» Poradna » Web a internet

Nelze založit domácí skupinu win 7

Ahoj. Moc prosím o radu. Po otevření Centrum síťových připojeni > Zvolit možnost domácí skupiny a sdílení my to píše ve win 7 "Počítač se nemůže připojit k domácí skupině.". Aviru a Ad-ware jsem vypnul FireWall ve win taky ale pořád to nejde. Jde mi o sdílení DNLA ke kterému musím vytvořit skupinu na síti (síť po kabelu je jen PC a TV, zbytek WiFi). Jak vytvořit skupiny abych mohl streamovat soubory po síti?Děkuju

Odpovědi na otázku

Máš typ sitě "privátní"?

Mám nastaveno "Domácí síť"

Zapni si službu "Zjišťování dom. skupin" a nastav ji na auto.

Problém je, že já ji nemůžu ani založit. Píše mi to "Domácí skupina není zatím připravena. Opakujte akci za několik minut." Procházel jsem registry, vše co má být je povoleno, procházel jsem nastavení lan adaptéru, je OK. Kontroloval jsem nastavení služeb přes services.msc, vše potřebné běží. Vypnutý antiviry. Pořád píše tu stejnou hlášku.

A odkdypak se "závada" projevuje? Použij bod obnovy nebo lépe zdravou zálohu OS pro návrat do funkčního stavu. A jenom netvrď, že je to tak od začátku, po čisté instalaci....

Toto nevím. Roky tady nebyla TV s lan kartou, domácí síť jsem nepotřeboval. Roky mám nainstalován win 7 a teď to nejde nastavit.

tie šmejdy antiviry nestačí vynúť, ale sa ich treba korektne zbaviť a nafurt - uninstaller.exe. Ideálne sprav z ISO W7 SP1 čistú inštaláciu na naformátovaný syst.oddiel tabuľkou NTFS. Po nainštalovaní SW balíkov, záplatovaní OS, vyladení a vyčistení OS, nasleduje čo? No predsa nasleduje vytvorenie image systémového oddielu niekam vhodne bokom, vždy ho mať po ruke (stačí aj na D:\-čku oddiele).