» Poradna » Mobily

Nelze připojit externí disk k přehrávači.

Dobrý den, mám problém s externím diskem. Minulý měsíc jsem si koupila nový externí disk WD my passport 2tb, který mi při zapojení do blu-ray přehrávače nejde otevřít. Disk ho nemůže rozpoznat. Zkoušela jsem to jak v NTFS, tak v exFAt. Obojí ukazuje stejně. Disk se mi ukazuje pouze, když ho pripojim k televizi, ale na blu-ray přehrávači se neotevre. Predtim jsem měla WD disk 3,5 také 2tb, který normálně chodil. Zkoušela jsem i jiný přehrávač, ten taky nešel. Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Bylo na něj televizí nahráváno? Dříve šel?

Je nový. Predtim jsem měla taky WD, ale 3,5 s připojením k síti. Šel zobrazit jak na Blu-ray přehrávači, tak i přímo na TV. Ten nový disk se mi nechce otevřít v Blu-ray přehrávači, ale v TV ano.

A roztočí se aspoň?

Důležité je verze PASSPORT. Tuším, že USB u PASSPORT slouží jen k rozšíření kapacity, tedy připojení druhého WD My Passport. Standardní je jen připojení síťovým rozhraním.

Bude popsáno v návodu.

Našel jsem nějaké (nezaručené) řešení na netu:I am using a WD MY PASSPORT 1T USB 3.0 drive which comes standard NTFS formatted for Windows 8, 7, vista etc.and my TV (Philips 40PFL5007H LCD TV) did not reconize the USB drive.When your want to connect an external HD (page 27 manual) please make sure to format it with FAT / 128 KB clustershttp://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php

Pozor na přeformátování. S takovou kapacitou může trvat i více jak 24 hodin.

Blbost, navic jina zarizeni ten disk bez problemu detekuji

Ona si ho tv naformátovala.Tudíž formátovat v pc a přehrávači pojede.

Nuž ja to vidím takto: pripojený nový extHDD k telke - telka si ho preformátovala, stačí jej na to čas do 1 minúty. Samozrejme, že tento ext.HDD už PC ani BRplayer ani nenačíta.Ostáva jedine formátovanie v PC - a to buď na NTFS, alebo FAT32 (pre BR-player však neekonomické).Predchádzajúci extHDD, sa k telke pripájal len ako úložisko, vonkaší USB zdroj a keďže telka by mala vedieť "prečítať" NTFS, FAT32 - tak ti zobrazilo na telke obsah extHDD.