Nintendo Switch je jediný handheld v roce 2021?

Nazdar. Občas bych si něco zahrál, ale po práci už se mi moc nechce vysedávat u počítače, obsadit TV a hrát na xboxu není vhodné s ohledem na ostatní členy domácnosti a hry na telefonu nejsou nic než bída schovaná za mikrotransakce. A tak mi přišla na mysl možnost handheldu. Od pondělí se snažím v tomto segmentu trochu zorientovat což ve mě vzbudilo otázku: "Vážně si můžu v roce 2021 z handheldů vybrat jen emulátor starých her za pár stovek z číny, PC handheld za 20k nebo dvě varianty Switche? "Ale jelikož odpověď tak trochu tuším, tak bych nasypal pár dalších otázek.1) "Preferoval bych Switch Lite. Je na "dospělém" switchi něco tak kulervoucího co by obhájilo 2k navíc, když to chci výhradně jako handheld? Přijde mi, že jedná podstatnější věc co mu chybí jsou vibrace, ale to bych přežil"2) "Jak jsou na tom u Switche páčky? Co si vzpomínám když jsem měl v ruce PSP, tak tam mě ten šoupací ovladač neuvěřitelně pil krev. Dá se od Switche očekávat pocit z páček srovnatelný s gamepadem?"3) "Nevíte někdo o seznamu her pro Switch, kde bych si mohl odfiltrovat Maria a další tunu her co mě vůbec neoslovují? Chtěl bych se podívat kolik a jakých "nejaponských" her je k dispozici, ale na co jsem zatím našel seznamy, tak v těch hromadách her s instalatérem jsem zahlídl jen Dark Souls, Zaklínače a AC což by mi za nákup nestálo, ale nechce se mi věřit že by to byly jediné "neasijské" tituly. 4) "Jak moc se dá čekat že by v horizontu třeba roku přišlo Nintendo s novou verzí? Nikde jsem žádnou zmínku nenašel, ale mám na to docela smůlu, a nerad bych pořídil něco, co mi za rok přestanou podporovat"Případně budu rád za jakékoli postřehy ohledně switche či jiných současných handheldů.

Odpovědi na otázku

1) Standardní Switch má dock pro připojení k TV. Za mne je fajn si občas sednou a hrát jako na normální konzoli u TV. Lze pak snadno hrát s rodinou nějakou hru pro víc lidí. Další výhodou jsou oddělitelné Joy-cony, které lze použít třeba s Ring Fit nebo jejich krabicovými hračkami. Pokud to neplánuješ, tak ti stačí light. 2) Za mne jsou páčky OK, ale nejsem nějaký extra hráč. Třeba proti PS ovladači je Joy-con slabší.3) https://www.nintendo.co.uk/Search/Search-299117.html4) Spekuluje se, že snad letos by měla být 4K verze. Ale jestli bude a kdy bude dostupná, těžko říct.

Díky. Připojení k TV právě moc neuvažuju. To si radši zapnu xbox nebo PC. Jde mi prakticky výhradně o ten handheld. Takže mi šlo spíš o rozdíly v handheld modu.Co se týče těch páček, tak vidím to tedy na obrázcích správně, že jsou to skutečně páčky jako u klasického gamepadu, a ne nějaké divné šoupátko jako mělo PSP?Za odkaz díky, nicméně moc mi nepomohl. Asi si budu muset celej ten katalog nějak stáhnout k sobě a profiltrovat si to sám. Bohužel, nějak nikdo nemá filtr s možností schovat to co nechci Ale i tak dík, od tam se to bude stahovat celkem dobře.Ale jinak mě tedy skutečně překvapuje, že z handheldů je fakt jen ten switch. To jsem tedy netušil že tohle odvětví šlo tak do kopru.

Bacha, páčky se na Switchi neskutečně kurví. U normálního jde poslat na reklamaci jen ty joycony (a třeba si i koupit náhradní), ale u Lite to musíš reklamovat celé a jakej může nastat problém po záruce si jistě domyslíš sám.. Také nemá vibrace a upřímně si nejsem jist, jak některé pasáže her půjdou hrát bez oddělených joyconů(ve skutečnosti jde další pár připojit, ale bude to asi pakárna) Ano ten shop je naprosto tragickej, nejhorší je, že tam není hodnocení, takže to musíš lovit někde jinde.Taky se doporučuju vybodnout na předsudky a rovnou to koupit se Zeldou breath of the wild. Lepší hru jsem asi v životě nehrál a to tenhle žánr šel taky vždycky mimo mě.

Co si mám představit pod pojmem "neskutečně kurví"? Co jsem zatím našel, tak tedy nemám pocit že by se neskutečně kurvily, ale spíš že mnozí se k tomu chovají jako prasata a tak si je prostě zkurví. Jestli je to na takové úrovni, jako když se "samy od sebe" ohýbaly iPhony, nebo že sklo na displejích "velmi snadno praská" tak mě to až tak netrápí. Svoji elektroniku jsem ještě nikdy nerozbil (myslím neúmyslně). Každopádně díky za input, tohle ještě prověřím. Ale kdyby bylo nejhůř. Tak v záruce je mi to celkem buřt, a po záruce si to klidně odservisuju sám.Pokud jsou v handheld modu pasáže, kdy je potřeba joycony sundat, tak holt půjde z domu a "dospělý switch" ho rozhodně nenahradí. To by byl pro handheld dost zásadní problém. Chci handheld, ne cosi, kde bych musel v půlce hry, něco sundávat, mávat rukama ve vzduchu zatímco samotná konzole bude asi někde levitovat. Tak nějak ale předpokládám, že v Nintendu nepracují uplní blbci.Že na shopu není hodnocení mě zrovna netrápí. V naprosto drtivé většině případů je hodnocení stejně absolutní nesmysl. Tedy alespoň pro mě. Ještě se mi nestalo, abych se s hodnocením vyloženě ztotožnil. Víc mě trápí to, že si sice můžu vyfiltrovat všechny Maria a Zeldy, ale nemůžu vyfiltrovat všechno kromě Maria a Zeldy. Kdybych chtěl hrát Maria, seženu si někde Gameboy (jasně, jsou i novější. Ale instalatér mě prostě nebere a tu značku prostě nemám rád). V případě že do Switche půjdu, se Zeldou ale počítám. Jako první ale skoro určitě nebude. Zatím to vypadá spíš na Dark Souls. (nebo možná Zaklínač. Ale u toho dost váhám, nakonec už ho mám na Xboxu i na PC a platit ho ještě po třetí... no nevim )

Netřeba se vytahovat tím, že se pěkně staráš o elektroniku. Taky se tak o ní totiž starám a bohužel nemá to na to vliv. Prostě jednoho krásného dne si páčka vybere stranu na kterou bude ujíždět a máš po srandě. Dej si do Google "joycon drift" a fakt si prodluž záruku.S tim ovládáním u některých her to je z mé strany spíš spekulace. Třeba u zeldy je pár hlavolamů, u kterých musíš použít gyroskop a než mě napadlo odpojit pravej joycon, tak jsem se kroutil se switchem nad hlavou jak had na grilu. Při nejhorším je není nutné splnit, takže to katastrofa není.Myslel jsem spíš textová hodnocení. U portů her dost na těch hodnoceních záleží. Hra je třeba v zásadě geniální, ale ty maníci ji naportujou tak, že je nehratelná... Samozřejmě se to dá vygooglit, ale je to vopruz.

To není ani tak o vytahování, jako spíš o tom, že mám s elektronikou až nezdravý vztah (a taky o tom, že si umím živě představit jak většina switchů je trápena někde v batohu kde snadno páčky přijdou úhoně, což s mým plánovaným užitím moc nehrozí)Ale jinak našel jsem to a popradvě mi to nepřijde jako uplně kdo ví jak častý problém, ale rozhodně dobré o něm vědět. Aspoň vím, že mě to nijak moc děsit nemusí. Páčky jsou dostupné v pohodě a s výměnou bych neměl absolutně problém. (navíc ty náhradní páčky mě inspirovaly k novému projektu, takže každopádně díky )Nakonec ale asi na Switch kašlu (alespoň prozatím). Vzpomněl jsem si na Steam Link, který mi zdá se bude stačit, takže jsem pro začátek objednal jen gamepad (takový https://bit.ly/3bfI0No) a switch si ještě nechám projít hlavou.

Mám určité zkušenosti s opravou joyconů. První jsem rozdělal asi po třech měsících intenzivního paření Maria Odysey mými vnuky. Rozdělal jsem ovladač podle návrhu z youtube a zjistil, že odporové dráhy i jezdci jsou v perfektním stavu, ale že problém nastává vlivem obroušení plastových kolíčků v mechanice ovladače. Tyto nečistoty pak způsobují špatný kontakt mezi odporovou dráhou a jezdcem. vše jsem vyčistil a bylo by to v pořádku, ale ohyby plechu, který drží ovladač pohromadě se demontáží odlomí a pak ovladač nedrží pohromadě. Pokus řešit věc lepidlem nedopadla úspěšně.Existuje ale jiná, neinvazivní metoda, kterou jsem odzkoušel a je bez jakékoliv demontáže. Ovladač je v místě pod hříbečkem utěsněn gumovým kloboučkem, který brání vnikání prachu dovnitř. Pokud se použije čistý, vysušený, tlakový vzduch (určitě ne něco na huštění pneumatik), tak se dá, foukáním zboku prach z plastu vyfouknout ven.P.S. Nákup neoriginálních ovladačů přes ebay nebo alliexpres nedoporučuji. Ovladač nevydržel pracovat ani týden.

Tohle je snad jedinej plnohodnotnej handheld: https://www.indiegogo.com/projects/ayaneo-world-s-f... otázka, jestli bude ještě někdy dostupný.

Tak to by byl samozřejmě ideál. Ale řekněme si na rovinu. To je spíše vlhký sen. I kdyby to dostupný bylo, tak cena bude monstrózní. Já chci handheld do postele či na záchod a už těch 6k za Switch Lite se mi uplně nezamlouvá. Tohle monstrum by ale mělo spíš tak o nulu víc. To je prostě moc.

Taky uvažuji o handheldu, ale půjdu do normálního Switche, po přečtení této recenze https://is.gd/VAIGas (je sice z Alzy, ale přesto) si myslím že úspora cca 1.5 litru nevyváží nevýhody. Lite by měl být tak na max. polovině ceny normálního Switche.

Já si Switch rychle rozmyslel po tom, co jsem se podíval na nabídku a cenu her. Hry, co mě zajímají, jsou většinou starší věci. Na PC za pár korun, ale tady za plnou cenu.Řešením by mohlo být domácí streamování. Bude to chtít být blízko routeru a nezarušenou 5GHz wifi (pokud bude obrazovka mobil nebo tablet - nezáleží jestli Android, nebo iOS), popř. kabel (notebook). Zmínil jsi Xbox, takže pravděpodobně u něj máš ovladač s Bluetooth, který se dokáže připojit ke všem dříve zmíněným zařízením.Streamovat můžeš buď z Xboxu ( https://www.pcmag.com/how-to/how-to-stream-xbx-... ), přes klienta Steamu (v druhém zařízení Steam Link) nebo přes nVidia Shadowplay ( https://moonlight-stream.org ). Když je dobrá konektivita, funguje to fakt dobře. (Řekl bych, že líp než porty velkých her na Switchi v handheldovém módu).Bohužel to není řešení na cestování (ale to asi není v tvém případě priorita).

Ještě dodám, že já mám vyzkoušené streamování přes Steam/iOS, Shadowplay/Moonlight(Raspberry Pi u televize).Přenos přes wifi si vyžádal nový (druhý router) do místa hraní, přes dvě zdi se už moc rozsypával obraz a wifi na modemu trpěla výpadky rychlosti cc jednou za minutu (jediná 5GHz wifi v okolí). Stále to ale vychází levněji než Switch a mám tam i své uložené pozice.

Taky jsem si vzpomněl na Steam Link a po asi dvouhodinovém testu na KCD s ovladačem na displeji jsem objednal z alíka gamepad přímo na telefon.Z Xboxu bohužel ovladač použít nemůžu. Oba co mám jsou ještě první revize, která ještě neběhala přes standardní bluetooth. Ale bylo bylo by fajn, kdyby Nintendo pustilo Steam Link na Switch. To by byla pecka největší.

To se nikdy nestane, protože by to byla konkurence pro jejich vlastní obchod.

Jestli si vzpomenete, podělte se prosím o zkušenosti s ovladačem (jako etalon můžete použít ten Xboxový).

Včera to přišlo, a kupodivu jsem si vzpomněl.Gamepad je Red Warrior X6Pro (mingpin-X6Pro)Na první pohled to za ty peníze vypadá hezky. Konstrukce je poměrně pevná dobře slícovaná, nikde nic nevrže a telefon drží spolehlivě.Páčky jsou analogové, překvapivě hodně citlivé, bohužel nejsou klikací.D-pad je v pohodě, tlačítka ABXY mají na můj vkus dost vysoký zdvih.Bumpery jsou dost tvrdé, ale nebyl problém.Triggery nejsou bohužel (ale ne překvapivě) analogové ale jen klikací.V pohodě detekuje klidně všechny tlačítka stisknuté najednou (samozřejmě vyjma D-Padu, kde to není možné konstrukčně)Spárování bez problémů, ale bohužel na iOS je to totálně k NIČEMU, takže bacha na to. Tepve v doprovodné aplikaci jsem se dozvěděl, že od určité verze iOS to nefunguje (ovladač reaguje, ale užít si to člověk může jen v té aplikaci. Nikam dál se to nedostane, takže tím nejde nic ovládat)Na Androidu v pohodě. Zatím jsem zkoušel gamepad připojit jen jako HID (bez emulace touch) a se steam linkem to chodí parádně. Bohužel, neklikací páčky hodně omezují co je z PC her hratelné (a stejně tak klikací triggery).Celkově vzato se gamepad opravdu dobře drží (ale mám poměrně malé ruce. Pro někoho kdo má ruce jak lopaty to asi už nebude). Když pomineme omezení jen na Android, tak ale kvůli páčkám a triggerům bude gamepad vhodný spíše na mobilní hry. Na streamování "velkých her" to ale není to pravé ořechové (tam by to chtělo opravdu plnohodnotný gamepad se všemi tlačítky a analogovými triggery).Takže já pravděpodobně skončím u Razer Kishi