» Poradna » Počítačové sítě

Nenactu žádné video na pracovni Wi-Fi

Zdravím,Je možné zablokovat firemní Wi-Fi tak, aby jsem nebyl schopny sledovat žádné video na internetu ? Zkoušel jsem twitch, YouTube, video na Facebooku i navratdoreality.cz. Jinak každá stránka se bez problému nacte ale video už nikoliv. Používám iPhone 6s. Když zkusím načíst YouTube na televizi které je připojena na stejné Wi-Fi síti tak funguje. Je možno to po případě nějak obejít ?Diky za reakce.

Odpovědi na otázku

Ano, nastavit to jde. Ta TV muze byt ve vyjimkach - nejmensi problem...

Kromě toho, že Youtube jede přes HTTPS a tak do toho toku nikdo nemá vidět. Tolik k tomu "nejmenší problém". Samozřejmě, že to lze, ale nejmenší problém to fakt není

Pokud pred tou WiFi maji jeste nejaky WF - coz u firemni predpokladam, tak to je nejmensi problem.U nas to tak treba mame.

preklep... FW

Jasně, nejmenší problém je lézt do HTTPS spojení a zasahovat do něj.Ani náhodou :)Na FW si můžete zablokovat Youtube jako takové. Ale lézt do SSL spojení není tak úplně sranda a legální to taky nebývá ;)

U nas to mame naopak, vsechno zariznute, a vyjimky se musi nastavit.Jinak:http://www.imagehosting.cz/

v takove firme bych fakt chtel pracovat. jak to mate oduvodnene ve smlouve? mate i napichnute telefony a kamery na zachode?

Firemni politiky...co tak vim, kdo k nam prisel odjinud z nejakeho vetsiho podniku, tak se tomu nijak nedivi, protoze to tam meli sulnul podobne...Myslis si, ze to je snad nas napad..? A nezda se mi, ze by zrovna kvuli tomu lide odchazeli - spise naopak.Jake oduvodneni ve smlouve - PC slouzi k pracovnim ukolum.Pokud potrebujes pristup, tak se povoli vyjimka.

jasne, kazdy na to ma jiny nazor. hlavne to zavisi na oboru, ale urcite bych netrvrdil, ze je to bezna praktika kazdeho vetsiho podniku. ja nikdy nebudu pracovat pro spolecnost, kde si behem pracovni prestavky nemohu precist osobni email, vyridit nejakou platbu v internetovem bankovnictvi, nebo vyhledavat pracovni informace na internetu.

Tak az takove zariznuti to zase neni - nic z toho co pises treba blokovane nijak neni.Zariznute jsou treba FB a podobne cypoviny, videa, MP3, stranky, ktere jsou v kategoriich sport, hry a pod. To snad takovy zivotni problem neni..?Na bezne stranky se normalne dostanou. Maximalne treba na idnesu si nezobrazi vlozene video.Ale pokud je to pro nekoho duvod, ze by tam nemohl delat, jeho problem.

no pokud je na kazde stanici nainstalovan certifikat na aktivni mitm utok (https decryption), tak si nemuze zamestnanec precist osobni email, nebo navstivit internetove bankovnictvi bez toho, aby IT oddeleni nemelo do vseho pristup. tzn. mohou cist veskery traffic a odchytavat hesla. to je velky pristup do soukromi, ktery by mel byt osetren ve smlouve.aktivne desifrovat https spojeni neni moc rozdilne od nainstalovaneho keyloggeru na pracovni stanici.

Neboj, tohle nepouzivame, jenom jsem chtel rici, ze by to nebyl zadny problem.Konkretne treba u toho YT se akorat zobrazi:URL Blocked Access to this web site was blocked by an IT URL Filtering policy because of its category.Event Details: URL: http://youtube.com/ Category: Streaming Media/MP3 neboURL: http://www.facebook.com/ Category: Social NetworkingNicmenne - co je nepochopitelneho ve smlouve ve vete typu - pristup k internetu je filtrovan, monitorovan a logovan.Nikdo nebrani uzivateli mit svuj mobil s datovym tarifem.

však tohle všechno dělat můžeš - ale na SVÉM připojení... já bych chtěl vidět zabezepčení podnikové sítě která umožňuje zaměstnancům přihlásit se přímo do soukromých mailů (a nejlépe ještě přes SSL apod) - v tu chvíli máš zcela nezabezpečený kanál ven kterým si kdokoli může cokoli posílat ven... ale chápu, ve firmách o 5 zaměstnancích se to asi neřeší....

1. Ano, je to možné, ale nedělá se to.2. Pravděpodobně to lze obejít, informujte se ohledně pravidel na síti, pokud nemáte sledovat videa, pravděpodobně to nesmíte ani obcházet. Pokud je wifi připojená k internetu a podaří se vám vytočit jakékoli spojení na váš vlastní server, máte vyhráno.3. Dodržujte pravidla svého zaměstnavatele a v práci dělějte, co máte, nebo vám kromě pracovní wifi přestane fungovat i pracovní smlouva.¨

Tak nebudu tvrdit ze na YouTube pokaždé hledám pracovní věci. Ale často hledám nějaké návody nebo postupy pro zákazníky. Navíc se nejedna pouze o YouTube ale o jakékoliv video na internetu.

No vida!Tak s touto rozumnou žádostí seznamte svého nadřízeného, správce, zkrátka tu správnou osobu. Zamyslete se, co to znamená, že vám nejde žádné video na internetu. Napsat takové pravidlo nebude až taková sranda, a nechápu účel takové blokace. Ne všechno video se tváří jako video. Zkontrolujte si svůj přijímač...

Firemní sítě se k netu často připojují přes proxy a tak není problém blokovat jak konkrétní stránky (vč. RedTube nebo i obyč. Facebook, Youtube apod.) a často se blokuje i P2P protokol, takže ani nefunguje Skype ap.Obcházet bych to nezkoušel - provoz bývá sledován a pokud adminy na IT něco v provozu "zaujme" tak můžeš mít problém. A zrovna video nepředstavuje úplně malé objemy dat, takže může v provozu pěkně vyčnívat.

ifouny stojí zaprd, jaký máš prohlížeč?