» Poradna » Mobily

Nokia 3310 stará - nabíjení

Ahoj.Můj dotaz je spíš pro pamětníky, ale začnu o co jde.Moje stará máti má a používá starou 3310 a je už v takovém věku,. že ji zvykat na jiný by snad ani nešlo. Vytáčí čísla rodinných příslušníků přes zkrácenou volbu, SMS neumí otevřít, natož poslat.Ale poslední dobou nějak blbne nabíjení. Chvíli nabíjí, pak pípne a píše, ať telefon připojíme znovu k nabíječčce.1. Možná by to mohlo být baterií? Ale tu jsem kupoval někdy vloni na jaře, taže nevím. V nejhorším zkusím koupit jinou.2. Možná by mohla být na vině navíječka nebo její kablík. Zkusím sehnat jinou.3. Nejhorší by asi bylo, kdyby byla chyba ve vnitřním konektoru samotného mobilu. Ale když se podívám zespodu, tak vedle kulatého dobíjecího konektoru jsou dvě jakoby pozlacené destičky, tak mě napadlo, jsetli nebyly nějaké "dokovací dobíjecí stanice" nebo na co by to bylo? Zkoušel jsem to vygooglovat, ale nenašel jsem nic. Už je to prostě stará věc. Ale kdyby nějaká taková dobíjecí stanice existovala, bylo by to fajn a máti by nemusela do mobilu strkat konektor, ale jen by mobil usadila do té nabíjecí stanice.Nebo ty dva pozlacené kontakty sloužily k něčemu jinému? Nepamatujete to náhodou někdo?

Odpovědi na otázku

Asi bych se s tím netrápil a na bazaru koupil jiný ...

já bych to asi neřešil .. volil bych nejjednodušší variantu:https://www.aliexpress.com/wholesaleza 16 dolarů ti to za to stojí ne ? https://www.aliexpress.com/item/3310-Original-Unlock...

No jo, v nejhorším nic jiného nezbyde

Koukni https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Nokia_3310Treba vice zvíš

Nectu laboraty od 6 radku. A co nabijecka koncovka ? U Nokia 1600 mi to dela a pise stejne. Tak musim k vuli nesehnatelne koncovce dobijet baterii v Nokia C2

Buďto ten bazos nebo Aliexpress. A ty spodní kontakty vám nic neříkají? K čemu byly určeny? Jestli býval nějaký dobíjecí stojánek? Ale já nic takového nenašel :(

Já mám pocit, jestli se k tomu nepřipojovalo hands-free ...

... nebo "datový" kabel

Kontakty zespodu jsou pro nabíjení přes handsfree držák v autě (carkit). Ale to není řešením, jsou na plošném spoji spojené. Vygoogli si a aktivuj netmonitor a na stránce 20 máš zobrazeno co se děje během nabíjení. A na 99,9% zjistíš, že máš na konektoru přechodový odpor způsobený oxidací mezi plošným spojem a blokem konektorů. Řešení je přístroj rozebrat a není-li to úplně sežrané očistit a napružit.

jestli neumí telefon nastavit, nepoužívá kontakty ani SMS, tak na co zvykat? Proč jí prostě nekoupíš Aligátora? https://mobilni-telefony.heureka.cz/aligator-a670-senior/

Třeba protože je vysloveně hnusnej?

Sorry, u seniorských telefonů je užitná funkce zcela nadřazená nad designem. Byl by hodně kumšt vyrobit telefon s velkou klávesnicí s dobře čitelnými popiskami a hmatnými tlačítky, čitelným displejem a přitom jednoduchý a vzhledově neutrální tak, aby byl ještě designově hezký.

Třeba něco jako Nokii 1610 nebo Ericsson 388 ? p.s. Proč ti nemůžu dát mínus a ty mně jo?

měl jsem na mysli nové telefony, ne stará pádla BTW - to plusování a mínusování by mělo fungovat, nemáš zapnutý AdBIock nebo něco podobného?

Jde o design, ne o střeva co jsou uvnitř. Při téhle velikosti by mohla obsahovat baterii na měsíc. ...offtopic: žádný blokátor nepoužívám, jen selektivně zakazuji/povoluji javascipt (všemu/ničemu) a mám blacklist v hosts.

Na plusy minusy nemusi byt nic ono to dycky nejde sem si šim este kdyz tu byl nemohouci.Novy telefon s vydrzi baterky moc nevydrzi jsem zjistil u Nokie z MS s 1 sim slibovali 3 tydny pohotovost a za tyden je fuč

kup na aukru tu starou 3310 pripadne 3410ja sem svuj prvni telefon mel alcatel one touch a ten mel dokovaci stanici. taky na ty starsi manazerske nokie taky. ale myslim jak prohlizel eshopy s novymi telefony tak se prodavaji i telefony pro seniory se stojankem.

Niekedy človek žasne , aké hlúposti sa tu riešia ! Pri tom je bežne dostať úplne novú Nokiu 3310 u nás v obchodoch za 40-50€ ! Keď niekto rozmýšľa nad tým , že či obetuje 50€ pre svoju starú matku , ako darček je na hlboké zamyslenie nad lakomosťou a láske dietaťa k rodičom ! Skôr by ste sa mal hanbiť a zaliesť do brlohu !

jestli myslíš tohlehttps://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-3310-2017-single-sim/tak to má s tou původní podobný akorát vnější vzhled.Podle mne, pokud jí ten telefon stejně nastavuje někdo jiný, babička není psychicky nemocná ani netrpí demencí/Alzheimerem, tak by neměla mít problém zvyknout si stejným způsobem používat běžný seniorský telefon typu Aligator.Zvláště, když akorát zvedá/pokládá hovory, používá vytáčení přes rychlou volbu a do kontaktů ani SMS vůbec neleze. Ty Aligatory mají dobře čitelná velká tlačítka, tak která často i "obrýlený" člověk vidí bez brýlí a jsou celkově hodně jednoduché.Kdyby babička používala i SMS a další funkce telefonu, tak budu řešit strukturu menu, ale takhle je to jen o jiném konektoru nabíječky a trochu jiné pozici tlačítek pro zapnutí telefonu ap. To mi nepřijde jako něco, co by bylo bůhvíjakou překážkou - ani pro starého člověka.

Pánové, téměř všechno co tu bylo napsáno hodně starý člověk odmítne. Jediná varianta je jiná originální 3310. Vím co říkám, měl jsem podobné problémy se svou 86letou matkou, která zásadně odmítala barevnou TV. Tam se to dalo vyřešit úplným stažením barev a při každé návštěvě malinko přidat a za rok jsme byli na normální barvě. Stáří už nechce a nebude řešit nějakou technickou změnu v životě za žádnou cenu, a u ženských zvlášť.

řešil jsem něco podobného u podobně staré paní před léty - stará CRT televize hnusných vyblitých barev, mizerný kontrast - dělalo se mi šoufl jen na to kouknout. Paní novou nechtěla, že "tahle stačí".Pak TV definitivně chcípla a bylo nutné koupit novou - obyč. HD Ready LCD nějakých 26 palců s DVB-T tunerem. Akorát jsme nakonec koupili ještě levný OEM ovladač, protože ten origo s tím vícesměrným tlačítkem ap. byl moc "moderní" zatímco ten náhradní byl blíž tomu starému.Paní od té doby několikrát zmínila, že ten obraz na nové TV je fakt úžasný a s ovládáním problém taky nemá - naladit a nastavit jsme jí to samozřejmě museli my. Jako nemám potřebu nutit za každou cenu to nejnovější "na ten iPhone si děda zvykne" a "ten cloud přece zvládne každý blbec". Na druhou stranu je fakt blbost shánět takhle příšerně starý telefon - který může kdykoliv odejít taky a když na něm paní stejně používá jen pár tlačítek a všechno složitější za ni nastaví někdo jiný. Prostě vysvětlit, že tenhle telefon už je prostě moc starý a že je potřeba vybrat náhradní. Což podle mne seniorské telefony řeší a navíc je tam to SOS tlačítko, což považuju za vhodný doplněk - "když se ti něco stane, stiskni to velké oranžové tlačítko vzadu".

Jak kdy. Moje zhruba stejně stará tchýně se tomu nebrání. Dneska má displej na sporáku, dotykový displej na pračce, LCD televizi, fotorámeček, mobil sice ještě tlačítkový, ale šmrdlací by klidně zvládla.