» Poradna » Mobily

Neustale sa kazia nabijacky

Dobrý deňNajskor som mal ku všetkym zariadeniam (3 mobily, 1 tablet) originálne nabíjačky, ktoré som dostal k zariadeniam. Asi rok nabíjali bez problémov, ale potom v priebehu mesiaca "odišli" všetky 4. Občas mi jedna išla, potom nie... Tak som si kúpil jednu univerzálnu nabíjačku, s ktorou som nabíjal všetky 4 zariadenia. Vyše mesiaca fungovala bez najmenších problémov na všetkých 4 zariadeniach, ale potom začala pomalšie nabíjať, neskor dokonca vybíjať zariadenie. Tak som kúpil ďalšiu univerzálnu nabíjačku (z Alza.sk). Vydržala približne rovnako ako predošlá nabíjačka, ale ešte občas jeden z mobilov (Xperia Tipo) nabíja. Ostatne zariadenia buď nenabíja alebo ešte horšie vybíja. Dnes som si kúpil dalšiu univerzálnu nabíjaćku, ktorá mi 2 zariadenia vybíja a dalšie 2 vobec nanabíja. Všetky nabíjačky použivajú microUSB konektor.Nevedeli by ste v čom by mohol byť problém?Vopred ďakujem za odpoveď, prajem príjemný deń

Odpovědi na otázku

Jestli chceš vědět příčinu, musíš udělat měření: síťové napětí, výstupní napětí a sledovat to nějakou dobu. Ale pochybuji, že na to máš doma měřáky. Všechno ostatní je pouze duchařina a věštění z křišťálové koule.

Takže bude podla vás chyba v sieti, nie v mobile/tablete alebo v nabíjaćke ?

Nevím co chceš ještě slyšet? Jestli se ti pojebe 6 nabíječek tak je chyba kde??? (my víme - napadne to i tebe?)

:D Tak ale nabijam aj foťak, notebook,... a tam žiadna chyb nie je, prečo ?

protože ty nabíječky k notebooku nebo foťáku vytahuješ ze zásuvky, kdežto ty k telefonům ne?

Nechapem. Keď chcem nabiť fo´tak, tak z neho vyberiem baterku dam hu do nabijačky, keĎ sa nabije vytiahnem nabijačku zo siete. Keď sa mi vybija mobil, zapojim do neho nabijačku, keď sa donabija, tak ju vytiahnem zo site a odpojim z mobilu :DD Tak to robí asi každý, ale prečo tá z foťaku a notebooku stale funguje a z mobilov/tabletu nie, tak to naozaj neviem

já ne. Ty nabíječky k mobilům žerou při nezatížení 0,01W. To mi za to nestojí vytahovat a pak je hledat.

Kup si přepěťovou ochranu, od té doby co ji mam na vice místech - TV,DVD, PC+nabíjím všechno přes ni žádný problém.

Ďakujem, može byť napriklad táto http://www.alza.sk/gembird-spf5-c-5-5-zasuve... ?

tak to by asi šlo taky i když nejlepší je dát ochranu přímo do rozvaděče.

Ďakujem :D

Nebyl bych zbrklý v nákupu "ochrany". Pokud ti neodchází ostatní mnohem "citlivější" zařízení než nabíječka, hledal bych problém jinde.Zajímavost - Spoluzaměstnanci odcházel komp. Po několika drahých opravách zjistil, že měl špatný kontakt v zásuvce ve zdi, který nezaznamenatelně přerušoval a po dotažení skrutiek vše už měl OK.Štěstí přeji.

Chci se zeptat, nemůže nabíječkám škodit, když je v síti stejnosměrná složka 12V?

máte nejspíš úřeúětí v elektrice ve vašem bytě

Důvody bývají dva - jednak špatná nabíječka ( tedy ten zdrojích 5V, ale ty levné mívají po pár týdnech provozu 4.9V a pak to vybíjí, nebo nedobíjí dobře. Je třeba mít zdroj, co umí 5V/2A .K němu je třeba kvalitní, co nejkratší kabel ( ty slabé, metrové jsou nepoužitelné ) a vše jede.Takže: v první řadě vyměnit kabel za tlustý a krátký, odzkoušet. Jinak funkční zdroj (nabíječka) něco stojí, a MUSÍ mít slušný kabel vizhttp://www.alza.cz/belkin-micro-usb-230v-bil... http://www.alza.cz/samsung-eta-u90e-pro-sams...

Příčinou častého odcházení zařízení (nabíječek) by mohl být havarijní stav zásuvky nebo elektroinstalace obecně. Zejména u hliníkových rozvodů (je to tvůj případ?) může docházet k jiskření pod nějakým uvolněným šroubkem buď přímo v zásuvce nebo v nějaké krabici a to může ničit připojená zařízení.

no jo to zase nejakej ,,znamej" delal v byte ,,zadarmo elektriku" a mate to levnejsi !anebo je tam poltergeist