» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze naistalovat win 10 na ssd

Dobrý den,Přeinstaloval jsem Win10, všechny disky jsem zformatoval. (1xSSD, 1xHDD) Problém nastal, že když jsem vybral, že chci Win nainstalovat na SSD napsalo to "system windows nelze naistalovat na toto místo na pevném disku. Systém byl zarezervován výrobcem OEM".Notebook (DELL) jsem koupil již s naistal. win na SSD disku (disk je čistě jen na operační sys. - kapacita cca 32GB.)Zatím jsem win naistalovan na HDD. Ale rád bych je měl na SSD. Mohl by mi prosím někdo poradit jak na to?DíkyPavel

Odpovědi na otázku

Takový disk většinou bývá zapojený jako SSD cache. Nikdy na tak malý SSD neinstalují OS. Je třeba změnit nastavení v BIOSU. Záleží jak přesně to tam je nastavené, jaký to je model apod. A instaluješ to opravdu do oddílu SSD? Při formátování vzniká několik oddílů.

Myslím, že nejdříve musíš z SSD disku odstranit oddíl obsahující původní Windows a teprve potom instalovat čisté Windows 10. Na začátku instalace si pak Windows 10 samy vytvoří potřebné oddíly na SSD disku.

Odstraň všechny oddíly, Windows si při instalaci vytvoří, co potřebuje.Na dobu instalace doporučuji odpojit plotnový disk od mainboardu.Plánuješ na tom maličkém SSD disku použít WIMBoot?