» Poradna » Windows (a jiné OS)

Neznám heslo, přeinstalace není možná?

Ahoj všichni. Pomáhám kamarádovi s počítačem. Zapoměl heslo na pc a patrně není přihlášen jako správce. Má ntb HP s Windows 8.1. K tomu ještě ze spodu PC ztratil štítek s klíčem. Zjistil jsem zde na poradně, že u 8.1 jde heslo obnovit přeinstalací windowsů. Nevím jak přeinstalovat Windows, když nemůžu použít recovery (vyžaduje heslo) a kromě toho neznám klíčk windowsům. Našel jsem i, že v 8.1 je klíč zapsaný v biosu, byl mi doporučen program RWEverything na jeho zjištění, ale opět - nemohu nainstalovat jakýkoliv software, když neznám heslo a nemám povolení správce. Takový trochu zamotaný!Prosím poraďte, jak by jste postupovali - pokud to lze, bez servisu.Děkuji Kuba

Odpovědi na otázku

Vrátil bych notebook právoplatnému majiteli a omluvil se.

To funguje jen pokud používá "místní účet". Pokud se přihlašuje přes ms live (přes "blabla@outlook.com" a podobně), tak to na to nejde použít. Dá se s tím heslo úplně odstranit a pak není problém win zapnout bez přihlášení.

Pokud je ještě funkční oddíl recovery, tak použít ten.(http://www.servispckupka.cz/jak_obnovit_u_notebooku_o... )pak je ještě možno provést čistou reinstalaci.(http://www.servispckupka.cz/jak_reinstalovat_windows_... )

Kedy uz niekto zarrhne neplatenu reklamu na http://www.servispckupka.cz/Fandim vsetym, co zacinaju, ale nech to robia legalne.

Díky za pěkné návody, něco zkusím...

Do biosu se snad dostaneš ne? Potom veškeré nástroje spouštěj z boot media (DLCD)

Kamarád nemá boot medium - to už bych dávno zkusil.

Internet funguje, ale pokud sám nemám boot medium, nevyznám se v tom natolik, abych si stáhl konkrétní OS, ale děkuji za radu!

Pokud pokus o recovery boot požaduje heslo, bude NTB zaheslovaný v BIOSu, na to reinstalace nepomůže. U nových NTB dokonce ani reset CMOS paměti, jediná cesta je servis nebo kutil který vyčte data z flash paměti (připojí se dráty od převodníku k paměťovému broukovi a obsah se přečte nebo i přepíše jiným počítačem)...Obnova z recovery vrátí NTB do stavu ve kterém jde z fabriky - "čistý" systém bez dat a uživatelů (to "čistý" znamená plný HP utilit a toolsů).Nová instalace - ideálně DVD od HP - automaticky použije licenci z BIOSu, ale nebude znát některá zařízení, na webu HP mají všechny ovladače volně ke stažení. Pokud při instalaci nezformátuješ disk, dostaneš se pak do adresářů kde měli uživatelé data.

Nesouhlasím, PC přece nemusí být zaheslovaným Biosem. Úplně stačí, když nemáš práva na větší změnu od admina...

Když nemáš zaheslovaný BIOS, tak si tam bez problémů nainstaluješ jakýkoliv systém tě napadne. Že se nedostaněš do nějakého zaheslované systému ti může být úplně jedno.Tedy pokud víš, jak se instaluje OS.

Ano, to s tebou musím souhlasit. Ale jak jsem teď odepsal zde někomu jinému, nevyznám se v tom natolik, abych si odněkud stahoval boot medium. A v případě, že tedy medium nemám a do recovery hp tools se nedostanu kvůlu heslu, pak jsem chtěl zde radu od vás. Doufám, že už jsem informace uvedl na pravou míru...

Kubo, proc si beres od lidi pocitac se slovy z jim ho opravis, kdyz neumis ani poradne nainstalovat system?

Kde jsi vzal, že jsem si od něho vzal PC nebo že jsem mu řekl, že ho opravím? =oD

neznám heslo potřebuji ho k registraci na covid