» Poradna » Počítačové sítě

Nemožno pripojiť k wi-fi

Zdravím,Mám notebook značky Acer Aspire V7-582PG; Windows 10 Home Premium 64-bit.Rozobral som ho z dôvodu vyčistenia chladenia. Všetko som dal dokopy a ešte predtým som všetko poobzeral či je dobre dotiahnuté/zasunuté. Ntb funguje zatiaľ ako má, len je tu menší problém, že ntb sa nechce pripojiť k wi-fi. Skúšal som vypnúť a zapnúť wifi router(nepomohlo), zadal som nejaké príkazy do cmd čo som vygooglil(nepomohlo), zadal som napevno ip adresu, dns servery(nepomohlo). Ntb ale ide pripojiť k internetu cez kábel. Keď sa však ale chcem pripojiť cez wifi, tak bez šance. V ponuke wifi pripojenia mi normálne zobrazuje môj wifi router. Skúšal som sa pripojiť v rovnakej miestnosti cez mobil a ide bez problémov. V čom je chyba prosím vás ? Predtým všetko išlo bez problémov ..

Odpovědi na otázku

Odpověď je asi jasná, poškodil si anténu. Bys ji musel najít a kouknout na ní, většinou je u displeje.

Jsou tam blbě zasunuté/nezasunuté/vyndané/nedomačklé ty konektory k wifi anténě. Zkontrolovat, dořešit, honem. Provoz WiFi karty bez antény vede velmi rychle k zničení vstupních obvodů a následné necitlivosti, takže neváhat.

tak som to rozobral ešte raz, wifi kartu som vybral a opäť zasunul, tie dva drôtiky(biely a čierny) tiež vytiahol a opäť zastrčil a nič ... stále to nejde .. čo teraz ? vybrať tú wifi kartu aby sa nič nestalo a nechať to tak ?

Co to je "nič"?Ve seznamu wifi odeber tu, ke které se chceš připojit a znovu zvol připojení. Mělo by ti to opět najít tvoji wifi, pak jen zadej heslo.A zkoušel jsi připojení k jinému AP?

Problem SOLVED.Trochu som ešte pogooglil a na jednom zahraničnom fóre som našiel radu, aby som prehodil tie kábliky. Čiže biely dať namiesto čierneho a čierny namiesto bieleho. Wifi opäť funguje ako má ..

To je ale přece základní věc při rozebírání něčeho - že si poznačím, jak je co zapojené!Jinak jsou jakékoliv rady zbytečné.

Je tu veľké ALE Notebook som rozoberal pomocou youtube a konektory som si dokonca odfotil .. čiže bolo všetko poznačené

Tak to potom jsi ..... raději pomlčím