» Poradna » Mobily

Neuznaná reklamace

Zdravím, mám telefon s rozbitým displejem v prave casti obrazovky,přestalo mi fungovat boční tlačítko na zapnínani a vypinani telefonu.Dal jsem jej tedy na opravu a oni mě ji neuznali že nemohou tlačítko opravit, protože kdyby vyndali displej (na telefonu se neda vyndavat kryt,je kovovy) tak by se jim prý celý rozsipal.Nabídli mě že bud mi opravi displej(za 2000kč) a pak mužou opravit tlačítko nebo že mam smulu.Chtěl bych zeptat zda mám na opravu/vraceni penez narok nebo jestli mají pravdu...Předem děkuji

Odpovědi na otázku

jasně že ti musí vrátit peníze

No spíš se divím, že ti to neuznali kvůli tomu rozbitýmu displeji (po pádu?)

Ano telefon mi spadl na pravy spodni bok a tam se na displeji vytvořila prasklina.Ale to samozdrejme nema vliv na to ze mi asi pred mesice prestalo fungovat prave horni bocni tlacitko...

tím jsi "samozdřejmě" mohl uvnitř poškodit/načnout cokoliv

Ano maji pravdu a penize ti vracet nemuseji :)Telefon mas ve stavu ze je mechanicky poskozeny ( praskly display ) a jako takovy nesplnuje zarucni podminky. Je uplne jedno ze praskly display nema zadny vliv na tebou reklamovane tlacitko, ale hold je to tak.Nehlede na to, ze vnitrky dnesnich telefonu jsou tak titerny, ze v podstate vsechno muze ovlivnit vsechno, takze nikdy nevis co ten pad udela vevnitr:)Mozna to nezni ferove, ale bohuzel je to tak a nic s tim neudelas.

Po padu telefonu mi tedy nikdy nic nevyreklamuji..

Je to běžné používání? Pokud to nechápeš - pak je každá snaha odpovídat marná....

V podstatě nemusí. Pokud telefon není deklarován jako odolný, tak prostě padat nesmí a každá stopa po pádu může znamenat zamítnutí reklamace. Jen v prvních 6-ti měsících musí prodejce dokazovat, že závada byla způsobena zákazníkem. Po šesti měsících musí naopak dokazovat zákazník, že závadu nezpůsobil.

Čemu se divíš? Např. Apple má toto ve svých podmínkách jasně napsané a jako příklad uvedl přesně tento případ. A tento případ pravděpodobně bude souviset s iPhonem ...

Myslíš si snad, že je vadou výrobku to, že jsi s ním házel na zem?

Displej mi prask v červnu,pad byl poze na pravy spodni roh, praskl displej tot vše o 4 měsíce později(jsem si jisty ze to neni kvuli padu na zem pred 4 mesici ktery byl uplne na jine strane) se začalo tlačitko zamačkavat,nešlo mačkat apod...Opravdu si nemyslim ze je to kvuli padu.

To jenaprosto jedno co si myslíš ty... Pokud se ti jejich zdůvodnění nelíbí, dej si udělat posudek soudního znalce a soudit se můžeš vždycky - na to máš samozřejmě právo. Jen bych chtěl vidět toho znalce, který by ti napsal posudek že máš na záruční opravu v takovém případě nárok.

To máš ale blbé, protože s rozbitým displejem telefon nesplňuje záruční podmínky. Takže ne, nemáš nárok na nic.

Oni mi vlastne reklamaci tlacitka uznali jen mi řekli že by při opravě došlo k poškození displeje a tak že bud si mam nechat displej opravit a nebo nic..Ale oni neeřekli že mi reklamaci neuznavaji z duvodu padu...

Opravdu se divíš tomu, že nechcou rozdělávat telefon, který má pavučinu na displeji a ještě ti neuznali záruku? Jako bývalý servisní technik bych ti takovou reklamaci ani nepříjmul...

Oni mi tu zaruku uznali, jen mi řekli že pokud to provedou tak je možne že se rozsype displey A pokud chci aby mi provedli reklamaci se 100% uspesnosti tak at si koupim novy display

a čomu nerozumieš? doslova ti povedali že ti to tlačitko opravia V ZÁRUKE, ale keďže je potrebné najskôr vymeniť displej tak ti to ponúkajú vymeniť. samozrejme, keďže je mechanicky poškodený, tak to bude platená oprava.

A co čekáš, že ti tu napíšeme? První si přečti, co má výrobce v podmínkách. Pokud tam bude mít toto ukotveno (což jistě má), máš smolíka.Kámo, žiješ v České republice. Vážně si myslíš, že ti to renomovaný výrobce vrátí zpátky s rozbitým displejem? Takhle to nikde nefunguje. Zlaté české ručičky a zlatá česká hlavička by si pak stěžovala, že mu displej rozbili v servisu a on ho tam dával v pořádku.

Vaše jednání (tedy prasknutí displeje) způsobilo nemožnost opravy. Běžný výrobce by vám řekl že tím vám jakákoliv záruka končí (což zákon umožňuje) ale tihle vám nabídli záruční opravu tlačítka pokud zaplatíte nezáruční opravu displeje. Je to naprosto v pořádku jak po právní tak po logické stránce.

Sice nevím, co je to za telefon, ale 2000,- za výměnu LCD v autorizovaném servise je velice pěkná cena a využil bych toho (tedy pokud nestojí nový 2500,-). Zvlášť když ti uznají tu reklamaci. Spíš se divím, že ti to nezamítli rovnou a úplně.

Kup si sakra novej foun a fertig. Nevím, co tady furt řešíš. S telefonem se nemlátí vo zem.

Vole, taková diskuze kvůli ničemu ....Odpověď na tvojí otázku je : Záruční opravu neuznají, peníze nevrátí.ANO, ve všem mají pravdu.Nemáš nárok na NIC, protože sis telefon rozbil uplně sám.