Nenačtení grafiky - základní grafický adaptér Microsoft

Dobrý den. Zakoupil jsem kartu Sapphire Radeon NITRO RX 460, 4GB GDDR5, ale počítač ji nerozezá ani po nainstalování ovladačů. Ve správci zařízení vypisuje pouze "Základní grafický adaptér Microsoft". Ve vlastnostech vypisuje PCI Ex1... Základní desku a procesor mám z HP Pavilion 500-500nc, jen v nové skříní se zdrojem Evolveo 500 W. Napájení v kartě zapojené (6 pin), Větráky karty běží, monitor zapojen do karty a funguje. Co ještě mohu prosím zkusit?

Odpovědi na otázku

Je potřeba tomu nechat čas. Ten ovladač nenaskočí hned. Navíc je úplně zbytečné tam v prvním sledu instalovat externí ovladač, bohatě postačí "aktualizovat" a po pár minutách se ovladač natáhne z Windows Update.

Máš monitor zapojený do grafiky a ne do základní desky?

Ano. Monitor je zapojen do karty. Má správný rozlišení, funguje. Barvy, vše ok. Ale je vidět, že grafika nepracuje. Videa jsou jako špatný vtip.

Zkontroluj nastavení v Biosu..

Integrovanou grafiku mám v Biosu zakázanou. Měl jsem před zapojením Windows 8.1 v továrním nastavení, tak počkám až se nainstaluje 200 aktualizací, zaktualizuji ještě Bios a uvidím, jak se bude tvářit po restartu.

Noc instalování aktualizací Windows. Ráno jsem instaloval Bios a po restartu po instalaci se nezapne. Černá obrazovka, jen zapípá a zabliká ledka zapínání. Chvíli svítí i ledka HDD. Tomu říkám pech. Vím, že ta jednotlivá pípání něco znamenají, ale je to spíše na servis co? Jsem elektrotechnik, takže se v tom trochu vyznám, ale už jsem mimo počítače moc dlouho, tak nevím, jestli se v tom mám dál hrabat.

Není GK vadná? Odzkoušel jste ji v jiném PC?Hotové střepy od HP typu Pavilion mají velice často na základní desce blacklist či whitelist grafických karet.Stává se, že GK třeba vůbec nejede nebo má omezenou funkčnost.

Kdyby byla blokovaná, tak by se ve Správci zařízení ani nezobrazila jako Sapphire nebo AMD radeon? V jiném počítači jsem ji zatím nezkoušel, ale zkusím ji někomu vnutit na odzkoušení :).

Respektive kdyby byla blokovaná, asi by mi nešel ani monitor, ale kdyby byla omezená?