» Poradna » Mobily

Nejlepší fotomobil 6-9tisíc

Ahoj všichni,chci si koupit smartphone střední třídy kolem 6-9 tisíc. Největší důraz kladu na fotografie, je to pro mě opravdu zásadní, potažmo pak výdrž baterie a nový Android a určitý výkon a svižnost systému, což by v této cenové relaci snad už měly mít všechny, a screen min. 5.2". Je vždy lepší duální fotoaparát? Jde mi hlavně o vyváženost světla a stínu, abych se už nedočkala přesvětlení, ani velkého ztmavení, o živost barev a ostrost, aby se dal fotit slušně i západ slunce a noční město. Rozhodovala jsem se mezi modely Honor 6x nebo spíše Honor 8, ale také přímo Huawei. A jak třeba fotí Sony Xperia Z5 či další? Máte někdo zkušenosti? Samozřejmě vím, že na profi snímky mám mít zrcadlovku, ale nejlepší snímky plynou z okamžiku, kdy často fotoaparát po ruce není.Předem děkuji za radyM.

Odpovědi na otázku

Na foto je hodně dobrý i LG G5, i když je trochu přes rozpočet (10k). Pro porovnávání fotek můžeš zkusit využít služeb na webu gsmarena.com: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3

Na fotografování je nejlepší fotoaparát. I poměrně levný kompakt je lepší než fotoaparáty v telefonech. I v těch hodně drahých. To, co požadujete je v dostatečné kvalitě telefonním "fotoaparátem" nedosáhnete. A nějaký slušný kompakt se vám do kabelky (jak znám jejich obsah) vždy vejde.

Na to je nejlepší fotoaparát a ne mobil!

Děkuji za reakce, ale nesouhlasím, jsem schopna udělat velmi kvalitní fotografie i mobilem, jen to chce trochu šikovnosti. Dokonce v lepší kvalitě než s levným fotoaparátem. V dnešní době se vybavenost smartphonů po této stránce s těmi levnými foťáky může směle porovnávat. Prosba o radu byla založena na poptávce po fotomobilu.

To chápu a uznávám, ale taky uznávám, že kolegové mají částečně pravdu. Každopádně z mého pohledu, kdy moje veškeré vědění o fotografování začíná a končí nastavením automatiky, zmáčknutím tlačítka a kontrolou snímku zda se mi líbí nebo ne, mi bohatě stačí LG G4, kterej na automatiku, dle mě, fotí docela slušné a publikovatelné fotky (alespoň teda mě a mému okolí se fotky docela líbí a zoomovat fotku na monitoru, abych viděl každej jednotlivej pixel opravdu nemám zapotřebí...).

Mám starší LG G3 a fotky taky super. porovnával jsem je s hodně starým digitálním fotoaparátem a z mobilu vypadají líp

žádný ani ten nejlepší fotomobil není schopný fotit tak jak i ten nejlevnější kompakt či 15 -20 let starý digitální fotoaparát,prostě optika je optika a né plastová čočka s malinkým snímačem,prostě fotit jedině s fotoaparátem a s mobilem telefonovat,a věř že je to tak.

Nejvyšší modely výrobců už mají sklo s asférickými prvky v optice. Optiku mají krytou safír sklem např. již Honor 7A:,,Několik vydařených fotografií jsem i zaslal známému fotografovi a podařilo se mi jej oklamat. Že takto dobré fotografie pocházejí z telefonu? Nevěřil.,,Takže na nějaké běžné cvakání bohatě takový mobil postačí :)

A co ten známý fotograf fotí? Že se nechal tak zblbnout.Ale jinak souhlasím"Takže na nějaké běžné cvakání bohatě takový mobil postačí." Jo, po draku se podíváme, jak jsme vypadali a poté se to smaže. A to je přesný účel foťáku v mobilu. K ničemu jinému se nehodí.

A proto také shání dotyčná fotomobil

neříkám že se fotomobily nevylepšují a na jak sám říkáš na výcvaky stačí,ale na fotky ,s kterým se chce člověk prezentovat či upravovat to né, stačí horší světelné podmínky atd. a fotomobil je na nic,sám vlastním zrdcadlovku Nikon a nedá se nikdy vůbec ani trochu srovnat ,i kdyby třeba bylo 100 MPX ,prostě pidi snímač,optika ,myslím opravdová optika to nikdy a hlavně pidi snímač není schopný uložit vůbec tolik detailů co snímač o velikosti 3.5 * 2.5 cm.

Ano souhlasím.

No, teraz mi prosím poraď lacný kompakt s so snímačom veľkým ako zo zrkadlovky

Nepochopil jsi, ale ani se v tvém případě nedivím.

Máš pravdu, naozaj nechápem ako môže niekto porovnávať zariadenie s parametrami zrkadlovky s mobilom. Osobne si myslím, že kupovať lacný kompakt sú vyhodené peniaze von oknom, nakoľko sú už na trhu naozaj mobily, čo vedia pri dobrom svetle urobiť naozaj pekné a ostré fotky a čo viac, v mobiloch je napríklad na rozdiel od fotoaparátov perfektne vyriešený HDR režim. S HDR majú obrovský problém aj špičkové kompakty a dokonca aj zrkadlovky. Neviem prečo by si mal niekto kupovať druhé nezmyselné zariadenie, keď mu stačí na momentky nosiť jediné a to mobil. Lacný kompakt s malým čipom a plastovou optikou určite neurobí o moc lepšie fotky to mi ver.

Kompakt sice nemá snímač jako zrcadlovka, ale pořád ho má mnohem větší než telefon. Taky má lepší optiku.

Taky otázka, v jakém rozlišení ty fotky z mobilu byly a čím to někdo prohnal, než to tomu údajně známému fotografovi poslal.

Nejsi. Nejsi. Nejsi. Je to jen Tvoje představa, z fyzikálního hlediska (minimálně rozměrově - čočka + snímač) není schopen "fotomobil" podat to, co dokáže kompakt střední třídy.

Ne a ne a ne.Jistě, že ano.Ale dotyčná shání fotoMOBIL a né kompakt střední třídy Вы очень плохо понимаете чешский язык

"...Největší důraz kladu na fotografie, je to pro mě opravdu zásadní, potažmo pak výdrž baterie..." Poslední část věty, kde je zmíněn Android, jsem vynechal, protože už taková kombinace je proti oné výdrži napájecího zdroje.Je tady otázka, co je myšleno pod slovem: "fotografie". On je rozdíl mezi mladými uživateli "foto"mobilu, který se na svět koukají skrze monitůrek mobilu v napřažených packách a někým, kdo je zvyklý na optický, případně elektronický hledáček.I mizerný kompakt bude nejen úspornější, ale pravděpodobně i rychlejší v zaostřování i třeba v samotném zapnutí. Proti kompaktu Fuji X30 a jemu podobným je stále jakýkoliv "foto"mobil nevýkonná hračka, která má velká technická omezení.

pak tedy ovšem nijak zásadně netrvá na kvalitě fotek, ale shání "za každou cenu telefon, co v rámci mizerné kvality fotek z mobilů fotí co nejméně mizerně."

Nikdy nebudes schopna udelat lepsi fotky i tim nejdrachsim mobilem jako treba fotakem obycejne tridy A priklad Panasonic DMC TZ 56 ( pouze priklad) to je to co mobilari co foti tuny fotek denne a sdili to na prisernem instagramu etc.. nechapou a mysli si, ze kdyz je fotka krasna na mobilu s rozlisenim 360x640 bude krasna i na monitoru 32'' to ani nahodou pani dokonala mobilfotografko Pokud fotka nema prinejmensim (4896 x 3264px tedy format 3:2 to je lepsi volba nastaveni v kompaktech nez klasicke foceni 16:9 coz ma rozliseni 4896x2752 px) nikdy ztoho neudelas dobrou fotku a o orezani ci konkretniho vystrihnuti ani nemluvim bude to vypadat jak krabice rozsypaneho puzzle a propo uz tu nekdo rikal na foceni je fotak na telefonovani mobil

Však pokud to má na web, FB apod. tak to stačí :)

než 20 MPix fotku z mobilu, tak to radši 12 MPix fotku ze slušného foťáku. Pixely nejsou všechno.Rozlišení už mají dostatečné snad i mnohé čínské krámy, ale kvalitu to nemá. Podobně jako se 4K videem u levných kamer - se pak někdo diví, proč FHD video ze starého GoPro je hezčí, než 4K z toho jeho levného bazmeku.

No co z toho..Volil bych Honor 8, ale raději bych vzal čistou P9.Tak se tak nepatlá Z5 ne, je to už rok 2015 a navíc:Fotky však bohužel nejsou ostré po celé ploše. Xperia Z5 má problém s ostrostí v rozích fotografií, kde dochází ke zkreslení a nepřirozeným efektům, které vypadají, jako by je měla na svědomí zašpiněná čočka fotoaparátu.

I když jsou vaše požadavky na výsledné snímky poměrně přesně specifikovány a trváte na tom, že to musí být smatphone což je poněkud protichúdné a dost lidí kteří o fotografování něco vědí vám sdělilo svůj názor o jisté nesmyslnosti požadované informace, nezbývá než konstatovat ono známé přísloví: .... komu není rady, tomu není pomoci.... Nicméně je to vaše volba a za své peníze si můžete koupit co chcete a nikomu do toho nic není. Ale stará zkušenost praví, že všechna universální zařízení která umí víc věcí neumí pořádně ani jednu. A to se ví už od starověku, takže to není nic objeveného až v 21.století.

Co na to říct, to co píšeš se nazývá dynamický rozsah a je to největší bolest fotomobilů obecně. Snímky s hlubokým stínem a ostrým světlem nikdy nebudou dobré. Minimální optika a malinký snímač je toho nepřítelem. najdi si podrobné specifikace a hledej největší snímací chip na mobilu. Ten by měl splnit tvé podmínky nejlépe.

Duální fotoaparát je zatím jen efektová záležitost a ten druhý s delším ohniskem stejně nebývá dobrý. Západy slunce a podobné scenerie jsou tvrdým oříškem i pro nejlepší fotoaparáty (vysoký dynamický rozsah), ale při troše snahy a nenechání všeho na automatice se dají vytáhnou působivé snímky i z mobilu a to samé se týká i nočních snímků. Výše uvedené mobily neznám, ale z těchto bych asi sáhl po té Xperii, poněvadž ji má jeden známý a lezou z ni celkem obstojné snímky, popř. se poohlédnou ještě po S6 nebo si připlatit k S7. PS: Tady se zase vyrojilo odborníků na vše, kteří zaspali v minulém století a neustále tlačí tazatelku do fotoaparátu (ještě nedávno by to byla dokonce zrcadlovka). Současné lepší fotomobily už dávno překročily stín levných kompaktů, tak doporučovat nějaký nejlevnější kompakt je fakt rada nad zlato. Navíc o jedno-účelnosti fotoaparátu a více-účelnosti fotomobilu snad ani netřeba diskutovat. Pochopil jsem, že ti kteří se nejvíce ohánějí znalostmi optiky či fyzikálními zákony, tak tito jednici většinou znalostí z těchto oboru moc nepobrali, navíc duševně žijí v dobách parních strojů a vzducholodí a zapomínají na pokrok vědy a techniky. Tazatelka shání fotomobil, tak co si přestat kasat triko a buď poradit, nebo mlčet?

K "PS" fyzika prostě nedá, ať "pokrokáři" bez základních znalostí kvákají, co chtějí.Když někdo chce protichůdnou věc, nevidím důvod nereagovat. Rádoby tazatelka chce: "...Největší důraz kladu na fotografie, je to pro mě opravdu zásadní...", co si pod slovem: "fotografie" vůbec představuje, to se stejně nikdo nedozví. Na Fakanbůůk a podobné sranda v mobilu postačí, na něco náročnějšího už nemusí. PS: Mobil se zprzněným "Dendroidem" a výdrž na chemický zdroj elektrické energie nejde také moc dohromady.

Pochopil jste špatně, my diluviální naplaveniny víme o pokroku vědy a techniky dost na to, abychom s mnohaletou praxí věděli co je možné a co ne. Vyjadřovat se umíte hezky, ale to je tak všechno a nikdo tazatelce nedoporučoval nejlevnější kompakt.

A ještě jednu zajímavost. Nepochybuji o tom, že víte že čočka o optické mohutnosti 1 diotrie má ohniskovou vzdálenost 1 metr. Lidké oko má jako složený objektiv (rohovka+čočka) optickou mohutnost kolem 60 dioptrií při hloubce lidského oka cca 16mm. Mobilní telefon je silný cca 10 mm. dejme tomu že kryty telefonu jsou 2x 0,5mm. Zbývá 9mm. Pokud jste někdy viděl snímač, tak ten je silný zhruba 1mm a PCB na které jsou vnitřnosti telefonu má asi tak 0,6mm. tak na objektiv zbývá 7,4mm. A nyní si laskavě do těch 7,4 mm prostoru (a to jsem uvažoval velmi velkorys) spočítejte nutnou optickou mohutnost objektivu. Vyjde vám zhruba 135 dioptrií. Složený objektiv ze spojek a rozptylek pochopitelně takovou optickou mohutnost nepotřebuje, ale zase potřebuje prostor. A toho je k disposici těch 7,4mm. Vědecký a technologický pokrok je nesporný, ale zázraky zatím žádné nepředvedl. Fysiku a optiku bohužel ošidit nelze. Tak jaké možnosti asi má ten zázrak vědeckého pokroku a technologie v tom vámi obdivovaném "fotoaparátu"?

Jednoznačně. Ostatně o 'fotoaparátu', který se vejde do krychlového centimetru, jsi psal nedávno v jiném vlákně. Jen pro pořádek upřesním, že hloubka (tedy průměr) oka není 16 mm, ale přibližně 24 mm.

Ale vzdálenost mezi sítnicí a čočkou je právě cca 16mm. Nevěděl bych to, ale před třemi lety jsem si nechal vykuchat z očí šedý zákal a před operací mi měřili vzdálenost sítnice - čočka, aby mi do oka vrazili správně silnou náhradní čočku, a ta byla 16.2 mm. Komplet oko jistě má průměr těch cca 24mm.

"aby se dal fotit slušně i západ slunce a noční město"Sorry jako, kup si normální foťák. Stačí nějaký kapesní kompakt, nemusíš hned tahat zrcadlovku.Mobil (krom Galaxy Camera) nikdy nemá pořádnou optiku a navíc je v tom narvaný mrňavý čip s velký rozlišením, což jsou důvody, proč mobil nemůže kvalitou předstihnout ani ten kompakt.Kup si mobil za 6 tisíc a k tomu za necelé 3 tisíce třeba tohle:https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/sony-cyber-shot-dsc-w800/ a výsledné fotky budou stejně o několik tříd lepší než z telefonu za 9 tisíc, nebo i proti telefonu za 20 tisíc.

Nedal by se za ty penize sehnat iphone? SE nebo nejaky bazarovy? Popravde fotim na plnoformatovou zcradlovku, ale tahat se stale s velkym fotakem je opruz a pri normalni scene udela iphone na prvni pohled peknejsi fotku. Ano, pri priblizeni a velkem tisku je zrcadlovka naprosto jinde, ale pokud bych chtel mit hezke fotky z vyletu, ktere si prohlizim na telefonu, tak za me jedine Iphone. Je mi jasne ze software je tlaci do co "nejkrasnejsi" podoby, ale..co jako? Pokud muzu mit z dovolene 70 moc hezkych fotek z iphone, ktere budu prohlizet na mobilu nebo pc, tak je to daleko rychlejsi a pohodlnejsi nez fotit aparatem, upravovat fotky atd. Ps: vzdy jsem byl zastancem kvalitni optiky a idealne zrcadla, ale po zkusenostech s iphonem opravdu casto vaham jestli vytahovat zrcadlo nebo to cvaknout na telefon.Samozrejme v narocnych situacich jako je tma, potreba urcite hloubky ostrosti, zachyceni pohybu nebo naopak rozmazani, je telefon k nicemu

proto já tahám i ten kompakt. Můj Coolpix P300 se vejde do kapsy a ty fotky jsou z toho jako víno. Dokonce i navečer. Jediné, v čem ho dnešní mobil může možná trumfnout, je papírové rozlišení a rychlost ostření. V kvalitě fotek ale ani náhodou.

To seženeš lepší za ty peníze než SE.