» Poradna » Počítačové sítě

Neni pripojen k siti, ale internet je funkcni

Dobrý den,mám problém s PC, v centrum sítových pripojeni neni zobrazeno zadne pripojeni. Chtela bych nastavit domaci sit, ale kvuli tomuto nemuzu. Obrazek wifi dole v rohu ukazuje ze neni pripojen, ale presto pripojen je a internet bezi. Pocitac ma i pripojeni pomoci lan to jsem zakazala a pouzivam WIFI. Děkuji

Odpovědi na otázku

kamarat mal podobny problem a zistili sme ze ma lokalnu kopiu internetu na HDD ... skus pohladat adresar internet ... ak je tam skus ho premenovat alebo zmazat ... to by mohlo pomoct

Ještě si z ní dělej srandu )PrasatkoPee

Zcela zjevně nějaké přípojení existuje. Dej sem výpis příkazu ipconfig /all (ten spustíš v příkazovém řádku).PrasatkoPee

bohuzel po zadani prikazu cerna tabulka jen problikne.

Musíš prvně spustit terminál příkazem cmd a tam zadat ten příkaz.PrasatkoPee

nevim, jak vam to mam zkopirovat

Pravé tlačítko myši, vybrat vše, enter. Pak už jen ctrl+v.PrasatkoPee

.... no ved ale ked ma lokalnu kopiu tak jej nastavenia siete nepomozu ved vidis ze vsetko zakazala ... a prikazovy riadok je ciste zlo (btw. preto je zobrazeny v ciernej farbe) .... a v dalsej verzii bude vyhodeny ... preto neodporucam pouzivat ... podla mna to bude nieco s tymi adresarmi.... aky mas velky HDD a monitor?

)))))

kdyz rozkliknu indikator pripojeni dole v rohu v pravo, tak se tam objevi pripojeno k wifi siti. ale v centrum sitovych pripojeni : "nyní nejste pripojen k zadne siti"

No pak asi bude nejlepší, pokud požádáš nějakého kamaráda, který tomu opravdu rozumí, aby ti doma nastavil vše co potřebuješ. Tohle by asi bylo dost na dlouho.PrasatkoPee

ja som to vravel.... lokalna kopia...

Jak to myslíte? Lokalní...?

noooo .... urcite si si vsimla ze ked surfujes po internete tak ti postupne ubuda miesto na disku .... napriklad aj teraz mozes skusit ked si otvoris nejaku stranku z obrazkami na ktorej si este nebola.. tak ti ubudne trosku miesta z disku.... takto si postupne prekopirujes cely internet k sebe (da sa spravit aj zaloha internetu)....

Ano pribyva

Nejspíš ale jen ty dvě cd bez porna.PrasatkoPee

Mam tu jeste jedno virtualni bezdratovy pripojeni, vubec nevim k cemu to je. microsoft virtual wifi miniport

ako uz nazov hovori.... vymyslel to MICROsoft ... je to taky midlleware pre beznych ludi ktory pouzivaju MINIveci..bolo to v 90tych rokoch ked sa microsoft chcel priblizit ludom a velkostiam ich nastrojov...

jo diky a co mam tedy delat?

no s mini portom toho moc nenarobis...pokial nemas nastroj klasifikovany ako mini ... co asi nemas lebo taky nemam ani ja (myslim ze sa uz nevyrabaju) ... no s lokalnou kopiou internetu to je tazke ... lebo su v skutocnosti dve ... jedna je tzv perzistentna ktora musi na disku ostat pretoze ta komunikuje so sietou .... a potom je tzv neperzistentna... a tu prave potrebujes odmazat alebo premenovat....su na to rozne tooly ... ktore tieto dve vrstvy oddeluju ...

nejake programy? sem s nimi... proste i kdyz zakazu pripojeni pres wifi a dam kabelove, tak internet funguje, ale sit se nezobrazuje.. nechapu

no hlavne to zavisi na pocte USB portov a sile signalu (ako daleko si asi vzdusnou ciarou od wifi routera) ... a myslim ze vsetky tie programy su platene bohuzial ... ale skusim pohladat po nete ci sa s tym este nieco neda spravit.... aky mas operacny system?

Asi se nechapeme... tenhle presne problem mam... co radi oni, nefungujehttp://forum.zive.cz/viewtopic.php

A k u některých a jejich velikostí nástrojů se přiblížil již jménem. )

A nemáš nastavenou nějakou virtualizaci. V takových případech, jsou pak ta další připojení neaktivní a hlásí se, jako že nejsou k dispozici. Protože slouží jen tomu virtualizovanému OS.

To nemám. Mám ale v PC 2 účty

Ak ti ide Inet, otvor si CMD a napis do neho prikaz: netstat -natuZistis tym interface, ktory je pouzivany pre pristup do Inetu.Nastavenie domacej siete je preddefinovany profil Firewallu.Podmienky filtrovania FW je mozne zmenit aj bez zmeny profilu, len treba vediet co vlastne chces spravit a preco to chces spravit.