» Poradna » Mobily

Nokia E52 - co s ní je, půjde opravit?

Dobrý večer, chci se zeptat, zda někdo ví, co by mohlo být s nokií E52? Když se snažím zapnout, tak zavibruje, to je vše.. Nerozsvítí se displej ani podsvícení klávesnice..Co by s tím mohlo být??Myslím si, že kdyby byl pryč displej, tak by kl. Byla podsvícena..

Odpovědi na otázku

To je jasny, je to rozbity !

Ten telefon to ma zasebou, takze vyhodit do elektroodpadu

Vadné úložiště. Nerentabilní oprava.

Nokií E52 mám asi 5 a když se mi tohle stalo, vzal jsem zálohu z OVI Suite a nahrál do jiné nokie E52 pokračoval v používání. Časem jsem původní nokii rozebral, vyčistil, a poskládal a normálně se rozjela. Druhou co mi tohle udělala jsem takto vůbec nerozchodil ale když jsem ji připojil na USB, tak se tvářila jako disk (měl jsem v ní MicroSD kartu). Ta šla rozchodit servisním softwarem (phoenix) Mám ale na díly jedu co vyhodil kolega a tu se nepodařilo rozdýchat vůbec. Jestli existuje záloha důležitých věcí, nejjednodušší je koupit jinou, přehrát tam tu zálohu a jedeme dál.

Tolik usili na reinkarnaci 10let stareho kramu?

To neni krám, ale stojí 2000Kč Je v bezva stavu

Ten starý krám je poslední použitelný telefon, který se ještě dal nazývat telefonem. To co následovalo, jsou multi-fšecko-ale nic pořádně zařízení, která sice umí daleko víc věcí ale pro samotné telefonování jsou daleko horší než telefony.E52 má skoro všechno co jsem kdy chtěl po telefonu, kromě LTE. Taky poslední dobou není podporovaná v MS exchange, takže mi přestala fungovat synchronizace kalendáře. Kdo tohle nepotřebuje, má telefon o který se nemusí bát a který zvládá i navigaci a podobné věci. A nabíjí se jednou za týden.

A smysl v oživování takové vykopávky spočívá v čem?

Já to docela chápu. Nokia E52 je jeden z posledních slušných klasických smartphonů (když nepočítám foťák) - je malý, tenký a skladný, má Symbian, WiFi, GPS a klasickou klávesnici a v neposlední řadě i dlouhou výdrž na baterii. Taky jsem ji měl. Nicméně je pravda, že se symbianem to bude v dnešní době jako s win XP (aplikace už se asi dlouho nevyvíjí) a podobné nové, byť hloupé, telefony dnes začínají na pár stovkách.

Byl slušný tehdy, když byl podporován, vyvíjely se aplikace atd. To byl opravdu jeden z nejlepších symbianů. Ale dnes je to k ničemu, má jen nostalgickou hodnotu a nic víc.

Chtěl bych ho pouze obnovit

Pro mě třeba má hodnotu v tom, že je to klasický telefon. běžné úkony na něm člověk udělá daleko rychleji a spolehlivěji, než na jakémkoli dotykáči, při prádu na zem tomu vypadne baterka co se prostě cvakne zpět a né že si rozbiju sklo, je menší a můžu ho nosit v kapse s dalšími věcmi, nesnaží se mi nic vnucovat a dělá přesně to co chci a dělá jenom to. Mít ještě LTE, a dělat z něj hotspot nebo USB modem, nenašel bych na něm nic co by mi u telefonu chybělo. Bez ohledu na to, jak dlouho se symbian nevyvíjí. Co tam potřebuju, to tam mám.Šéf mi koupil iphone a několikrát jsem do něj přendal simkartu, týden nebo dva ho používal a pak se vrátil k E52. Až teď jsem přišel o poslední mě známou možnost, jak si udržovat synchronní kalendář s exchange, a tak už se jako pracovní telefon nedá použít.

Kazda vec ma svoji moralni zivotnost a tento telefon ji ma davno za sebou. Pokud nefunguje tak ma hodnotu maximalne tech par mechanickych soucastek ktere se daji pouzit na opravu jine, zatim jeste funkcni...

Morální životnost je marketingový kec, který má omluvit případný špatný pocit z toho, že člověk vyhazuje funkční věc, aby si koupil novou. Žádná jiná životnost, než fakt že věc funguje, nebo se dá snadno opravit a pak že věc nefunguje nebo přestává fungovat, neexistuje.

u elektroniky nějakým způsobem blížící se počítači - což smartphone nebo cokoliv navázané na online služby je, existuje i životnost daná softwarem a jeho podporou.Nějaká Nokia 5110 ti klidně k plné spokojenosti může sloužit i nyní, protože na volání a SMS se nic podstatného nezměnilo.Ale telefon se Symbianem bylo obvykle cosi sloužící i k vyřízení pošty (emailu), surfování na webu apod. - a tohle už dneska dost možná pořádně fungovat nebude, protože ten software léta nikdo neaktualizoval, takže na tom nemusí pořádně fungovat ani ten pitomý email.Tím je myslím docela podstatně daná životnost toho zařízení.

E-mailový klient normálně funguje, jen možná časem vyprší nějaké certifikáty a nebude možné nahrát nové. Ale jinak jsou pro symbian normálně ke stažení prohlížeče opera mini a opera mobile, a možnáby se našel i alternativní e-mailový klient. Nativní webový prohlížeč mi tam, už nejel, ale ten jsem stejně nikdy nepoužíval. core codec player přehraje většinu videa, donedavna jsem tam myslím spustil i flash a real player formáty. Co jsem tam ale krom běžných telefonních funkcí vlastně jediné pravidelně používal, krom navigace, čtení webových novin a obsluhy e-mailu, je kalendář a poznámky. A to zatím normálně fungovalo, než nám přeinstalovali office. Takže bych se musel buď vrátit k předchozí verzi office, nebo dělat synchronizaci úplným výmazem a následně synchronizací, protože mi to teď začalo zdvojovat některé události. Věřím že v tomto smyslu zařízení morálně zastarávají, ale není to dané věkem telefonu, ale návaznými službami. Takže když to někdo používá v domácím prostředí, tak prostě neinstaluje věci, které mu s něčím nefungují. Ve firemním prostředí to bohužel nemůžu úplně ovlivnit a to co ovlivnit můžu, by mi zase mohlo způsobovat komplikace jinde.

To je pořádná blbost, morální životnost mimo jiné třeba zahrnuje podporu výrobce nebo vývojářů doplňků atd. A ta je omezená na dobu, dokud na trhu nezačnou převažovat novější výrobky a množství těch starších už se nevyplatí výrobci ani vývojářům podporovat. A je potřeba si uvědomit zásadní věc, kdyby neexistovala u spotřební elektroniky morální životnost, tak doteď chodíš telefonovat do budky na ulici. Vývoj by byl nesrovnatelně pomalejší. Nebylo by to tak, že by vývoj proběhl tak, jak proběhl a najednou se zastavil u E52

Podpora výrobce nemá s morální životností u takovýchto telefonů nic společného. To je na tom to pěkné. Když chci aby všechno fungovalo pořád stejně a nepotřbuju nové věci, je mi fuk co si o tom myslí výrobce i všichni vývojáři doplňků. To až s cloudovýma službama něco takového nastává. E52 je ale k většině věcí nepotřebuje vůbec, nebo se bez nich ještě obejde. Pořádná blbost je myslet si, že vývoj je o tom, že se uměle znefunkčňují funkční věci, aby to lidi donutilo kupovat nové. Je fakt že se to spousta firem takto pokouší dělat. Nic mi ale nedělá větší radost, než tohle jakkoli obejít a dál používat technicky stále funkční věc. Vývoj je o tom, že výrobce nabídne něco o tolik lepšího, že mi bude stát za to, koupit novou věc kvůli jejímu většímu užitku a né proto, že někdo vypne službu bez které to nepojede. To je vývojová onanie. Je bohužel častá, ale stále je potřeba mezi tím rozlišovat a v mém případě prostě nekupovat věci, které takto fungují, pokud existuje alternativa, která takto nefunguje. A to je krásně vidět na zmíněných telefonních budkách. Mobilní telefony jsou o tolik lepší věc, že lidi nikdo nemusel nutit si je pořízovat, nikdo nemusel násilně rušit pevné telefonní linky a telefonní budky a přesto lidi šli a koupili si mobily. A to je ta zdravá verze vývoje a né to, že se o něčem prohlásí, že to morálně zastaralo a uměle se to pošle do kopru. Když vezmu 50 let starý černý bakelitový telefon, tak jej normálně připojím na analogovou telefonní linku a zatelefonuju si.

Ano, přesně tak. Nokia E52 cloudové služby nepotřebuje, protože je sto let za opicemi a o možnostech nových smartphonů s on-line službami se jí ani nesnilo. Prostě je morálně zastaralá. Kdyby všichni uvažovali jako ty, tak nemáš ani tu E52, ale pořád chodíš to telefonní budky, žádný vývoj by nebyl

Vývoj vždycky nějaký bude. Protože všichni výrobci se předhánějí s tím, co zákaznikovi nabídnout lepšího než to co zákazník má a hlavně lepšího než konkurence. Uvažování zákazníků s tím nemá nic společného. Většina si nechá nabulikovat víceméně cokoli a je jen na marketingových specialistech, jak jim nabulíkují zrovna to co potřebují prodat. A protože jsou i zákazníci kteří dneska kupují telefony co neumí ani to co ta E52, těžko tvrdit že je morálně zastaralá. Proto se dneska prodávají Dacie stejně dobře, nebo líp, než modeními technologiemi a asistenty nabušená auta. Můžete říct že je klasická LEd žárovka zastaralá, protože existují LED žárovky co jdou ovládat na dálku, měnit jim barvu a intenzitu, nebo žeknete že tyhle žárovky jsou pro hračičky a pro svícení bodatě vystačí obyčejná LED žárovka? Jediný rozdíl je, že v případě mobilů je těch hračičků daleko víc. Abych nekecal, dneska jsem taky použil waze, abych věděl za jak dlouho budu u zákazníka a občas použiju waze aby mě povozil místy, kam bych se třeba sám nevydal, protože bych se držel hlavních tahů. Jinak si ale bez problémů vystačím s atlasem, nebo s offline navigací kvůli adresám ve městěch kde to neznám a určitě bych si kvůli tomu nekupoval plackafoun. Takže jsem se mimoděk taky stal hračičkou, než mě přestane bavit se s tím krámem dohadovat nad nepochopenými gesty, nemožností ovládání za jízdy autem, špatným upozorňováním na události v kalendáři a spoustou dalších věcí a půjde zase do batohu a bude sloužit jen jako Wifi tester, když chodí jabkaři, že se nemůžou připojit na Wifi tak abych jim měl na čem ukázat že je to jejich telefonem a né tou Wifi. Na to byl ostatně původně koupený.Jo a už to zase vypadá, že Nokia začala vyrábět tlačítkové telefony s LTE a rozumnými funkcemi, tak je ještě chvilku nechám až je začnou dělat z kvalitních materiálů a pak si nějaký koupím a bude pokoj od dotykáčů. Doufám že jim někdo odsud nenapíše, že jestli si nevšimli, začínají vyrábět Ukázat celý příspěvek

ten Symbian je spíš nevýhoda. Pokud dneska koupíš jakoukoliv polochytrou tlačítkovou Nokii tak získáš všechno lepší. Výhoda Nokia 52 je jen její nulová cena a odolnost.

To vše samozřejmě vím a uznávám. Jen říkám, že Nokia E52 byl velmi povedený telefon a z mého pohledu jde i o velmi pohledný telefon (a to i na dnešní dobu). Přiznávám, mám pro něj slabost. Právě proto si dovedu představit člověka, který jej i po těch letech chce stále používat, byť já tím člověkem nejsem a dnes bych samozřejmě každému doporučil cokoliv jiného.

Máte pravdu, já ho chci obnovit na volání místo dotykového..

No v servisu ti asi nepomuzou a vlastnima silama to nezvladnes, pokud by jsi nekde na internetu sehnal nahradni dily... tak jaky to ma smysl. Je to 10let starej a dnes stezi pouzitelny telefon. Bude fungovat maximalne na volani a SMS a to zvladne kdejaka polochytra tlacitkova Nokie lepe a radostneji. Vazne to nema cenu resit.

Taky funguje jako webový prohlížeč, mailový klient, kalendář/organizér, navigace, přehrávač hudby a videa (byť s malým displayem), hotspot (bohužel jen se 3G, LTE neumí).

No jak zde nekdo pise tak synchronizace s Exchange uz nefunguje, navigace - online s provozem a aktualnimi mapovymi podklady nebo jen buhvijak stara offline?hudba - Spotify to nebo jinou streamovaci hudebni sluzbu to umi umi?video - youtube? Netflix? nebo HBO Go? Poslat video do chromecastu/AppleTV?web - to musi byt na malem displeji s ovladanim tlacitky velka nouzovka.Ten telefon je 10let stary a technologie a zpusoby pouzivani se zmenily

Nokia mapy ještě stále fungují, pokud vím, takže s aktuálními mapami. Online pokud vím ne, protože noika vypnula služby které to umožňovaly a nevím o aplikaci třetích stran, které by to kdy vůbec pro symbian vyvinuly.Online streamovací služby to neumí. Taky to neumí další, pro spoustu lidí zbytečné, věci. Pořád je to telefon, takže v první řadě usí umět dobře telefonovat a to umí o moc líp než všechny placky, co často nejdou jednou rukou ani obsluhovat, ani přijmout hovor, natož třeba po hmatu. Vyhledání telefonního čísla v seznamu a vytočení hovoru je na něm taky mnohonásobně rychlější, než na všech plackách co jsem kdy držel v ruce. Jo a na rozdíl třeba od jablek, vyhledává hlasově v seznamu i bez připojení k internetu. Né že bych to používal, protože E52 má lepší nástroje než vyslovit jméno s diakritikou a doufat že mu porozumí. Technologie ze změnila a způsoby používání telefonu jako že skutečného telefonu, se změnily bezezbytku k horšímu. Zase teď telefony umí spoustu jiných věcí, většina z nich vás připraví o baterii a stáváte se otroky nabíječek. Teda ony se i dneska prodávají úplně nové telefony které toho umí daleko méně než E52, takže o nějakém morálním zastarání nemůže být řeč ani z tohoto pohledu, ale ty bývají už zase nesrovnatelně hloupější. Kompromids mezi smartfonem a použitelným telefonem, jakým podle mě je E52 a jí podobné, se teď nevyrábí, takže rozumím všem, kdo si hýčkají starší kousky, aby se jim nerozpadly dřív, než někdo zase vyrobí něco použitelného

Tady neni problem v nevyrobeni pouzitelneho zarizeni, ale v tobe prizpusobit se a lpeni na zastaralych postupech. Tot vse

Řekněme, že asi patříš mezi těžce minoritní skupinu uživatelů, na které výrobcům nestojí za to reagovat.Pokud používáš telefon primárně na telefonování a SMS a neřešíš online synchronizace atd. tak si pořád můžeš koupit tlačítkáč, i když nabídka se posunula hlavně do low-end a nejsem si jist, zda se dá koupit něco, co jde aspoň offline spravovat přes PC jako šly dřív i hloupé Nokie, SE apod.Dneska drtivá většina lidí používá "telefon" na volání a sms jen mizivě a spíš to má jako přenosný "terminál" k online službám a jako malý počítač. Tím logicky vznikly dotykové smartphony jako takové, s tím že s ohledem na prioritní využití se tomu přizpůsobilo ovládání a zmizela tlačítka.No a pro lidi, co potřebují jakýsi kompromis mezi tím, jsou tu pořád ještě např. telefony Blackberry. Ale takových lidí je hodně málo a tomu logicky odpovídá i nabídka zařízení tohoto typu.

S tím nemůžu než souhlasit, až na označení telefon, protože to je u dotykáčů spíš přenesený název, než skutečnost. Pak taky se nedá souhlasit s tím, že Blackberry je kompromis. Veliká placka byť s klávesnicí, ale pořád velikým dotykáčem, co nejde ovládat jednou rukou, nejde nosit ve kde jaké kapse, je stejně křehká jako jiné placky a taky nemá tlačítko na příjem a ukončení hovoru, je vlastně jen placka s qwery klávesnicí. Nepší něco než nic, ale jen o maličko.Naštěstí těch lidí není zase tak málo a po velkém boomu že jediný solidně vybavený telefon je dotykáč, se zase vrací alespoň první vlaštovky skutečných telefonů s operačním systémem. Prozatím toho neumí ani zdaleka tolik co android, nebo jabko, ale zase dost na to, aby uspokojil potřeby lidí co je jich ta minorita a co očekávají od telefonu že to bude pracovní nástroj na věci co je dobré je mít v kapse a pro skutečnou práci používají počítač. A protože toho neumí tolik, dá se opět očekávat to co u symbianových a podobných telefonů, že to co umí, bude umět dobře. No nechám se překvapit.

Ty ses prostě rozumově zasekl na úrovni E52 a přestal jak vývoj sledovat, takže prostě nedokážeš využít možnosti, které smartphony nabízejí. To jsou stovky a tisíce věcí méně důležitých, ale minimálně desítky z nich jsou opravdu užitečné, které ti usnadní každodenní použití. Víš, jak jsem si taky kdysi myslel, že může být lepší telefon, než Sony Ericsson K750i nebo pak jsem hodně dlouho nadšeně používal svůj první smartphone (jestli se to tak dá nazvat) Palm Treo 650. To už mělo velký displej, ale k tomu stále k QWERTZ klávesnici. Souhlasím, že absence mechanické klávesnice u dnešních smartphonů mrzí, ale to je prostě nutnost, pokud má být k dispozici dostatečně velká zobrazovací plocha. Osobně jsou pro mě 3 zásadní výhody smartphone, o kterých se E52 ani nezdá a za které rád obětuji tu mechanickou klávesnici:1) webový prohlížeč, mnohokrát jsem někde na cestách v cizině a nutně potřebuji najít třeba nějaké dopravní spojení nebo místo, kde seženu nějaký výrobek. Bez pořádného prohlížeče na dnešních webových stránkách by nebylo možné. V E52 je jen parodie na prohlížeč, kde polovina stránek není pořádně funkční a zbytek stejně kvůli malým rozměrům a rozlišení displeje není použitelný. 2) mapy a to nemyslím jen klasickou navigaci, ale zejména turistické, kdykoliv a kdekoliv na světě a to včetně spousty on-line dostupných informací, jako třeba otevírací doby, odkaz na webové stránky a atd. 3) fotoaparát, dnešní foťáky v mobilech od střední třídy výše už jsou na takové úrovni, že jsem na spousty cest přestal mít potřebu tahat zrcadlovku.Takže mě poměrně obyčejný smartphone umožní, že tyto 3 zásadní věci mám v jediném malém přístroji, kdykoliv u sebe v kapse připravený k použití a kromě toho samozřejmě můžu telefonovat. Nemusím kvůli tomu sebou tahat fotoaparát, nemusím tahat externí navigaci, která by stejně neměla on-line informace atd. To všechnou věci, za které jsem mechanickou klávesnici rád obětoval, i když na Ukázat celý příspěvek

Nepřestal jsem sledovat vývoj a to že jsem se zasekl na E25 není proto, že bych nedokázal ocenit funkce smartphonů. Jen prostě telefon používám především na práci. Tedy na telefonování, psaní SMS, psaní poznámek, používání kalendáře. Všechno ostatní už je spíš něco jako, že je dobré to tam mít ale né za cenu kterou to v podobně smartphonů stojí. Focení, navigace a mapy, webové prohlížeče se spoustou funkcí, To všechno jsou věci co použiju tak jednou za měsíc. Takže přijít kvůli tomu o jednoduché dobré ovládání telefonu, to je příliš vysoká cena. A když už jsem něco z toho fakt potřeboval, tak to i ta E52 většinou zvládla, krom toho focení samozřejmě. Teď už dva měsíce používám iphone a pořád bych se vrátil k E52 pokud se mi do ní podaří opět smysluplně dostat synchronizovaný kalendář. A je to především proto, že dotykové ovládání je pro běžné úkony telefonu fakt nouzovka, která nemá s pohodlím a rychlostí tlačítek nic společného, protože tlačítkový telefon je malý a víceméně nerozbitný a protože když jsem seděl s E52 v restauraci a čekal až mi přinesou jídlo, četl jsem si na ní noviny a když tam sedím teď s jabkem, čtu si na něm ty samé noviny. A jabko bych hodil zpátky do batohu a používal jen na ty věci, pro které je o tolik lepší, že to má smysl pro něj sáhnout. Jo a používáním jabka jsem zjistil ještě jednu věc. Tam kde není LTE a to je mimo města naprosto běžný jev, má jabko pomalejší internet než E52, protože má mizerný příjem 3G.

No vidíš, já používám na práci moderní smartphone a udělám toho s ním mnohem víc, než ty s E52. Webový prohlížeč, nesrovnatelně lepší. Podpora mailů, mnohem lepší. Fotoaparát, který používám velmi často, když potřebuju něco na místě zdokumentovat. Poznámky, super, hezký synchronizované se serverem. V terénu si něco zapíšu na mobilu a v kanceláři můžu poznámky číst pohodlně na PC. Atd.... S tím LTE píšeš úplné nesmysly, protože naopak mimo města praticky nikde není 3G, všude už jen LTE, takže ty si s daty neškrtneš (nebo sušíš na 2G), zatímco všichni ostatní jedou na LTE. Sorry, ale zasekl ses v mobilním pravěku. E52 má jedinou výhodu, mechanickou klávesnici. Jinak funkčně je totálně out. A to přesto, že jí neberu zásluhy, ve své době to byl opravdu vynikající telefon (v době její slávy jsem shodou okolností dělal technika v autorizovaném servisu Nokia), ale srovnávat s novějšími smartphony to nejde ani omylem.

Věřím že existuje práce kde je smartphone užitečnější, než klasický telefon a počítač, ale moje práce to určitě není. Já k ní potřebuju obvykle počítač a žádný smartphone jej nenahradí. Né že by se nenašly pracovní aktivity, co můžu udělat na ajfounu a na E52 nešly, ale je jich takové minimum, a navíc na tom jdou tak blbě, že stejně radši vytáhnu počítač a telefon, jakýkoli, použiju jen na telefonování, nebo maximálně jako accespoint. S tím LTE je to ale naprostý nesmysl. Teda pokud za terén nepovažujete Hlavní tahy mezi měsy a další města. Neporovnávám místa kde je LTE a místa kde je 3G. Porovnávám místa kde jsem měl data s nokií a kde je mám s ajfounem. Nosím sebou v tuto chvíli ty telefony oba, na stejného operátora a s iphonem jsem objevil daleko víc míst kde jsem víceméně bez internetu (EDGE nepovažuju za internet) než kolikrát se mi to stalo s E52. Teď jsem aj přehodil simku do E52 abych měl alespoň 3G, protože tam co jsem vždycky měl 3G mi ajfon psal jenom EDGE. A takových míst je dost, jen mám málo kdy takovou potřebu internetu, aby mi stálo za to přehazovat simku. 3G nemělo nikdy nijak zázračné pokrytí mimo města, ale to LTE nemá taky. A protože vím kde jsem na nokii 3G míval a stále mám, tak vím že ajfon má mizerné 3G. Určitě se najdou naopak i místa, kde je LTE a není tam 3G, ale že by v tom byl nějaký větší nepoměr ve prospěch LTE? možná teoreticky někde na mapách pokrytí co zveřejnují operátoři. Já mám v terénu zkušenosti co nemají s těma mapama podobnost ani přibližnou. A pro ujasnění. Nesrovnávám technologicky Symbianový telefon s novějšími smartphony. I když těch výhod ne prospěch nokie je samozřejmě víc a nemá smysl je tady oipakovat, když už několikrát zazněly. Srovnávám přínosy a zápory novějších smartphonů z pohledu jednoho uživatele, který si na ty výhody zvykl tak, že je zatím žádný modení smartphone nepřevážil. Ještě jsem používal nokii 600, která měla alespoň ještě celkem rozumné návyky ze setrvačnosti a tlačítka na příjem a ukončení Ukázat celý příspěvek

Webový prohlížeč na E52 je už jen parodie, webové technologie jsou dnes už úplně jinde, spoustu jich E52 nedokáže zobrazit.

Tak na volání existují dnes mnohem vhodnější telefony. Smart funkce už použitelné nejsou a na volání seženeš dostatečný telefon za pár stovek.

koníček

Ono se občas u tlačítkových Nokií stávalo, že se sesypal software. To, že telefon pouze zavibruje tomu nasvědčuje. Pokud by byl vadný LCD, pak by z telefonu šly zvuky a bylo by možné se na něj po vložení SIM dovolat. Nokia E52 je jedna z posledních opravdu použitelných tlačítkových telefonů, které se prodávaly. Sám používám jako pracovní telefon (protelefonuji pár hodin denně) Nokii N86 a nemohu si ji vynachválit. Pokud je to pracovní telefon a je v pěkném stavu, oprava se určitě vyplatí, novou baterku do toho telefonu také koupíš za pár kaček. Sám mám v brašně dvě náhradní přednabité baterky :D Stačí se poptat v servisech, tam by si s tím mohli poradit. Přehrátí SW u těchto telefonů se dělá většinou do 500 korun. U nás v práci to u těchto starých telefonů osobně řešíme za 300 včetně DPH.

Kde to je u vás v práci?

Odešla baterie...