» Poradna » Programy

Netisknout nulové řádky v excelu (Přes makro)

Ahoj,chtěl bych v excelu udělat makro, které by tisklo jen určité řádky z tabulky, kde jsou nějaké hodnoty. Pokud by bylo v řádku 2 hodnota větší jak nula, tak by se objevila při tisku, pokud ne, tak by tam skočil další nenulový řádek. S VBA nemám bohužel žádné skutečnosti. :(Díky za rady :)Tom

Odpovědi na otázku

A není jednodušší si to nejdřív vyfiltrovat a pak vytisknout?

Je to propojeny pres SQL databaze a kdyz bych filtroval vsechno by se rozhodilo, tak nevim zda nejde nejaky makro na tisk, jakoze to skryje ty radky s nulovymi hodnotami

Skryj řádky, které nechceš tisknout:Rows("51:51").EntireRow.Hidden = TrueA pak pusť tisk.

To je ale dost pracny kdyz mam 350 radku :( chtel bych to nejak zautomatizovat :(

Už jsem na to přišel přes youtube https://www.youtube.com/watch

Jak pracné? Proženeš to smyčkou.

Nevim jakou smyčkou, ale pracuje to na základě, že pokud má řádek v určité buňce hodnotu jinou než nula, vrátí přes funkci když v jiné buňce ve stejném řádku 1 a když je nulová tak 0. Potom označíš celý sloupec a dáš filtr. Pak jednoduše dáš nahrát makro a vybereš ze seznamu jen 1, což skryje veškeré nulové řádky. Zastavíš makro a VOALA hodíš jen na nějaký tvar nebo klávesovou zkratku makro a už to funguje. Pokud chceš i čudlík na vrácení, tak natočíš makro s vrácením nulových hodnot.Napsáno, tak jak jsem to dělal :D:D:D -> video co jsem sem dal je ale lepší :D