» Poradna » Notebooky

Nelze vypnout notebook.

Dobrý den, potřeboval bych radu.. Nejde mi vypnout, restartovat ani uspat notebook. Zkoušel jsem přeinstalovat windows nainstalovat ovladače, které mi poslal Asus ale pořád nic.. Když počítač zapnu a hned vypnu tak to funguje. Ale když začnu dělat náročnější práci tak už se potom nevypne.. Notebook se zhasne, všechno je jako při běžném vypínání, ale větráček zůstane běžet na minimální otáčky a když chci notebook znovu zapnout, tak nereaguje a musím ho natvrdo vypnout.. Předem děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Jsou pouze dvě možnosti:1. Máš to chybně nainstalované (důvodů může být víc).2. NTB má HW závadu.Závěr si udělej sám...

Takhle po internetu jsem toho četl hodně a je to pravděpodobně SW problém.. Jenže existuje milion řešení a nikdo neví jaký řešení je to správné.. HW závada mě také napadla.. Ale nevím co by to mohlo být.. Disk? Základní deska? Vše se vypíná jen ventilátor pořád běží..

Vypni v Správe napájania Fastboot (rýchly štart)Spusti hiberfiele; powercfg -h onSkontroluj miesto na C:\powercfg -lastwakePozri čo píše Event.

hiberfile

Vypnutí rychlého startu jsem udělal asi tak 2 týdny dozadu. Ale to co píšeš pod tím, tomu absolutně nerozumím.. Nejlepší na tom všem je, že ani Asus neví co s tím a napsali mi nakonec ať jim ho tam pošlu.. Ještě něco zkusím ale nic jiného mi asi nezbyde..

Víš, milej-zlatej, kdo neumí detailně popsat, co ten jeho krám neumí/nedělá/dělá apod., nemůže se divit, že mu profesionálové doporučí, aby jim ho poslal (protože to pos.ral).Přitom stačí tak málo - nainstalovat - odborně a pořádně OS.

m.a.g.o.r.e.

Koupě notebooku je prostě loterie.. Nakonec si myslím, že notebooky, které byly vyrobeny do r. 2012 ještě za něco stojí, co se kvality ve všem týče.. Novější notebooky stojej za houno, ať už levné nebo předražené sračky.. A jako třešnička na dortu k takovým notebookům jsou vykurvené Win 10.. Notebooky se staly populárním artiklem, neboť se stále kupujou jak na běžícím pásu a toho výrobci využívají. Kurvítko zapracuje v plánovaném čase a uživatel běží koupit nový kus.. Výroba notebooků je byznys, který se prostě nesmí zastavit..

To je sice možné, ale můj problém to neřeší. A když bychom se touto tématikou zabývali tak jeden z mých argumentů proč mít notebook by byl, že ho často musím přenášet.. Stolní počítač si každý den nikdo přenášet nebude.

souhlasim měl jsem stary acer ten přežil skoro vše i ránu pěsti ted mam novy acer a je k hovnu

není to nastavené špatně? je to tu defaultně ale moc se mi to nelíbí.. možná by to mohlo být jedno z řešení ale dělat s tím zatím nic nebudu. Děkuji za odpovědi. https://imgur.com/a/Q00wp

Vlez do Bios. Skontroluj v nastavení S3, a ak máš možnosť, zapni greenpower. Jedine maturovať nad Bios. Ideálne je Bios najprv resetovať do základného nastavenia, tj.vyskratovať ho jumperom vedľa CMOS do výrobného nastavenia (odpoj najprv pred činnosťou napájanie zdroja a vyber veľkú baterku). Alebo vylupni pecku a šraubovákom vyskratuj pod peckou kontakty.Znovu Bios nakonfigurovať precízne a manuálne, S3 a spol. Ak nezaberie, potom už len reklamácia HW.

Na notebooku nic takového provádět nechci.. Nechci ho moc otevírat.. Musel bych odpojovat baterii, klávesnici protože baterie není vyndavací a takto resetovat bios také nechci protože to neumím a když něco poseru tak poseru stroj za 20k.. Radši to pošlu do Asusu ale děkuji, bohužel pro mě moc "složité".

Bios sa dá resetnúť aj SW do výrobného nastavenia. Stačí, ak po reštarte zmačkenš nejakú kláves F2* a si v Biose, ktorý uvedieš do základného nastavenie. Reštart PC a znovu kláves F2*. Potom pokračuješ v zmenách nastavení. Neporušíš žiadne záruky ak týmto spôsobom manuálne prestavíš Bios tak, ako som písal. Návody k svojej ZD a nastavení Biosu do optimálnej konfigurácie si vygúgli.

Dalsi moznost je vypojit ho z elektryky a pockat az mu dojde baterka

Co je to presne za notebook? Nejlepe hodit odkaz.Predbezne to tipuju na chybu v biosu, kterou muze vyresit jeho update.

Jedná se o Asus X555LN.

Konkrétněji Asus X555LN-XO031H https://www.asus.com/cz/Notebooks/X555LN/Těžko říct jestli to je konkrétně ten, co mám protože se jich dělalo více pod označením X555LN..

Jakou mate verzi biosu? Jak jsem koukal, tak 2x opravovali power management (ty s updatem EC FW). Jestli tedy nemate posledni (311), tak bych zkusil update.https://www.asus.com/cz/support/Download/3/663...

Jak zjistím jaký bios mám a mohl bych se zeptat jak update biosu probíhá? Jelikož počítač nejde restartovat tak se toho bojím.

Bud najit v okoli nekoho, kdo tomu rozumi (pozor na ty, co tomu jen "rozumi"), nebo to resit jako reklamaci.

Dobře.. Děkuji za odpověď.

Ještě bych se chtěl zeptat jestli by nemohlo pomoct obnovit ntb z recovery partition..

Dám Ti radu, za kterou dostanu hodně mínusů, ale nejde o mínusy , ale o radu. Zkus si z flashky spustit nějakou live linux distribuci. Takto zjistíš , zda je problém v hardware nebo os. Možná jsi se s linuxem ješte nesetkal, ale vše je jednou poprvé.

Nemohlo by pomoct obnovit notebook z recovery partition?

Nejspíš špatně nainstalovaný nebo chybný driver pro „Intel Management Engine Interface". Zkusit stáhnout tady jiný resp. nový https://downloadcenter.intel.com/ a mělo by to tento problém vyřešit..