» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze Aktualizovat Windows 10 Pro

Ahoj, mám docela problém, asi pul roku jsem členem windows insider programu a když chci aktualizovat na nový build tak se mi vždy před koncem aktualizace hodí zelená smrt s chybou KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE. Jsem zaseklý na buildu 18282.1000. Celkově asi tak poslední měsíc a půl mám každou chvíli problémy s windows, sami od sebe mizí restore pointy, chodí mi notifikace že mám vyplý firewall ale když se kounu do nastavení tak mi ukazuje že je vše zaplé. Snažil jsem se i z insideru dostat pryč ale nepodařilo se mi to. Všem předem dík za radu.

Odpovědi na otázku

Stahni si aktualni verzi a mas po problemech. Ja to delam tak. ze 2x rocne reinstaluji PC na novejsi Win 10 a vse slape tak jak ma. Tento proces delam 3 roky a je to pro moji spokojenost.

jak nejsnáze reinstalovat notebook, jde provest nejake "nastaveni soucasneho stavu" (myslim ovladace, instalovany soft) a pustit jenom reinstal WIN. Nebo je potřeba komplet přeinstalovat a všechno potom natahat znovu? Dá se někde najít postup správně provedeného reinstalu, ať to potom neběhá hůř než před předěláním WIN?

Nepoužíváš náhodou CCleaner apod? Pokud ano, tak Ti nezbude nic jiného, než reinstalovat Windows, buď na normální verzi nebo pokud bys chtěl insider, zde je odkaz na stažení ISO s posledním buildem - https://www.microsoft.com/en-us/software-download/w... . Insider nemá CCleaner a podobné rád. A pokud ne, podívej se na tyto stránky, stáhni si duster, zakaž přístup k internetu, duster spusť dle pokynů a pak zkus znovu aktualizovat. Mělo by to pomoci.

Jejda, vypadl mi odkaz, tak znova...A pokud ne, podívej se na tyto stránky https://guide.mople71.cz/cs/wnt/duster.php, stáhni si duster, zakaž přístup k internetu, duster spusť dle pokynů a pak zkus znovu aktualizovat. Mělo by to pomoci.

Stáhnout aktuální insider build jako ISORozbalit do složky na disku a spustit Setup.exe

To jsem skusil, nešlo to.

Od buildu 18282 až po 18298 si sa nepohol.Insaider ma svoj centrum pripomienok tam si mal sa obratit,ked to takto každy tastuje tak to dopadne jak s 17763 ,že sama chyba :)