» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze se přihlásit k microsoft účtu na win 10

Potřeboval bych pomoc. Po restarotvání pc se mi nejde přihlásit na můj microsoft účet (mám win10). Heslo zadávám správně. Na notebooku se mi jde normálně na ten samý účet přihlásit Po zadání hesla naběhne hláška že přihlášení k profilu uživatele se nezdařilo. Jde to nějak opravit a nebo budu muset pc odnést do servisu. Předem děkuji za odpověď(i)

Odpovědi na otázku

Chceš nadále používat vzdálený účet?NE, není to spolehlivé:1) Přihlas se jako lokální admin.2) Vytvoř nový lokální účet s právy skupiny USERS a definuj cestu k profilu totožnou jako původní pracovní profil, tj. např.:D:\Home\BFU3) Převezmi vlastnictví profilu pro daný účet.4) Nastav v ACL přístup R/W k tomuto profilu pro daný účet.5) Přihlas se do nového proflu a vyzkoušej.ANO, chci i nadále používat MS účet, přestože není spolehlivý:1) Boot ze záchranného média W10.2) Připojení externího média se zálohou OS.3) Obnovení zdravého stavu OS ze zálohy.

díky za rady. volil bych tu první možnost, jenomže můj admin účet je právě ten MS účet na kterej se mi nejde přihlásit a jakmile na druhym účtu co mam na pc chci provést jakoukoliv změnu, tak to chce po mě admin heslo a když ho zadam tak se nic nestane a nebo to napíše chybu že složka nebyla nalezena. Jsem počítačovej amatér, takže jestli bych mohl poprosit další radu víc pro blbečky :D díky předem.

To byly fatální chyby.1) V admin účtu se nepracuje.2) Admin účet musí být vždy lokální.Co s tím?1) Zvol druhou variantu:obnovu OS ze zálohy.2) Naprav základní chyby.

Ještě je možnost uměle vyvolat obnovu systému a použít bod obnovy cca 2-3 dny dozadu.

ok, takže jak mám postupovat (prosím návod pro debili fakt absolutně netušim )

Dej si tam to Ubuntu a budes mit klid

ubuntu je sračka

Vše nové začínám