Nespustím ani BIOS

Ahoj, po zakoupení nového PC jsem ho složil a nainstaloval na něj systém Windows 8. Po té jsem z přiloženého CD nainstaloval ovladač na grafiku a odešel jsem na cca půl hodiny. Když jsem se vrátil, tak obrazovka svítila barvou signalizující "žádný signýl". Zkusil jsem tlačítka myši a klávesnice, ale monitor stále nic. Musel jsem až PC vypnout podržením tlačítka POWER. Nyní, když se snažím zapnout PC, tak mi nenaběhne ani BIOS, ale nastávají dva případy.1. Po zapnutí se mi aktivuje monitor a vidím jen pruhy přes celou obrazovku cca 10s a pak obrazovka zčerná.2. Občas se mi ani monitor nezapne, ale z PC jde dlouze nějaký zvukový signál, připomínající dlouhé pípnutí.Zkoušel jsem už odpojit vše co se dalo, HDD, SSD, GPU a CDromku. A zapojený jsem nechal jen CPU a RAMky. Stejně nastal případ číslo 2..

Odpovědi na otázku

Věšteckou kouli mám v servisu. Bylo by vhodné uvést alespoň seznam komponent. Nejdříve je nutno rozběhnou minimální konfiguraci = základní deska + CPU + RAM + zdroj + grafika (není-li k dispozici integrovaná).Dá se zkusit provést CLEAR CMOSOsobně při problémech jako první věc zkouším jiný zdroj.

Takže, podařilo se mi od známého sehnat jinou grafickou kartu a s ní to jde. Takže buď mi fungovala jen jedno zapnutí nebo je to nainstalovaným driverem. Zkusím co to udělá po odinstalování ovladače. Jedná se o kartu Radeon R9 270

Tak mi PC s novou kartou spustit nejde. :/

Jaký máš přesně zdroj? Ta R9 270 žere cca 160W (dle toho, jak který výrobce nastavil základní takty). Jak máš zapojené přídavné napájení grafiky?Jinak ta grafika klidně taky mohla odejít.

Pořídil jsem si sestavu z tohoto článku:http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/sestavy/a... Platforma AMD - varianta č. 2

Napájecí konektor pro tuto grafiku je jen jeden, takže jsem to ani jinak zapojit nemohl, šestipinový.

S tou základní deskou jsem nedávno u jednoho známého také řešil podobné problémy. Pořídil si ji jako náhradu za svou odešlou základovku a jeho GTX8800 se chovala podobně. Nakonec pomohla až mechanická úprava osazení té grafiky do bedny (aby byla jakoby nadzvedlá). Vyřešil to jehlový pilníček a prohloubení zářezů pro upevňovací šroubky (což by ovšem v tvém případě u grafiky v záruce mohlo způsobit problémy s případnou budoucí reklamací). Ale pro test můžeš zkusit ji v bedně nechat nepřišroubovanou a něčím (elektricky nevodivým) ji podložit (napružit) proti dnu bedny. Pokud to začne fungovat, tak máš stejný problém.

Tak ty si frajer, díky moc :D. Tlačil jsem grafiku směrem do patice a základní desku proti ní za plasty. A nabíhal mi Windows normálně. Pak jsem obě součástky pustil a začali přeblikávat čáry jak nebyl kontakt :D. Moc děkuju, jen nevim jak postupovat dál. Jestli pořídit jinou desku nebo zkusit štěstí v jiném obchodě se stejnou.

Proto je nutné při dotazech dávat co nejvíce informací. Kdybych nevěděl, jakou základní desku máš, asi bych tuto možnost vůbec nezmínil.

Co teď s tím, já jí tam zkoušel zasunout pořádně, ale i když je tam nadoraz, tak to nestačí. zřejmě budu muset vít jinou ?

Máš-li možnost (nákup přes internet), tak tu základní desku vrať prodejci a kup nějakou jinou. Třeba z těchto:http://www.alfacomp.cz/php/product.phphttp://www.alfacomp.cz/php/product.phphttp://www.alfacomp.cz/php/product.php

Mě by zajímalo jestli mám nárok na vrácení do 14 dnů, když jsem ji osobně přebíral na pobočce. Máma měla objednaný telefon z Plzeňského Mironetu a řekli jí, že ho vrátit nemůže, když zadala osobní odběr.

Nezáleží na způsobu převzetí, ale na způsobu objednání - pokud jsi uzavřel kupní smlouvu přes internet, máš nárok na vrácení do 14 dnů.

Děkuji, mám si stáhnout nějaký dokument, kterým bych si na danou pobočku mohl stěžovat ?

To, jak si zbozi vyzvednete, na to vubec nema vliv. Dulezite je to, jak to objednate.Nejlepsi bude u Mironetu NENAKUPOVAT VUBEC a NIKDY.

Klasickou gumou opatrně přegumuj a očisti dotykové plošky grafické karty z obou stran.

Všechny delší grafiky "podkládám", aby nejvzdálenější její roh nepadal dolů. Já mám tedy výhodu v tom, že všechno skládám do mATX beden, takže stačí plastový kolíček na prádlo s krapet silnějším stiskem, který zkrátka na liště s 3,5" pozicemi připnu v potřebný výšce.