» Poradna » Ostatní

Nemohu nalézt ovladače na windows 7 pro nový notebook, předinstalovaný na Win 8

Ahoj všem...Rád bych si pořídil notebook ASUS N750JV a nainstaloval na něj Windows 7, ale když jsem zkoušel nalézt ovladače na ASUS Support, tak tam najdu ovladače jen pro Windows 8. Co se týče grafiky a tak, to by se asi mělo dát dohledat jinde, ale co takový ovladač pro Touchpad? Nebo Hotkeys? Je nějaká možnost, že by fungovaly ovladače určené pro Win 8? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jasně, čipsety, grafiky a procesory svařujou permoníčci svářečkama v továrně Asusu. To je tak těžké otevřít stránky výrobců jednotlivých komponent?https://downloadcenter.intel.com/default.aspxNajdeš si Intel INF, Intel RST, Intel 4th generation Core processor with Intel HD graphicsOvladač pro dedikovanou grafiku Nvidia GT 750Mhttp://www.nvidia.com/download/driverResults.as... A možná i Synaptics touchpad driver...http://www.nvidia.com/download/driverResults.as... Použít mozek dá opravdu víc práce než přemýšlet, viď? A vůbec, proč se trestáš používáním zastaralého mrtvého a pomalého systému Windows 7?

No joo přesně tohle sem čekal... arogantní odpověď od vševěda žejo...Jak už sem psal grafika atd. není problém, když bys četl pozorněji tak si ušetříš hledání... mě šlo čistě touchpad, hotkeys a tak.. Myslel jsem že to si vyrábí ASUS sám a když jsem to na jejich podpoře nenašel, tak jsem se chtěl zeptat... Od toho poradny jsou... Tak se tady nepovyšuj nade mnou jasný!!! Chtěl jsem jen poradit... příště si svoje rady nech když ti to dělá takovej problém.

No od toho poradne je to máš sice pravdu, ale stejnou část pravdy má i "Honza" ač s celou částí jeho odpovědi nesouhlasím - zvlášť mám výhrady k poslední větě. A ty se uklidni a nesnižuj se ke kritice - tato poradna je dobrovolná. Jako tebe nikdo zde nenutil psát dotaz, na který lze opravdu najít odpověď velice jednoduše....

Já myslím, že dělat provádět downgrade na Win 7 je úplně zbytečné, notabene když ovladače pro tento OS Asus vůbec nevydal. Spousta naprosto zbytečných problémů. Ale je to samozřejmě Tvoje volba a Tvé právo, možná se časem dolaboruješ k jakemus takemus výsledku ....

Pokiaľ by si používal hlavu - stačilo zadať do Google asus n750jv driver windows 7 a hneď by ti našlo a nemusí byť na ASUS stránke. Inak - touchpady nie sú od ASUSu! Sú to Synaptics.

Jo tohle už sem taky zkoušel :) sice to našlo ale nebylo tam určeno, pro jakou verzi Windows to je... jinak díky za rady...

Proč se pouštíš do toho na co nestačíš. Jenom se zbytečně zesměšňuješ.

A licenci na ty Windows 7 máš? Nenapsal jsi, jaké ovladače sháníš a pro jaké periferie. Smazat si recovery oddíl místo instalace alternativní nabídky Start (Classic Shell, Start is Back...) může opravdu je duchem omezený jedinec. Po instalaci libovolné alternativní nabídky Start už moderní uživatelské prostředí, šém atd nikdy neuvidíš.

Tak ta poslední věta ti dává právo nadosmrti používat své jméno..

W8.1 se ovládají stejně podobně jako W7.Prostě vynecháš "Metro". Lze nastavit spouštění přímo na plochu. Zbytečně si komplikuješ život.

Jak takovou kravinu můžeš vypustit z huby!!.., mělo by ti stačit, že jste potrestáni vy používáním tohoto pasqilu W8,W8.1, ktrerý se W7 nemůže rovnat! A ještě jste tak drzí, že to doporučujete neznalým a nezkušeným. Fúj..tajbl

Mucquinky moc, viď?! Nauče se česky, tatare.V ovládání Windows 7 a 8/8.1 není žádný problém. Nenašel jsem jediného důchodce nebo facebookovskou lolitku, která by si na ty 3 (slovy tři) jediné inovace v ovládání nemohli zvyknout nebo pro ně představovaly potíže, kvůli kterým by prožívaly těžké deprese končící sebevraždou (jak se tu někteří snaží namluvit). A to se bavím o desítkách instalací / prodaných sestav, které jsem provedl a prodal od jejich uvedení na trh.

Ano, plný souhlas. V ovládání WIN8/8.1 není žádný problém. Ale třeba já mám problém s programy, které jsou jen zkopírované (programy, prohlížeče a bohužel i hry). V obou 8 nefungují korektně , nebo mají delší odezvu, případně "padají" a v 7 šlapou perfektně. Přijde mi ze OSMY neumí s kopírovanými programy "pracovat". Jen s těmi, které jsou "instalovány" , nejsou v 8 problémy. (Ale to jen za mě). Ovládání 8ček je v pohodě.

Neznalec jsi TY,měl jsem W7 od začátku co vyšly.V novém notebooku mám W8.1 - naprostá spokojenost.Jenom zaostalci,co nejsou schopni,se v novém systému vyznat,budou pomlouvat.Je rychlejší a úspornější.Nikomu jsem nic nedoporučoval - NAUČ SE ČÍST - ani slovo o DOPORUČUJI !!!!SLOVY KLASIKA - jsi jelito Lindo.

spise drivery pro Vistu ale jo nektery pro W8 by mohli, musis je v rezimu kompatibility zaskrtnout jako na starsi system, treba XP ci Vista a zkusit spustit, jinak na netu najdes zarucene Win 7 drivery, pres google