» Poradna » Web a internet

Několikrát za den mi vypadne internet, Skype přitom nevypadne.

Pánové, zdravím. Několikrát za den mi vypadne internet seznam.cz s tím, že :¨„Server nenalezen - Firefox nemůže nalézt server www.seznam.cz. - Zkontrolujte, zda je adresa napsána správně a neobsahuje chyby jako ww.server.cz místo www.server.cz - Pokud se vám nezobrazují ani ostatní stránky, zkontrolujte síťové připojení svého počítače. - Pokud je váš počítač chráněn firewallem nebo proxy serverem, zkontrolujte, zda má Firefox přístup na Internet."Nejde pustit ani jakákoliv jiná internetová stránka. Skype přitom normálně funguje. Firewal mám vypnutý, jedu přes Comodo, internet povolen. Prohnal jsem disk Avastem, viry nula, Mám dva počítače, na druhém to samé. Prosím, nevíte, co s tím? Děkuji, zdraví Mirek.

Odpovědi na otázku

Dodatek. Několikrát jsem systém (disk), kde mám systém obnovil ze zálohy. Výsledek, beze zněny. Toto se mi ještě nikdy nepřihodilo. Zdraví Mirek.

asi v haji dns poskytovatele, lze vyresit pres google a jine free dns servery

Přesně, jedna z možností je, že hapruje DNS server u poskytovatele nebo DNS server na routeru (zaplněná paměť). Zkus si ve vlastnostech síťové karty v počítači nastavit DNS servery 8.8.8.8 a 8.8.4.4 a vyzkoušej.

Dnes přišel technik od poskytovatele a přenastavil DNS, tak jsem zvědav. Zdravím.

Zdravím. Přenastavení DNS technikem funguje již 14 dnů, je to dobré, děkuji za rady. Zdraví Mirek.

Dodatek Operační systémy Windows Vista a Windows 7. Zdraví Mirek.

Budme rádi že vypadává ted, dokud múžeme na chrome s Vistama k vůli zabezpečení.FF mi nemaká, IE nepoužívám a pak budu musel

Vypni skype a torrenty, alebo si kup lepsi router.

Zdravím. Co se týče Skypa, internet padá i když Skypa zavřu, jeho uzavření nemá vliv. Co se týče torrentů, nejsem odborník, ale fakt je, že žádné hry nestahuji, ani je nehraji přes internet, (na takové ptákoviny již mám léta), ale možná, že to na věc nemá žádný vliv. Internet používám jen jako informační zdroj a Skypa na komunikaci s rodinou a přáteli. Nikdy se mi tato závada ještě neobjevila. Internet mám k modemu (routeru - v názvosloví nejsem odborník) připojen přes kabel, Wifi je dostupná, ale nepoužívám ji. Zdraví Mirek.

Zavretie nema vliv, lebo je ten router zahlteny. Tipujem, ze po zavreti a restarte vsetko ide normalne. Bud si nastavis spravne p2p programy, ktore zahlcuju router, alebo si kupis router s minimalne 128MB RAM.

Zkus změřit rychlost stahování přes nějaký k tomu určený web, např. Rychlost.cz. Pokud ti to ukáže nějaké hodnoty (nevím přes co jdeš), tak budeš mít jistotu, že příjem internetu jde. Už jen to, že ti jde Skype ti říká, že internet je asi v pořádku. Zkus spustit Seznam.cz (a jiné) přes IE. Věřím, že to půjde na 100%. Toto i mne začely dělat poslední aktualizace Mozily. Úplně to samé. Také jsem laboroval. Nakonec mi pomohlo smazt z PC "ESET" (org. koupený !), odinstalovat i Mozilu a nahrát znova. A hle - jede to. Pokud máš uložené záložky z Firefoxu a můžeš je znovu nahrát, není co řešit. Proč toto nedělá i IE nevím. Někdy prý pomůže odinstalovat (vypnout?) jen antivr (?!).

Skype funguje vesele dál i když Seznam spadne, k internetu se nedá připojit a hlásí to, že :„Server nenalezen - Firefox nemůže nalézt server www.seznam.cz. Nevím, co s tím, toto se mi ještě nestalo, zdraví Mirek.