Nelze spustit PC

Zdravím,mám velký problém s mým stolním pc, z ničeho nic zamrzl a teď když ho zkusím zapnout, tak se vše na oko rozjede, ale pc jakoby nevyšle žádný signál monitoru a nic se nerozjede, ani bios. DVD mechanika funguje, klávesnice při zapnutí problikne.Zkoušel jsem HDD se systémem dát do staršího počítače, (grafika, základní deska, ramka, vše jiné komponenty včetně monitoru). Počítač se rozjel, ale při spouštění win 7 běžným způsobem se při načítání také sekl, zkusil jsem tedy zapnout znovu a zvolil možnost doporučené opravy spuštění a pc se rozběhl, naskočilo mi okno, že vypršela zkušební doba win 7 a že mám zadat produkt key, dal jsem zobrazit později a normálně jsem se dostal na plochu win. Už jsem se radoval (předčasně). PC vypnul a HDD přendal do novějšího PC, tam však beze změny, opět se pc ani bios nerozjel, tak jsem hdd zase vyndal a dal do starého pc a ejhle, starý PC se chová najednou úplně stejně jako ten novější, při zapnutí se začnou točit větráčky atp. ale systém se nerozjede, ani bios.Je možné, aby HDD (750GB Western digital) PC, respektive asi základní desku poškodil tak, že ani nejde zapnout?Zkoušel jsem resetovat CMOS, vyndat baterku z desky, odpojovat jednotlivé ramky, rozjet pc bez grafické karty, dokonce i bez HDD, ale ani v jednom případě se nic nezměnilo a nelze se dostat ani do BIOSU...Napadá Vás čím by to mohlo být?Ještě dodám, že ten novější PC má cca 5 let. Základní desku Asus M4A87TD, kondenzátory atp jsem prohlížel, nic nevypadá poškozeně. Zdroj Evolveo 500W v perfektním stavu, procesor AMD Phenom II X6 1075T a grafiku ASUS R9270-DC2OC-2GD5 (ta má ani ne dva roky), Ram 3x4GB Kingston...

Odpovědi na otázku

Jo, vypadá to na základní desku. Asi.

Bude to základní deskou. Kondenzátory mohou být OK, ale může odejít slot (respektive nějaký obvod ke slotu) na grafiku a další obvody v motherboardu.Zkus do toho staršího PC připojit jiný HDD, zda ti s jiným HDD poběží bez problému.Sice jsem ještě nezažil, že by HDD poškodilo motherboard, ale nikdy neříkej nikdy. Spíš se to jeví jako sakra velká náhoda.

Večer sem vypnul Pc a ráno nic jen šli větráky a občas problikla kontrolka disku. Tak sem vyndal všechny paměti co sem tam měl a postupně po jedné sem je dal zpátky a počítač naběhl a je to v pohodě.