Nespouští se PC

Mám PC :Zákl.desku MSI 915G COMBo osazenou procesorem Intel Celeron 2,80GHz a DDR2 1G + 1G a disk SATA 150GB.Operační system WIN 7Při suštění počítače mi naskočí tabulka jakoby z BIOSU systém se pak rozjede, ale není funkční klávesnice a datum a čas běží od půlnoci 1.1.2002.Pokud dám restart tak se objeví hláška ať zmáčknu F1 a opět se systém rozjede, klávesníce už funguje ,ale čas a datum musím změnit ručně.Po příštím spuštění to je stejné a nebo příjde jen ta hláška zmáčknout F1 a to si to pak čas i datum pamatuje.Pokud se rozjede, tak mi skoro pořád CPU jede na 100% což mi dělá i pokud tam jsou WIN XP.Ví někdo co s tím?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Na 90 % je to baterka - vyměň baterku, formát tuším CR2025. A potom znovu nastav BIOS.

Vzhledem ke stáří desky už to spíš bude její "boží soud".

Baterku jsem měnil a nepomohlo

1. nastav dátum v BIOSe. Kým je PC pod prúdom, dátum sa nevynuluje2. CPU je zrejme 1 jadro a s tým ani 360p video na YT neprehráš3. ak ide CPU na max, zisti čo Ti ho vyťažuje4. linux (xubuntu) nabehne? 5. ja by som to vyhodil. Nemá to podporu ani 266/1066 MHz FSB a teda E6xxx a už vôbec nie Q6xxx a vyššie