» Poradna » Notebooky

Nelze spustit instalaci win 7 ani z dvd ani z flashky.

Dobry den, mam notebook Lenovo G 580 a mam problem se spustenim opetovne instalace win 7. Pokusim se napsat co nejrozsahlejsi info, abych problem co nejvice priblizil. Predesly os windows 8. Pote instalace win 7 - po restartu uz system nenabehl, mozna kuli ochrane mbr. Pri zapnuti nebo restartovani pc se na chvili objevi napis Lenovo s moznosti dostat se do biosu, pri zadnem vyberu obrazovka na 5 min zcerna a nabehne mi boot menu se razenim, pricemz na 1. Miste je flashka(usb hdd), kterou se snazim prioritne spustit. Po odentrovani obrazovka opet na dobu zcerna a pote se objevi zprava od windows boot manager s hlaskou: Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the couse. Ps. Oba Windowsy jsou nelegalni a nemam penize na originalni, proto tuto neprijemnou situaci musim resit takto slozite. Diky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Ziadaj pomoc od dodavatela Tvojho instalacneho softveru.

1. ako písal kolega, žiadaj podporu tam, kde si "kúpil" OS2. ak tam bol od výroby W8, tak je tam aj UEFI a GPT disk, do toho W7 bez zmeny nedáš, iba ak prepneš na legacy, vypneš secure boot a HDD prevedieš na MBR3. ak bol NB kúpený s nejakým OS, daj tam ten, lebo podpora staršieho OS nemusí byť a načo iný OS ako legálny?4. ak bol NB kúpený bez OS, skús Linux. Ak nehráš hry, bude Ti to stačiť a máš po starostiach ak nejde o existický kúsok, kde by neboli ovládače5. warez sa tu nerieši (ak chceš riešiť naďalej warez, bude to zamknuté, alebo zmazané)6. ak na niečo nemám, tak to neukradnem7. skús W10 IP - ten bude mať ešte nejaký čas podporu aj keď neviem dokedy je čas ho začať skúšať, W7 asi ultimate by mohol mať 90dňový trial, iný má 30dňový, W8 CP ide dodnes s menšími obmedzeniami, MS ho nerieši

Notebook šlo zakoupit s w8, ty jsem ale nechtěl, takže jsem koupil ntb bez os. Secure boot mi vypnout nejde nebo aspoň nemám tu možnost v nabídce biosu. Jak zjistím, zda mám podporu staršího os? K bodu č. 2 buď konkrétnější, zkusím tě následovat.Nehraju hry, Linux by nebyla úplně špatná volba, ale jsem roky zvyklý na windows a v téhle věci konzervativní.

NB bez Win, ale si zvyknutý na win? To je na smiech. Alebo si len chcel ušetriť pár Kč. OEM stojí okolo 2000 Kč, ale rozdiel v cene u NB s win a bez neho určite nebol 2000 Kč. Mal si vziať s win a teraz by si neriešil ani warez ani linux. S warezom Ti neporadíme. A ak výrobca isté možnosti do UEFI nedal, možno W7 tam bežne ani nedostaneš. Netuším či W7 s tým pôjde. S UEFI môže ak je na to inštalačka pripravená/upravená. Podpora OS je na stránke výrobcu NB. Ale kvôli pár Kč si si úplne zbytočne vyrobil problém. Dočasne tam môžeš dať W10 IP, neskôr sa uvidí či ho MS povolí nakoľko zrejme nebude chcieť, aby W10 mal legálne každý len preto, lebo sa bude tváriť ako tester (podľa mňa). Linux môžeš skúsiť, aspoň sa niečo naučíš

Proč je to k smíchu? Nikdy jsem jiný os než windows nepoužíval, kdysi jsem začínal na 98, přes millenia po XP, nekoupil jsem kdysi os, protože jsem prostě 8 nechtěl...Když můj nb bude starší os podporovat, vypnu secure boost a hdd převedu na mbr, tak by to mělo jít přeinstalovat ne?

chápem, že môžeš mať radšej W7, ale dnes už asi nie je veľa výrobcov NB, ktorí by podporovali aj W7 aj keď tam dávajú W8 a vyššie. Takže ak si chcel NB s W7, mal si si pozrieť či vôbec výrobca W7 podporuje. Ak nie, ako rozchodíš grafiku, chipset...? A ak áno, neviem či to zvládneš ak nevieš ako sa prepína UEFI na legacy, alebo hlavne ako upraviť inštalačku W7, aby podporovala UEFI. A opakujem sa, že s warezom Ti tu neporadí nikto. W10 už nemá také METRO ako W8.x. A ak sa Ti W8 ozaj nepáčil, mal si si kúpiť NB s W7. Aj keď ja nechápem takýto odpor k novšiemu OS. METRO nehryzie a inak je W8 podobné ako W7 ak nie si dement, čo sa nevie naučiť pár vecí inak (ak Ti v práci čosi zmenia, tiež povieš nie, lebo Ty si na čosi zvyknutý?). Ochota učiť sa nové veci je dnes základ

Úprava instalačky W7 aby šla nainstalovat pod UEFI biosem a na disk GPT:1. Zkopírovat adresář X:\efi\microsoft\boot do X:\efi (tj. o úroveň výš).2. Vyextrahovat soubor bootmgfw.efi ze souboru boot.wim umístěného v adesáři X:\sources (pomocí 7zip)(najdeš ho v boot.wim\1\Windows\Boot\EFI), přejmenovat jej na bootx64.efi a umístit jej do adresáře X:\efi\boot"hotový" soubor bootx64.efi si můžeš také stáhnout zde:https://drive.google.com/file/d/0B9qNZyFcacAUNDYtZ... potom jej stačí jenom nakopírovat do X:\efi\boot-------------------------------------------------------------------------------------------------------Nebo úpravu nedělat, ale musíš vypnout secure boot, přepnout na Legacy bios a disk převést na mbr (pomocí diskpart):list diskselect disk <číslo>cleanconvert mbr

Bohužel, nejde clean, čím by to mohlo být? Hodá mi to chybu..

instalačka wi legální?pokud ano není problém i když byly instalované 8ky................https://www.youtube.com/watch

inštalačka nemôže byť legálna, alebo nelegálna. Legalita je až po nainštalovaní. On tam nemal žiadny OS, takže buď Linux, alebo dočasne W10 IP, max tak W7 na 30 dní

jasně,nicméně na ten ntb instalci win spustíš nainstaluješ, ovladače jsou i na 7čky takže takjak si win tazatel zakoupí nebo obstará je jeho věc..............

Prepni pryc z uefi!! Nebo updatuj bios (ze stranek vyrobce)http://support.lenovo.com/cz/cs/products/laptops-an...

UEFI boot jsem dal disable. Ale instalační medium se stejně nenačte ani přes multi boot, následně to opět skončí chybou 0x000000e. Co dál udělat?

Návod jsem popsal výše.

On nevi vubecc proste updatuj bios a pak by se ti (snad) tam melo objevit z uefi na legacy

Bios se updatoval, vše se dalo do původního nastavení, ale legacy ani jiná nabídka oproti původnímu tam bohužel není.

Postupoval jsem tvojí cestou, stáhl ten soubor a překopíroval ho na flashku přesně tam, kam jsi napsal. Dostanu se na plochu, ale instalace se mi nespustí... Nemůže to být tím, že flashka je naformátována ntfs a ne fat 32?Neměl bych naformátovat hdd disk z gpt na mbr? Což jsem zkoušel, objevila se chyba. Nejde mi ani vytvořit jinej oddíl, kam bych w7 nainstaloval. Když spustím instalaci z disku, objeví se mi chyba, že instalace potřebuje aspoň 685mb volného místa, to bude asi tím oddílem, že?

1. fleška musí být FAT 322. disk musí být GPT

3. A disk vyčisti (clean), bude na něm pouze nepřidělené místo. Nabootuj instalačku z flešky, a jako cíl vyber ono nepřidělené místo - instalátor už si zbytek ošetří, (žádné oddíly vytvářet nemusíš)

Vybral jsem svůj disk C:/ jako 0 pak dal clean a napsalo to: Chyba virtuální diskové služby...Totéž se mi stalo když jsem se snažil smazat oddíly. select partition 2 - inactiv - delete partition override, tak už nevím, jedině mě pak už napadá přes rámec naformátovat hdd a znovu zkusit instal.

Doufám, že to nečistíš z běžících Windows, to nejde, musíš nabootovat instalačku, spustit Přík. řádek (shift+F10) > diskpart atd.......

Tvl.. ty se s tím sereš.. ...asi tak, jako když sereš a maluješ.. Sedmičky nainstaluje každé mládě školou povinné..

Ty prázdniny....to je peklo co