Nenačítal sa hdd v biose

Potrebujem radu po pripojení hdd z ntb do pc sa mi ten novy pevný disk typu sata vobec nenačítal. Skúšala som aj prepojiť do iného portu a nič v biose je len ten původný disk. Disk je pripojeny k zdroju a datovym kabelem do portu sata 4 momentalne mala som ho aj v sata 2. Dakujem

Odpovědi na otázku

Skusil by som pouzit iny datovy SATA kabel.

https://www.alza.cz/kabel-datovy-k-hdd-d42989... pouzila som tento .... dneska kupeny

OK, aky je to model MB?Na tom PC bezi nejaky OS na inom disku? Je mozne ak tam bezi Windows pozriet do Device managera, ci je tam disk vidno? Alebo do Disk managementu?Mozno to v BIOSe nezobrazuje, niekedy sa to stava, ze o diskoch v BIOSe nie je zmienka, alebo je velmi schovana(aj ked u desktopovych PC dost vynimocne)Je ten disk na 100% funkcny?Neda sa disk vyskusat v USB kite?

na disku je napísané Canada ICES-003 Class B/ NMB-003 Classe BSerial ATA Hard drive320 GBSytem beží na inom disku tom ktory je v pc ten je 74 GB myslím pozerala som do správce diskov ci tak nejak a je tam iba ten original disk ten vlozeny nie a disk je 100 % funkcny mala som ho zapnuty cez takú redukciu pomocou usb v ntb aby som odtial dostala nejake dokumenty. A chcela som si navýšit paměť v PC vložením tohto

Tak v tom pripade bude chyba iba:1. Vadny SATA kabel (skusit iny kabel)2. Vadny Napajaci kabel(skusit pouzit inu vetvu zo zdroja)3. Nastavenie BIOS-u

este, ta Canada urcite nie je model disku a ni model nicoho.A pytal som sa na model MB = mother board alebo mainboard alebo zakladna doska

nie som v tomto znalec tak stačilo miesto MB napsat motherboard a hned by som vedela miesto tej skratky http://www.asrock.com/mb/nvidia/alivenf6g-dvi/

Vdaka, trosku starsi kusok :)Skusil by som sa pohrabat v BIOS-e, niekedy na starsich MB s IDE rozhranim fungoval myslim iba 1 SATA disk. Tusim to tam bolo v BIOS-e rozpisane ako IDE+SATA 0 port alebo tak. Bolo to uz davno, naozaj.Treba sa pohrabat v nastaveniach a bud skusit to IDE vypnut(ak sa nepouziva) alebo jednoducho skusit pokus/omyl.(hlavne si zapamatat, ako to bolo nastavene povodne :) )

tak nakoniec som skúsila pripojiť iný disk ktorý som mala k dispozici a ten mi normálne načítal. Takže nakoniec asi bude vadný ten hdd ? a ešte otázka tento čo mi teraz funguje hdd čo som pripojila mám formátovať kedže mi vypisuje ze nemám opravnenie vojsť do složky

Zkusil bych ho zapojit misto puvodniho disku, zda ho bios najde. Pokud ano disk je ok a je potreba nakonfigurovat port, do ktereho ho potom zapoji. Pokud nenajde, zkusil bych ho jeste v tom NTB.