» Poradna » Počítačové sítě

Nevidím v ostatních zařízeních sdílené soubory z notebooku s Win7 Pro

Dobrý denv domácí síti mám stolní PC s WinXP, multimediální centrum Kaiboer s HDD (Linux) a notebook s Win7 Pro. Z Kaiboeru i z PC můžu vzájemně sdílet soubory a vidím je a můžu přehrávat klidně i v mobilu přes Wifi.Problém mám ale s notebookem s Win7 Pro, z něj nevidím žádné sdílené soubory, jen nějakou knihovnu médií nebo co. Zkoušel jsem v něm vypnout Firewall a nic. Napadá mě, jestli nemůže být problém v tom, že notebook není připojený přes kabel, ale přes Wifi.Za radu předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Ano, tyhle záležitosti je dobré nejprve rozchodit po kabelu, a teprve až sdílení funguje, se pokoušet to zprovoznit přes wi-fi.Druhou možností je složky se soubory zahrnout do knihovny WMP (kterou vidíš) a přistupovat k nim takto (tj. přes mediaserver WMP)

Přes knihovnu WMP se mi nepodařilo soubory sdílet. Ale i když jsem se ještě nedostal ke zkoušení přes kabel, podařilo se mi nasdílet soubory nahráním do složky C:/Users/Veřejné. Ale proč mi nejde zobrazit konkrétní samostatné vybrané složky kdekoliv v počítači, které bych rád sdílel, nevím. Donedávna jsem byl fandou WinXP Pro a přiznám se, že Win7 Pro je pro mě zatím španělská vesnice.