» Poradna » Windows (a jiné OS)

Neznámé aktualizace KB3132080, KB3126041, KB3134814. Co to má @#$ znamenat!?

Hezký večer,nechci být špatným prorokem, ale Microsoft si z lidí opět dělá dobrý den. Dnes vyšly tři nezdokumentované aktualizace. Nevíte, co to je? Zatím je nebudu instalovat, tu čest zlikvidovat si systém, přenechám někomu jinému.KB3132080KB3126041KB3134814Důkaz o jejich existenci. http://s11.postimg.org/cs21ocqkz/windows_update_...

Odpovědi na otázku

Stačí si je hodit do googlu a zjistíš, že nikdo nic neví. Prostě musíš chvilku počkat, až k tomu MS vydá nějaké info a nebo se někdo odhodlá ze sebe udělat pokusného králíka. Jinak tyhle aktualizace Win nechápu. To někdo nemůže napsat pár řádek co že se to vlastně mění? Buď je to úmysl nebo velké lajdáctví. Na Mintu vidím ke každé aktualizaci podrobný popis k čemu to je dobré a seznam změn zpětně až k první verzi. U Win pak jen že se opravují nějaké problémy a uživateli pátrej sám potom jaké přesně.

Pre W10 (terazky som manuálne spustil záplaty), na mňa vybafli tieto:Security Update for Adobe Flash Player for Windows 10 Version 1511 for x64-based Systems (KB3135782)Security Update for Adobe Flash Player for Windows 10 Version 1511 for x64-based Systems (KB3135782)Kumulatívna aktualizácia pre Windows 10 Version 1511 pre systémy s procesorom typu x64 (KB3135173)Aktualizácia pre produkt Microsoft OneNote 2010 (KB3114410) 32-bitové vydanieAktualizácia pre produkt Microsoft Filter Pack 2.0 (KB2999508) 32-bitové vydanieAktualizácia definícií pre Windows Defender - KB2267602 (Definícia 1.213.5692.0)Reštartujem svoj multiboot na W8.x, zistím vo co gou. Len práve čumím do TV.

Tyhle starosti,to bych bral.To bude pohodička.

Takto už je to na Windows 7 a 8.1 několikátým měsícem. I když je u aktualizace link na podrobnosti, tak na webu M$ to stejně vyhodí 404 se smutným smajlíkem, že požadovaná stránka nebyla nalezena. A to většinou v jiných jazycích (slovensky, anglicky, španělsky, ... ) . Mají v tom guláš a přesto stále vydávají aktualizace jak na běžícím pásu .

Např. jak jsem Vám psal o tom novém NET frameworku ve volitelných, tak ten už samozřejmě zmizel a není ani v důležitých. Hlavně že se stále objevují i přes můj zákaz aktualizace KB2952664 , KB3035583 nebo prosincová KB3112343 .

Spustíš-li ve W7 cleanmgr.exe, smaže všechny skryté aktualizace a můžeš začít skrývat opět, před nějakým W10 jsem tento problém neměl. A KB3124001 je zřejmě určena k poškádlení a přesvědčení přejít na upgrade, OS koliduje nebo jede jako zpomalený film. Možná jen u nás.

Nevíš ke KB3124001 víc?

MS16-005: Description of the security update for Windows kernel-mode drivers: January 12, 2016:This security update resolves vulnerabilities in Microsoft Windows. The more severe of the vulnerabilities could allow remote code execution if a user visits a malicious website. To learn more about the vulnerability, see Microsoft Security Bulletin MS16-005.

Ano, to jsem viděl, ale na seznamu změněných souborů není žádný, co by měl co dočinění s telemetrií nebo nabídkou upgradu. Proto mě to zaujalo.https://support.microsoft.com/en-us/kb/3124001

Seperoval som výhradne tieto záplaty. Po reštarte mi HW Firewall zachytil odoslanie 640kB šifrovaných dát na servery MS portom 443. Zrejme sa jedná pokusne o novú inováciu Telemetrie na základe servisovania W8.1 so získaním inf. o klientoch, ktorí urputne odmietajú (blokujú) prechod na W10. V zložke Applications Experience Plánovača úloh odstav (distabled) všetky štyri položky bonzujúceho appraiesera. KB-čka smelo inštaluj, snáď sa MS časom vymačkne o čo ide.

Tak to tedy pěkně děkuju.

No tak já jedu na Win XP a žádný aktualizace mě neotravují .W7 je nainstalovaný jako druhý systém a od loňska je se zakázanýma aktualizacema.Ve skříni na mě pěkně čekají 2 krabice W8.1 na případný nový HW.Teď už jen v klidu čekám až ten blázinec okolo W10 skončí, nemám chuť někomu dělat pokusnýho králika ani informátora či být v nějaké databazi.

Jemu přišli včera, mě přišli dnes mám Vistu. bylo jich deset, šest mi klepe na dveře

Kolik těch updatů pro Windows Vista byly bez jakýchkoliv popisů?

Ty do 5MB nevím, už jsou inst. ale ty nejsou v tebou uvedených a ty tři uvádějí svorně z důvodů zabezpečení, stejný text.Jedna je na IE 9 a dvě na Vistu ,