» Poradna » Počítačové sítě

Nejlepší cloud pro zálohy

Rád bych si zálohoval svoji práci. Jedná se o cca 15-20GB dat, která neustále rostou (několik giga ročně). Moje představa je taková, že bych si vybral několik složek v PC a řekl, že ty má zálohovat. Uvítal bych možnost filtrů (třeba neuploadování PSDček, které mají víc jak 100MB, apod.).

Máte někdo nějaký tip, který sami používáte, a víte že by to splnilo mé očekávání?

Na ceně ani tolik nezáleží, ale samozřejmě čím méně tím lépe.

Odpovědi na otázku

Cloud je po poslednych udalostiach najlepsia moznost ako o svoje data prist nadobro v tu najnevhodnejsiu chvilu. Nie nadarmo sa hovori: "co je doma to sa pocita".

No nabizi se pseudovtipne doporucit Megaupload..

Co je doma, to ti shori, ukradne zlodej nebo bude vytopeno.

Podle me riziko zavreni treba Dropboxu je radove mensi nez vyse zminene udalosti.

Nejedna se jen o moznost zavreni, ktere je dost na libovuli nekterych kruhu. Jedna se i o fakt, ze tzv. cloud je mlada, chorobami prolezla technologie.
Osobne zalohuji na 2 ruzne HDD z nichz jeden bydli v trezoru.
Ale protoze se tazatel pta na vyuziti ciziho (jim neovlivnitelneho) prostoru, muzeme se mu to jen snazit vymluvit. Odpovedi na jeho otazku by vsak mela byt nejaka, nejspolehlivejsi, byt placena sluzba. Kdybych z nejakeho duvodu musel uchovavat ja sva data v "uschovne na nadrazi", poohledl bych se po placene sluzbe, kde se budou smluvne hlasit ke zodpovednosti alespon za pripadne napadeni sluzby, ztratu dat...

Ja jsem spokojeny s aplikaci jmenem CrashPlan. Nabizi moznost uploadovat zdarma na jiny vlastni pocitac, nebo ke kamaradovi ktery je ochotny uvolnit dane misto na svem disku (a nechat u sebe bezet CrashPlan klienta). Za poplatek je pak zalohovani do Cloudu. Klient umi i oboji zaroven.

Mam doma nekolik pocitacu, ktere se primarne zalohuji na jeden "hlavni" doma a sekundarne do placeneho Cloudu. Nemuzu si to vynachvalit, je to bezudrzbove.

Ten cloud je jen zbytečnost navíc.

To je pravda, hlavně, když ti byt lehne popelem, nebo ho vyluxují zloději, to se pak cloud jeví jako zbytečnost navíc.

Synchronizaci muze delat k rodicum, nebo do prace, nebo kamaradovi. V prvnich dvou pripadech se da predpokladat, ze ma data plne pod kontrolou. Zaroven zaloha splnuje pozadavek na umisteni jedne kopie na jinem miste. Je to o tom, jak hodne je pro cloveka dulezite mit sva data "pod palcem".

Ano jistě - k rodičům nebo ke kamarádovi bych si určitě dal svoje pracovní data. A mimo jiné řeším každou chvíli, že někdo přinese počítač rodičů zavorovaný s trojany jako třešníčkami na dortu. Navíc počíatč rodičů určitě nesplňuje požadavek, aby ta data byla přístupná dle potřeby a ne kdy si rodiče jdou na Skype a pod. O kamarádech bych ani nemluvil. Naivní zaměňování Megauploadu a podobných s Cloudem nebudu ani komentovat. Pokud máte maily na seznamu a podobných webových klientech, tak tam v tom případě máte taky data v cloudu. A data si umisťovat do práce není vždy tak jednoduché, jak je třeba (kvůli bezpečnostní politice firmy) a taky pokud budete pracovník na volné noze či firma sám si sobě sám tak tento argument taky neobstojí.

Mluvime o zalohovani. Pochopitelne "k rodicum" je tedy minena lokalita, ne jejich PC ktere pouzivaji k praci!!!

Ono se u zalohovani take musi pocitat s obnovenim - a to je vec, ktera mnohem lidem zasadne unika

Taky používám placený crashplan a jsem spokojený. Data si skrz něj záluhuji do cloudu a svého druhého pracovního PC (jiná lokalita).

Jo, mám taky CrashPlan ze stejným nastavením.

Backup ze všech ntb jde na stolní comp kde je dost místa a v případě vykradení/vytopení/ jiné katastrofy je vše zálohováno do CrashPlan cloudu. 50 USD ročně za neomezenou kapacitu a výborný desktop klient mi to přijde přijatelné.

Než cokoliv odešle tak to zašifruje a zabalí, dělá inkrementální zálohy a ačkoliv rychlost uploadu není nejrychlejší (max 30% mého 10Mbs) stále můžu denně uploadovat cca 15 GB což mi stačí. Super je, že lze nastavit prioritu zálohování, tj složka X bude mít vždy prioritu před složkami Y, Z....

Kupte si HDD připojte jej přes USB a zálohujte si na něj. Při takovém používání vás disk přežije asi o 100 let a to by mohlo stačit. Používám tak staré malé disky (40,60,80,120 GB). Navíc to máte doma, v bezpečí.

Externí HDD přes USB- jsou k mání i přes 1 TB. Data v cloudu = data v čoudu! U cloudu ti nkdo nezaručí, že ti data někdo neukradne, nebo CIA v rámci boje proti terorismu, či pirátům celé úložiště nezničí.

Tiež zdielam, len blbosti (Dropbox), citlivé dáta by som si dal tiež na HDD, poprípade na dva keby jeden krachol.

A všechno nosíte sebou, aby kdyby něco "krachlo" aby jste se alespoň k jedné záloze dostal?

Kdo Vám ručí za to, že ty externí disky taky nikdo neukradne?

Tohle je tak trochu falešný pocit bezpečí - disk může odejít kdykoliv a teoreticky ten záložní může odejít ve chvíli, kdy bude potřeba. Ty zálohy bych raději dával alespoň na dvě různá místa a třeba i různé technologie (třeba na HDD a flashdisk, pokud to nebudou desítky GB).

Druhý problém se zálohami doma je ten, že může přijít velká voda nebo začít hořet a data jsou pryč. Pokud jsou důležitá, tak je lepší držet zálohy na různých geografických místech.

ad !Při takovém používání vás disk přežije asi o 100 let"

Zkuste to vysvětlit mému disku, který umřel 3 měsíce po ukončení záruky. Podotýkám, že s ním bylo zacházeno velmi slušně. Neválel se někde v tašce, nebylo s ním házeno atd. Vždy zodpovědně vyndán z police, připojen, po provedení zálohy odpojen a pak teprve vytažen konektor. Přesto umřel a s ním i data na něm uložené. Naštěstí to byla jen záloha.

Zrovna včera mi jeden takový upadnul z ruky z deseti centimetrů... A ? Je v háji... a taky jsem ho zapojil jednou za měsíc a jinak kolem něj chodil 2 roky po špičkách .... Náhoda je blbec a 100% jistota není u ničeho...Nejlépe mít Cloud, Doma HDD a data ještě jinde na PC a třeba něco i na DVD...A stejně nebudete mít jistotu že o data nepřijdete...

Pokud se nepletu otázka byla, jaký je nejlepší cloud pro zálohy, né jak zálohovat mimo-cloudově. Mě osobně by to také zajímalo proto doufám že se dočkám nějaké relevantnější odpovědi Děkuji

Od kdy se říká datovému úložišti cloud. Ale tak aspoň že seš in a jdeš s dobou

skvely cloud je dropbox , mozes ho nainstalovat do hocijakeho pc - vytvori sa ti zlozka do ktorej ked niecco presunies, mas to dostupne na kazdom pc, je to skvele a rychle, dokonca ho mozes nainstalovat aj do iphonu androidu a asi aj kazdeho mobilneho systemu a cokolvek si tam napr odfotis a presunies si hned do cloudu mas hned na pc, alebo naopak, nejaky dokument z pc na mobil...
jediny zapor je ze mas k dipozicii len 2,25 Gb dat free, ked chces viac musis platit, ale za vyskusanie program urcite stoji

pisal ze si chce vyberat ktore zlozky to bude zalohovat, urcite to nechce vsetko nahravat do jednej zlozky

dropbox nie je zaloha, ale sychronizacna sluzba.

a to je sakra rozdiel.

dropbox je synchronizacia, aj zaloha... cize 2in1 ... data su na nete zalohovane, keby si program odinstalujem zo svojho pc aj mobilu data by sa mi museli zmazat keby to bola len synch... ale nie, ked si program opat nainstalujem zadam meno a heslo, tie data tam budu - to znaci ze to nieje len synch.... ;)

ked nieco poseries na locale, tak sa ti to zosynchronizuje aj na dropbox.
preto to nie je backup.

To sice jo, ale Dropbox ukládá i historii změn, takže se můžu v případě potřeby snadno vrátit k předchozí verzi souboru.

to je ti pri masivnejsom poskodeni dat prd platne.
dropbox naozaj nie je o backupe.
crashplan ano.

Box.com nabízí akci na 50GB volné kapacity zdarma. Viz. netspout.blogspot.com

Ja používám už několik let od Microsoftu SkyDrive, a mohu doporučit. www.live.cz

Skydrive v současné podobě moc vhodný není. Sice má slušnou kapacitu, ale neumí automatickou zálohu. Na druhou stranu Mesh je velice slušný, má ale pro změnu zase nízkou kapacitu. Leda jej využít k synchronizaci mezi dvěma PC, pak může být objem dat, jaký chce.
Prý by se ale v blízké budoucnosti měl Skydrive s Meshem slučovat, tak uvidíme. Pokročilé filtry bych si od toho ale stejně nesliboval.

SugarSync. Skus, funguje perfektne.

Fajn je Dropbox, ale ten je pokud chceš větší kapacitu docela drahý. V Google Docs můžeš mít asi 20 GB za 5 dolarů ročně. A nebo počkat na Google Drive, ale nevím jak moc se od Docs bude lišit. Další možnost je domácí NAS a nebo prostě nějaký externí disk a pokud chceš fakt spolehlivost, tak se vyplatí zálohovat alespoň na 2 místa.

5 giga zrovna rozdáváji kažzdem s betaverzí klienta.

DropBox je dobrý ale lepší je Sugarsync, který umí synchronizovat vybrané složky. Pokud využijete můj link, dostanu já i vy 500MB bonus ke stávající kapacitě. Díky.

https://www.sugarsync.com/referral

To umí i Dropbox

Jde nějak oznacit libovolnou slozku pro sync? Tuto volbu jsem nikde nenasel prosim poradte jestli to jde. (vzdy musim slozku zkopirovat nebo prenest do sync slozky Dropbox...)

Dropbox - jde dostat na 15GB a lze tam dát vše
Dokumenty - skydrive/google docs. pdf na Scribd
Fotky, obrázky ale klasické - picasa
Velké fotky - devianart; -)

Pokud na tom trvas, potom jedine interni cloud na vlastnich technologiich. Jak dopadli lidi s placenym megauploadem, to myslim vsichni vime. A neverili mi ze se to jednou stane...
Zcela jiste by slo vyuzit pro podobne humory DFS. Priprav se na investici do nekolika serveru, zazemi na nekolika lokalitach (priojeni, stabilni VPN okruh) a na kazdy server licenci na 2008R2 Standard. Pokud to budes vyuzivat sam, je dobrou zpravou, ze usetris za CALy. HW bude stacit nejaky levny, coz je taky plus.

Orientacni rozpocet na jeden nod:
HP Proliantt Microserver ... 6500,-
Disky 2x1TB RE do kazdeho ... 6000,-
Windows 2008R2 standard ... 15000,-

Pripocitej nejakych par korun za ustajeni kazdeho z tech serveru nekde v hostingu, pripocitej nekde zalohovani, ktere se musi klasickou cestou provadet tak jako tak, zapocitej cas a smele do cloudu. Nebo to je spis clown?

Aby mela cela ta parada smysl, je potreba ji mit v poctu minimalne tri uzlu, geograficky velmi vzdalenych, nezapomen

proč proboha utrácet patnáct litrů za widle, není melpší použít linux a za ušetřené peníze koupit další disky, lepší konektivitu, víc prostoru v nějaké cloudové službě nebo nějaké drogy?

A jak chcete na linuxu pouzivat DFS vy chytrej? Urcite existuje i ekvivalentni nebo prinejmensim podobna zalezitost pro vas demonizovany linux, ale o te ja jsem nepsal - nemam duvod. Jiste byste to vymyslel prinejmensim o 50% lepe a mohl si koupit vic disku. Jenze za dobu kterou stravite nastavovanim ja si na ty disky v pohode vydelam

Tohle všechno je práce na hodiny a hodiny. Strávit 15 minut navíc tím, že nastavím rsync a ušetřím desítky tisíc mě přijde jako docela dobrá investice .

windowsacke technologie bych k tomu moc nepouzival..... na linuxu je tech distribuovanych filesystemu kvanta - a je to bez te ori licence. nejlepsi by bylo mit 2 ( staci bohate) synologic - do 15tisic s kapacitou 2 tera, ktere se navzajem synchronizuji .... a je to....
imho by stacil 1 synologic zapojeny doma na internetu... 15tisic ale taky neni malo pro jednotlivce.

kazdopadne vsechno lepsi, nez verejne "cloudy"

Kde jste četl, že chci provozovat na Linuxu DFS. A ohledně toho nastavování, když si vzpomenu, jaké jsou problémy na Winodws jen z pitomýmm sdílením souborů, tak si myslím, že budete rád, když si na widlích naszavíte to zálohování v řádu týdnů. xD

Vyjadroval jste se k memu prispevku, ve kterem zminuju moznost DFS, nechapu, co tam tedy dela Linux. A problemy s Windows sdilenim? Ukazte mi nejake - ja o zadnych nevim.

Jinak pro vasi informaci:
- casova dotace na 1 nod DFS je cca 1.5 h vcetne instalace operacniho systemu a konfigurace DFS namespace pri instalaci z fyzickeho media nebo unicast sitovym prenosem
- pri pouziti WDS s multicast prenosem to vychazi na cca 2.5h, pricemz pocet nainstalovanych boxu za tento jeden multicast cyklus je omezeny jen mnozstvim boxu, ktere jste zaroven schopny pripojit do site. Neni problem jich instalovat 10, 20, 100 najednou - chce to jen patricny pocet switchu a napajecich zasuvek...

Nastaveni VPN okruhu na Astaro sitovych prvcich je zalezitosti cca na hodinu, konfigurace se pak deployne na libovolny pocet RED boxu na jednotlive lokality behem nekolika vterin.

Tydny muze trvat tak akorat doprava jednotlivych nodu na misto urceni, ale na to uz je jakykoli OS kratky...

To je zase rada. A psát, že všechny cloudy mohou dopadnout jako Megaupload je taky docela sci-fi. Megaupload sloužil primárně k warezu a každý to věděl. Ještě jsem neviděl aby se warezilo přes Dropbox nebo Google Docs.

Pripad megauploadu je jen jeden extrem, problemu ma cloud dost jinych. Prestoze nam takove reseni predstavuji jako revoluci, uzasnou novinku a samospasnou zachranu, jde o technologii velmi starou a tudiz se da docela solidne urcit k cemu dobra je a k cemu ne. Nejhorsi problemy verejnych coudovych sluzeb jsou zrejme ekonomic,e, nasledovane sado utechnicko-bezpecnostnich nocnich mur...

- ekonomicka stranka veci - nejedna sluzba uz byla zavrena pro nevydelecnost. Ze se o takovych udalostech nehovori jako o "krachu cloudove sluzby" ale treba jen o "zruseni mailhostingu" je vec jina - ale uvedomte si, ze cloud je jen moderni nazev pro sto tisic let starou techonologii clusteru. Prakticky cokoli co je vetsi nez jeden stroj se da nazvat cloudem.

- bezpecnost. Tu vam nikdo nezaruci, snad profi zalohovaci sluzby prostrednicvim sifrovanych kanalu. Vetsine dnes "hypovanych" sluzeb uz se nejakou bezpecnostni botu poveslo udelat, opakovani muze prijit kdykoli a s nim i vy o vase data. A nebo o ne neprijdete, ale zase budou vsude a pro vsechny. Oboji je moc prima, ne?

- kontrola dat - nevite kolik existuje kopii (od 1 do N) a nemate moznost to zjistit. Nemate moznost zjistit, zda vsechny repliky jsou konzistentni. Nemate tim padem jistotu, ze se vase soubory neprepisou nejakymi poskozenymi, protoze jeden ze serveru nekde v tramtarii se zrovna zblaznil a rozhodl se vydavat poskozena data za ta jedina spravna.

- nikdo vam nezaruci, ze zustanou vsechna data pohromade. vy sami se o to nijak zasadit nemuzete. Hrave se tak stane, ze diky povodnim v Patagonii prijdete o pulku vseho, protoze ballancing zrovna usoudil, ze cast dat pouzivate malo a presunul je do nevytizene lokality. Pomoci ani napravy se nedovolate, nikdo za nic neruci.

- nejso pruhledne bezpecnostni mechanismy a procedury. Nevite, jestli firma dusledne dba na oddeleni roli sysadmin-securityadmin, muzete jen doufat, ze to tak je.

Takze, cloud klidne ano. Ale je potreba pocitat se vsim. Jediny cloud ktery Ukázat celý příspěvek

Prosím navrhněte se svými znalostmi jediný spolehlivý cloud na spolehlivé privátní struktuře, aby byl odolný více než výše zmiňované veřejná řešení před výpadky proudu, zemětřeseními, výpadky konektivity, krádežemi, ... A až se Vám to povede sepsat, tak odhadněte náklady a pobavte čtenáře. Upřímně řečeno, možná že ani nevíte že mnoho a možná již většina větších společností na cloudu (a to opravdovém cloudu) fungují, pracují a spolehlivost přesahuje 99,x% a ta zbylé číslo do 100 je většinou ztráta lokální konektivity a nebo výpadky, které by mohly nastat i mimo cloud.

Na tech resenich, kterym se cca pred tremi lety zacalo rikat vzesene cloud funguji firmy uz dobrych ctyricet let od dob prvnich VAX/VMS fault tolerant clusteru, to neni zadne tajemstvi. Takze vase "funugji na opravdovem cloudu" neni nic jineho nez prosty fakt, ze velke firmy pouzivaji clusterove struktury odolne proti vypadku uz leta. Je uplne jedno, jestli pouzivaji unix based systemy nebo systemi na bazi MS produktu. Pro kazde nasazeni se musi hledat optimalni varianta, tady uz neni cas ani prostor na zabomysi valky fanatiku, rozhoduje ucelnost. Objevne clanky o tom, ze "firma XXX pouziva cloud" maji za cil jen lepsi propagaci sluzeb starych, nicmene nove objevenych pod nazvem "cloud".

Odolnost clusteroveho reseni lze skalovat prakticky neomezene, kazda implementace je tak prusecikem prijatelnych nakladu a ocekavane odolnosti. 99,x% je dost malo i na skolni mailserver, ztrata lokalni konektivity nesmi nastat v zadnem pripade - pokud ano a znamena vypadek, je na case nechat si zpracovat studii na odstraneni SPOF, protoze cele reseni je pak zmetek.

Hruby odhad nakladu na nejlevnejsi malickate reseni pod Win platformou naleznete vyse. Pocet nodu takoveho reseni je omezen jen financnimi limity porizovatele, smysluplne minimum jsou tri nody. Jde pouze o failover reseni urcene pro ukladani dat, nepokryva pochopitelne dalsi sluzby. Vhodnym nastavenim topologie lze celou tu paradu pouzit i jako loadballancer pro poskytovani dat. Zadne takove reseni samo o sobe nepredstavuje nahradu zalohovani - to je potom do procesu potreba zapojit podstatne vic prvku.

Ze jste to nevidel, neznamena, ze se to nedeje. Ale hlavne to vubec neznamena, ze to vlada USSA nerekne, az to bude potrebovat sestrelit.

Licenci Widlí za 15000 ? :D Ne děkuji na server jedině Linux

Az vyrostete ze sveho pubosskeho nadseni a budete placen za rychle a kvalitne odvedenou praci, zjistite, ze ne vzdy a vsude je linux vhodna volba. Pro Windows plati totez. Oboji se bajecne doplnuje, kdyz se to dobre udela...

BTW, mrknete se, milej zlatej, na ceny komercnich linuxu, na ktere je i nejaka ta podpora a zaruky. Mozna se budete divit. S Ubuntu desktopem nebo co si pod pojmem "linux" predstavujete vas z kazdeho seriozne mineneho mission-critical projektu vyhodi

Řešení je jednoduché a přitom ho málokdo zná. Stačí dodržet pár pravidel:

1) Zálohovat
2) Zálohovat na DVĚ místa, tedy mít celkem originál + DVĚ zálohy
3) MINIMÁLNĚ jednu zálohu mít geograficky jinde, nejlépe někde v práci, u příbuzných, v cloudu apod
4) Záloha by měla být AUTOMATICKÁ, nespoléhat na to že jednou za týden odnesu data někam..
5) Pokud možno pravidelně kontrolovat, že se zálohy provádějí.

A tohle je vcelku dokonalé schéma, které bohužel používá naprosté minimum lidí.

To, že se záloha provádí, ještě neznamená, že "je to v pořádku"
6) Jednou za čas zkontrolovat, že zálohy jsou použitelné, že ze záloh můžu obnovit data do mnou požadovaného stavu. Ne vždy je to poslední verze souborů.

Ja pouzivam jiz nekolik let SugarSync. Mam ho na sluzebnim notebooku, soukormem notebooku, iPadu a iPhonu a nemohu si vynachvalit. Narozdil od Dropboxu respektuje strukturu slozek na disku, nemusim tedy vse prehazovat do nejake urcene slozky a ma spoustu dalsich vyhod.

Opravdu doporuciji. Kdyz se zaregistrujete pres tento odkaz, dostanete 500MB navic
https://www.sugarsync.com/referral

Zkuste Wuala.com – mezi nezabezpečenými Dropboxy ad. vyčnívá bezpečností. Data se šifrují ještě před odesláním, tedy už po cestě a v cloudovém úložišti jsou pro ostatní nečitelná (ostatní vesměs šifrují až na straně úložiště). Sice nemá tolik funkcí jako třeba perfektní SugarSync, ale na pracovní věci může být ideální (vč. klienta pro Android apod.).

Mimo plácání hovadinek doporučuji CrashPlan, data zálohuji nejen do cloudu ale i mezi sebou (tj v práci, doma, doma2, doma3 mám externí firewire disk 1TB) . Tam synchronizuju skutecna data (crash plan umoznuje definovat sety dat tj mam sety DATA, MEDIA, LOST) data sy syncuju asi na 8 pc (jsou to domaci data ne pracovni pracovni ukladame do cloud sluzby NETHOST PDS, prece jenom musim jit prikladem , jak jinak), media jen se zenou rodicema a tchyni (vzajemne) a LOST jsou DVD digitalizovana do HTPC a nahravky z onboard kamery.

V soucasne dobe toho mam celkem u CrashPlan odhadem 1,6TB a klient ti umozuje otestovat jestli tam ta data skutecne maji (v cloudu mam pouze data ktera pro me maji cenu uspory casu - digitalizace plus drbani, dulezita chc mit fyzicky na tom danem konkretnim pc s moznosti offline extrakce v pripade padu cele sluzby).

To uz zni jako sluzba docela srovnatelna s privatnim cloudem! Diky za tip, kouknu co to umi

Zdravím Zwicku,
nečetl jsem tu všechny příspěvky, ale na rozdíl od většiny se Vám budu snažit poradit, i více řešení najednou.

Pokud máte objem dat takto vyšší, tak bych Vám doporučil tato řešení:
1) Ubuntu One
Jedná se o synchronizační úložiště. Má i klienta pro Windows u kterého jde "pouze" synchronizovat jedna složka, takž by jste si to do ní musel dát ručně, ale synchronizováno je poté automaticky.
Omezení na velikost souboru: NENÍ
Velikost (free): 5GB
+ možnost přikupování balíčků po 20GB/29.99$/rok.

2) Dropbox
Ten tu byl již mnohokrát jistě zmiňován a je známý, takže k němu není co dodávat.
Omezení na velikost souboru: NENÍ
Velikost (free): 2GB v základu + až 8GB za refferály + další GB za akce
+ možnost 2 placených režimů ve velikostech 50 a 100GB

3) Google Docs + Insync
Google Dokumenty jistě každý zná. V základu mají sice nízkou kapacitu, ale cenově jde o nejlevnější úložiště. Insync umožňuje (pro Win, Mac) synchronizaci právě na Google Dokumenty. Nehledě na to, že v Google Dokumentech otevřete 15 typů souborů bez stahování.
Omezení velikosti souboru: 1GB nebo 10GB(když máte G+ účet)
Velikost (free): 1GB
+ možnost dokupování po 20,80,200,400,.... 16TB od 5$/rok za 20GB až po 4096$/rok za 16TB.
https://accounts.google.com/b/0/PurchaseStorage

Co se týče mého doporučení, tak osobně bych radil si pořídit 80GB na Google Dokumentech, které stojí 20$ ročně, což je opravdu směšná částka k možnostem, které GDocs nabízí společně s InSync (www.insynchq.com) a k tomu si pořídit jednu další synchronizační službu, jelikož je lepší mít zálohy na více místech. Za mě doporučuji buď SugarSync nebo Ubuntu One.

Existují i další služby jako SugarSync, Drobox a Ubunru One, které mají skoro stejné parametry jako Ubuntu One nebo Dropbox. Pro to jak hledat alternativy nejen ke cloudovým úložištím, ale i jiné používám Alternativeto (viz. blog).
http://www.e-vanicek.cz/2012/01/jak-najit-nahradu... ...

Co se týče srovnání Ubuntu One a Dropboxu odkážu Ukázat celý příspěvek

u Google Docs je velká nevýhoda omezení jen na některé (textové) formáty

U sluzeb Google je hlavni problem uplne nekde jinde - licence.

To nejlepší co dnes zatím je, je Ubuntu One, ale jak je na tom klient pro Windows nemám tušení

S Ubuntu One souhlasím, ale ne s tím, že je "nejlepší".

Osobně se držím toho, a říkám to i kolem sebe, že nic není nejlepší pro každého. To co se zdá nejlepší mě nebo někomu jinému není nejlepší pro dalšího.

Takže kdybych měl, dle mého, upravit Vaše tvrzení, tak by to bylo něco jako:
Pravděpodobně to nejlepší pro uživatele linuxu je aktuálně Ubuntu One a to hlavně díky vlastnostem pro tuto architekturu jako obchod s hudbou atd.

Jinak srovnání U1 a Dropboxu odkaz v mém příspěvku na můj blog.

Ale jinak nic ve zlém, ale na Windows vyjdou U1 i Dropbox na stejno.

Používám free prográmek SyncBack - možnosti nastavení jak provádět synchronizaci (filtry na typy souborů, adresáře ...), každé nastavení je možné uložit jako jeden z profilů. Zálohuju jednou týdně na externí disk. (Mám na něm vše z domácího PC, vše z pracovního a fyzicky ho mám v práci v šuplíku kdyby mne doma vykradli nebo vyhořeli. Práci mám zálohovanou ještě podruhé na domácím PC. Moje data nejsou chráněna pouze proti nukleárnímu útoku, kdy bude zničené celé město, domov i firma současně)

Dlouho jsem se tou otázkou zabýval, je to ale cca rok zpátky, ze všech co jsme prozkoumal podmínky, ceny a hlavně funkčnost app a bezpečnost, tak úplně jasně vyhrál idrive.com.

Ještě dodám, že Dropbox také využívám, ale dle mého se to jako archivační nástroj nehodí.

Používám k plné spokojenosti SkyDrive+Mesh+Backup.
Dukumenty (řádově jednotky GB) přes Mesh automaticky synchronizuji na SkyDrive. Fotky (cca desítka GB) podobně odsouvám na Skydrive přes Live Fotogalery. Další věci přes backup sw (kde si můžu filtrovat co jak a kdy) taktéž ukládám na namapovanou skydrive.

Jinak v současné době má SkyDrive určitá omezní, já jsem sice spokojen ale nemusí vyhovovat každému. Aktuálně má limit 25GB (více lze dokoupit), navíc pro Mesh jen 5GB. Ale v blízké budoucnosti (s příhodem Live wave 5 (které tu budou ještě před Windows 8), se dočkáme lepšího Mesh SW (možná s filtrováním), Prostor pro Mesh bude se Skydrive společný. A hlavně pro fotografie a dokumenty bude prostor neomezený.

Nemám to takhle vyzkoušeno, ale měl by to umět Acronis. Ve spojení s nějakým FTP, nastavíš si nonstop zálohu kterých složek chceš a ono to nějak běží na pozadí. Úložiště pak kdekoliv.
Osobně zálohuju pouze na jiný fyzický disk a pak na NAS s vědomím, že to neřeší problém vyhoření a zlodějů.
Podmínka na vynechání podle přípony souboru tam je určitě, jestli i podle velikosti si nejsem jistý.
Možná nevýhoda: nezálohuje se to soubor po souboru, ale jako balík, který ale jde pak procházet.

Druhá možnost, rozjet si rsync a dále viz výše. Případně by na to mohl jít napsat celkem jednoduchý skript.

Jinak k tomu, co se píše v diskuzi výše: cloud jako jediná záloha určitě ne, ale jako doplňková. Snad nevyhoříš v ten samý den, kdy zavřou další megaupload ;)
Problém by mohl být s rychlostí upload, ale to snad máš představu, jak dlouho bys uploadoval 25 GB...

Zálohovat na Megaupload mohl jen opravdu veliký blbec.

Ano? A proc? Ne kazdy je takovy vizionar, ktery leta predem vedel o konci teto sluzby

dat data na internet je equivalentem k jejich zverejneni. libilo by se to vasemy zamestnavateli ?

mate trvale bezici internet? kupte si nejaky qnap, nebo synologic diskovy sklad- - ty vytvari klasicky kloud - jen se to musi pripojit na internet. to je jediny uzitecny cloud.

Muj zamestnavatel mi zalohu pracovniho notebooku do cloudu plati, takze muzu s klidem rict, ze by se mu to libilo. Dana spolecnost (poskytovatel "cloudove kapacity" a klienta) prosla nasimi bezpecnostnimi testy vcetne inspekce datovych center a auditu zdrojoveho kodu.

Backblaze

Nejlepsi a jediny akceptovatelny cloud(pro jakakoliv data na nichz mi zalezi) je samozrejme soukromy "cloud" nad kterym mam plnou kontrolu. V tom pripade tu napriklad existuje nadejny projekt http://owncloud.org/... .
V pripade, ze se jedna o nejaky odpad, jehoz osud je autorovi ukraden tak proc nepouzit dropbox, google etc.

A co napriklad synhcronizace dat mezi lokalnim NAS ulozistem napr Synology a servery Amazonu - sluzba S3. Funguje to vyborne a konfigurace v Synology je trivialni.

Určitě doporučuji SugarSync :)

V základu 5GB zdarma ( já už se dostal díky referral na 9,5BG ) Vybereš si sám co chceš mít zálohované ( synchronizované )

https://www.sugarsync.com/referral

Ted se akorat pousti do provozu sluzba www.datavsuchu.cz, jeste to neni moc proklamovane, ale mozna by to mohlo splnit vase ocekavani. S pozdravem

No lze to také řešit vlastním serverem. Sice už to nevýjde tak levno, ale je to tež možnost jak tento problém řešit.

Google Docs + Insync. Nesynchronizuje síce viac zložiek a neumožňuje filtre, ale to môže zabezpečiť ľubovoľná desktop aplikácia na synchronizáciu (z vybraných zložiek do zložky Insync). Kľúčové plus je finančne dostupná kapacita. Napr. 80 GB ($20.00 USD per year)

Zdravím,

1, Na projekty používám SugarSync. Nasdílené složky všech vývojových prostředí + při delší práci lokální kopie proti vlastním cybám.
2, Na fotky Live Mesh - zapinám vždy po přidání fotek. Jen kapacita je dost slabá, přestává mi stačit.
3, Na hudbu Google Music Synch - opět zapínám jen občas.
4, Opera Link na synchronizaci Opery.

nevim co kazdy porad zalohujete kdyz kazdy druhy ma v pocitaci same sraccky

Asi mluvíš o sobě...

Nedávno mi ukradli noťas a opravdu mě nas*alo, když jsem příšel o zdrojáky svých programů, a 35Gb sbírku (přiznávám se, že stažených) MPtrojek, včetně dlouho vybíraných DJs vynilů a nahrávek z rádia (které se nedají sehnat). Alespoň dosavadní sbírku fotografií jsem měl snychnutou na Win Live Mesh :)

Jestli ti tohle příjde jako sračky, tak by mě zajímalo, co ti příjde důležité...

ne pisi prave o takovych smejdech jako jsi TY

Vysvětli. Když chceš urážet, zajímalo by mě proč!

Jedině privátní
Na všechny ostatní se vysr.t

pri tvojich poziadavkach ziadna free sluzba. odporucam:
www.perpetuus.sk a ako alternativa je zaujimavy aj projekt www.wuala.com

co takhle DropBox + navyšování ?
obojí jde jako free

Dobrý den,
V našich vodách nabízí uložiště za přijatelné ceny společnost http://www.masterdisk.cz/... http://www.masterdisk.cz/...

Já již dlouho používám TrendMicro safesync.com , dříve pod jménem Humyo.
Občas ukládám soubory i přímo do Google DOCS, kde mám 20GB. Soubory nahravam pres Web browser. možnosti pro upload , zkuste http://goo.gl/jePP.... Na Google Docs jsem např. ulozil iso DVD s videem z firemní akce a sdílel kolegům, no problem

U Google vyhrava cena , Bohužel uloziste , zatim , nelze pripojit jako disk.
Na variantu s diskem u rodicu, kamaradu, nebo v supliku bych se nespolehal. U vsech uvedenych služeb, nemusite nic řešit. Chcete sdílet , sdílíte.

Jinak jestli Vám přijdou přijatelné ceny toho Masterdisku, tak Vám to brát nebudu, ale koukněte na rozdíl v cenách.
Budu uvažovat velikost 100GB:
Master disk za 450 Kč/měsíc (!bez DPH!), tj. 5400 Kč/rok (!bez DPH!). To je 54Kč/rok za 1GB
Dropbox, který je už tak celkem drahý stojí cca 4000Kč/rok, takže cena za 1GB klesá na 40Kč/rok za 1GB.
SugarSync jde ještě níže a to na cca 3000Kč/rok, tj. 30Kč/rok za 1GB
Ubuntu One cca stejně jako SugarSync
Google Dokumenty (+Insync), nemá sice 100GB tarif, ale ceny za 1GB jsou u všech stejné, takže tam to je cca 5Kč/rok za 1GB.

... a takto mohu vyjmenovat další služby (Amazon,...)

Ještě budete tvrdit, že to jsou přijatelné ceny? Osobně považuji za maximum těch cca 30Kč/rok za 1GB což nabízí Sugarsync, Ubuntu One a Google Docs.
A Google Docs vyhrávají na plné čáře.
Nechtěl jsem nijak útočit, ale pokud tu vidím takové tvrzení, tak musím oponovat.
Jinak na blog připravuji jak srovnání online kanceláří, tak cloudových úložišť s ohledem na ceny za nabízen kapacity.

Existují řešení jak připojit GDocs jako disk nebo synchronizační službu.

Jak jsem uváděl v mém příspěvku výše:
1) Insync
Umožní využití GDocs pro synchronizaci jako u Dropboxu

2)Gladinet
Umožňuje připojení mnoha cloudových úložišt jako disků

a) 20000 Kč vraz do NASu s dvouma diskama v RAID 1.
b) Za 10000 Kč nakup 5 externích USB disků.

Pokud cloud vyložene nepotřebuješ(neni nutno k datům přistupovat z více míst, více uživatelů, neustále dostupná na internetu), tak se cloudu snaž vyhnout.
- Jakýkoliv cloud je lákadlem s nízkými provoznímy náklady, ale ty se v čase nemění-spíše zvyšují. Zásadní vadou cloudu je že nemáte absolutní kontrolu nad svými daty.
- Internet také neni neustále dostupný(chyby LAN, WAN, poskytovatel, routování, DNS).
- Každý cloud Vás ubezpečí, že data jsou nejlépe zabezpečena jak jen je to možné - skutečnost je uplně jiná. Outsourcingové firmy, najímají outsourcingové zabezpečovací agentury. Ve skutečnosti nikdo neví jak jsou ty data zabezpečeny.
- Šifrování dat neznamená bezpečí, spíš přidává složitost a znemožňuje obnovitelnost.
- Zvýšené nebezpečí před útoky hackerů a DDoS.

proboha, vsichni si tu cintaj pentli a maji plny kapsy trezoru s hadrama...

ja pouzivam sugarsync, mam tak synchronizovanou praci na trech pocitacich a ipadu (na iphonu stahnu jen to, co potrebuju, obecne je sugarsync u ios apps slusne podporovany). vystacim si s free verzi (5 GB), protoze data hodne tocim a nedosahuju takovych rozmeru na soubor jako vy, ale jen pro predstavu: 30 GB stoji 50 USD rocne.

oproti dropboxu synchronizuje jen urcene slozky a nenanuti vam jen tu jednu jedinou. schovava taky smazane soubory (uz me to parkrat zachranilo). pro me je taky dulezita neustala aktualizace - ulozim dokument na jednom stroji a obratem ho muzu otevrit na druhem. nepamatuju si, ze bych se setkal s tim, ze by servery stavkovaly, vzdycky je to raz dva.

filtrovat to podle typu/velikosti neumi, na forech radej pouzit "filtrovat" s pomoci slozek (velke soubory davat do podslozek, ktere se pak vylouci ze synchronizace - https://sugarsync.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/85), ale je to trochu model drbani levou rukou za pravym uchem... 8)

Vzhledem ke zdejším dohadům jsem vytvořil srovnání VŠECH typů úložišť dle tarifů, jejich cen a ceny za 1GB u nejlevněji nabízeného tarifu.
Jedná se o odkaz na veřejný příspěvek na Google Plus ke kterému má přístup i neregistrovaný uživatel a tam odkaz na blog.
https://plus.google.com/u/0/118341703757908823825...

Neobsahuje všechny úložiště a u některých služeb ani všechny tarify.

Na blogu je uveden i odkaz na formulář k poslání tipu na úložiště, které doplním.

Budu rád kdy někdo ocení mojí cca 4,5 hodinovou práci a když mu pomůže. Vzhledem k časové náročnosti uvítám, alespoň sdílení kvůli návštěvnosti blufu, která jediná mě může "hřát".

Všem díky

používám Dropbox + iCloud

Osobne by som peniaze urcite vrazil do NASu, konkretne nieco od Synology. Ich posledny OS, zatial stale beta, ma Cloud k dispozicii. S ich SHR (Synology Hybrid Raid) je rast dat uplne beproblemovy - vymenis disk za vacsi a rebuildujes. Na cloud sa dostanes aj bez nejakych zlozitych nastavovani cez ezCloud. Ak budes pracovat tam, kde bude NAS tak budes mat synchronizaciu velmi rychlu - ja to momentalne testujem a som spokojny aj ked beta ma zatial svoje obmedzenia.

http://www.synology.com/dsm/dsm4.0_beta.php...

Doma mam DS211j a do prace idem kupovat DS1511+ na rychle zalohovanie a iSCSI k Hyper-V, ktore Synology DSM ponuka. Dva HDD a Synology DS212j ta vyjde do nejakych 7k s 1TB storage v RAID1. Da sa vyuzit aj na zalohy celeho systemu plus kopec dalsich veci.

Ak to nemozes mat stale pripojene doma, pripadne niekde v office alebo nemas dobre internetove pripojenie tak potom odporucam Dropbox.

A co treba http://www.cis.upenn.edu/~bcpierce/unison/... - mate nekdo zkusenosti ?

Ano. Funguje (a dobre) a jako vetsina podobnych klientu je to postavene nad librsync (aspon myslim). Ale komfort vyse zminovanych klientu to nema. Taky to neni primarne zamerene na zalohovani, ale na "synchronizaci" coz neni totez.

nebyl jsem zastancem microsoftu a jeho All in One, ale v poslední době si nemužu vynachválit jeho SkyDrive s přídavnýma službama .. souběžně používám Capsu

Dobry den,veskere moznosti, ktere uvadite a mnoho jinych Vam umozni sluzba Whitestore. Jedna se o placenou sluzbu, ktera Vas prijde mesicne na 60,- KcVeskere informace naleznete na http://www.whitestore.czPetr Bily

Používám SugarSync, kde je možnost mít neomezené volného místa a to dokonce téměř zdarma, chce to jen trochu pátrat.Pro bonus klikněte zde, děkuji:https://www.sugarsync.com/referral

Osobně jsem zálohoval na externí disk - odešel, a s ním i bohužel moje data. Dnes raději zálohuji do cloudu (internetové úložiště).Nejštědřejší na místo zdarma mi vychází Copy.com: https://copy.comKdyž se zaregistrujete přes zmiňovaný odkaz a nainstalujete si jejich aplikaci pro synchronizaci / zálohování dat, tak rovnou dostanete 20GB zdarma s tím, že když se přes vás zaregistruje někdo další, tak za každého dostanete dalších 5GB zdarma, což je super...

Osobně jsem zálohoval na externí disk - odešel, a s ním i bohužel moje data. Dnes raději zálohuji do cloudu (internetové úložiště).Nejštědřejší na místo zdarma mi vychází Copy: https://copy.comKdyž se zaregistrujete přes zmiňovaný odkaz a nainstalujete si jejich aplikaci pro synchronizaci / zálohování dat, tak rovnou dostanete 20GB zdarma s tím, že když se přes vás zaregistruje někdo další, tak za každého dostanete dalších 5GB zdarma, což je super...

1) koupit zahradu a motykudat se nenajíš alespoň část stravy by měla byt nejedovatáabys byl dlouho živ a těch dat si užilzda se mi že data často slouží k přechytračení druhých lidídoufám že to není tento případ2) najdi si par kamarádu nejlépe na jiném kontinentědata zašifruja vytvořit torrenty s datumem kdy má byt smazánoty uložíš data jima oni tobě3) pokud to je práce zpeněžitelnátak internet k zálohovaní vůbec nepoužívejdata zapiš na nosič dat a ten ať někdo spolehlivýdoručí a uschová4) počítač na kterém máš své celoživotní dílo odpoj od internetuaby ti nebylo ukradeno