» Poradna » Notebooky

Nejde zvuk na NTB Medion Akoya

Zdravím,mám jeden problém, s kterým si nevím rady...pořídila jsem si notebook z druhé ruky Medion Akoya P7621, je z výstavy, jede fajn, ale zlobí zvuk... po spuštění jde zvuk normálně, ale po chvilce jednoduše přestane a nejdou ani systémové zvuky, ani při přehrávání z internetu ani z flešky, zvuk jednoduše žádný.Nechci ho vracet, protože jinak jede moc fajn a vyhovuje mi, ale zvuk mi chybí...Zkoušela jsem samozřejmě překontrolovat reproduktory, testy hlásí, že vše pracuje normálně, když je něco puštěné, tak v nastavení zvuku ikona repráků pulsuje, jako by normálně šly, a nic. Externí repro jdou a sluchátka taky, mohla bych sice používat jen ty, ale chci ho na cesty a navíc interní zvuk je dost dobrý, tak se mi to nechce vzdát.Jo a jsou tu Win10, možná přeinstalované na 7, těžko říct, jestli to někdo udělal třeba špatně...Když jsem zkoušela přeinstalovat ovladače na reproduktory, zvuk se opět na pár minut rozjede, většinou do první akce - pustím video a chvíli hraje a přestane, nebo pohnu myší...Nevím, jestli to je problém software nebo třeba nějakého vyměněného hardware, nebo jestli třeba na té výstavě zakázali třeba přehrávat, aby jim tam u toho neseděli lidi - nevím ale, kde by to mohlo být, s Win10 jsem poprvé.Mimochodem když strčím svůj externí disk s filmy a písničkami do usb, chce mi ho to formátovat, přitom na jiném ntb mi jede, na tv taky a bez problémů, tak nevím... Fleška jde ok.Ještě se mi tam při spuštění objevuje hláškacheck cable connection! PXE - MOF: exiting intel PXE ROM ale pak se vždy normálně spustí...Hledala jsem to na netu, ale tahle hláška se lidem sice často objevuje, ale úplně v jiných situacích, nepodobných té mé.Připadá mi, že hledá pro bootování nějaký ethernetový kabel nebo co.Ještě jsem našla ve správci zařízení nějaké zařízení USB, které hlásí chybu 43 a že muselo být zastaveno, nevím, o Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Když nevíte kudykam je nejlepší postupovat klasicky:- Otestovat HDD (HDD Scan)- Otestovat RAM (memtest)- Zkontrolovat teploty (Everest,Aida), popřípadě vyčistit chlazení.- Zálohovat data, provést čistou reinstalaci systému z DVD (ne ze zapraseného recovery od výrobce, to smažte).- Nainstalujte operační systém dle licence, s kterou byl PC/NTB zakoupen.- Ovladače stáhněte pouze ze stránek výrobce.- U Win 8, 8.1, a 10 vypnout vadnou funkci "rychlé spouštění"- Aktualizujte operační systém.- Zálohovaná data proběhnout ESETem, Kasperskym, Antimalwarebytes nebo jiným funkčním antivirem.Pokud Vám některý z výše uvedených kroků činí problémy, zaneste PC/NTB do nejbližšího slušného servisu.Pokud i po kontrole a čisté reinstalaci bude zvuk zlobit, je to HW problém - NTB vrátit.

Bootování ze sítě (PXE) a čekání na kabel opravte v bootovací nabídce v BIOSu. Buď ho zakažte nebo posuňte na první místo HDD.

Zkusím, díky moc a uvidím.

S tim zvukem tezko rict ale vypada to ze nejsi sama https://www.youtube.com/watch napr. PXE je snaha o boot ze site pouziva se pro stanice bez HDD nebo pro instalaci OS v Biosu bys mela najit Boot order a bud to zakazat nebo presunout na nizsi prioritu az po HDD.

stretol som sa s notebookom, tuším to bola toshiba, ktorému tiež z ničoho nič vypadával zvuk. konečné zistenie bolo, že sa jedná o model s odfláknutou zvukovkou, v ktorá sa aj pri bežnom užívaní prehrievala a vypínala.výrobca ntb mi nič nehovorí, je možné, že je to prípad aj tohto ntb. pokiaľ zvuk vypadne aj pri live linuxe, môžeš si kúpiť externú, alebo ho vrátiť...

Značka medion patří pod Lenovo, je to taková německá odnož a má docela dobré stroje, tak nevímzkusím co se dá. Dík.

Nevím, jestli to může být zvukovkou, když externí reproduktory jedou spolehlivě?

Tak nakonec jsem přeinstalovala na Win7 , ale kameru to nevidí dál a systémové zvuky sice jdou, ale u videa a písniček zvuk mizí, ale v okamžiku, kdy video vypnu a znova zapnu, zase jde, je mi to záhada...

to je tahle kravská 17ka?http://www.notebookcheck.net/Medion-Akoya-P7621-Series... jinak jestli nekecaj, tak by to mělo být dodávané s Win7:http://medion.katalognotebooku.cz/notebook/medion-akoya-p76... akorát kde ty ovladače sehnat - nevím, zda ta firma ještě funguje...

Jasně, to je ona, byla určitě se 7, ale na stránkách medionu jsem instalovala, co se dalo - právě na 10 tam nic nebylo, tak jsem doufala, že na 7 jo...Ještě jsem ale zjistila jednu super věc, vevnitř je to P7621, ale bedna zvenku vypadá jinak a je to P7818, asi někdo celá střeva P7621 šoupl do bedny novější P7818, možná že něco špatně zapojil, nejsem odbornik

tak na takhle starý stroj ti ovladače na Win10 nikdo dělat nebude. Ovladače tedy musíš asi instalovat ty pro P7621, jen je vhodné vzít např. Speccy, Everest nebo něco podobného a ujistit se, že např. neinstaluješ ovladače nVidia na notes s Radeonem apod. což pak samozřejmě nefunguje.

To jsem samozřejmě překontrolovala už dřív, základní deska je fakt P7621, ty ostatní se podle parametrů tváří, že by mohly být také k tomu, ale nejsem odborník a nevím přesně, jak třeba zjistit, jestli zvukovka je stejná a tak...

Tak ono může ta zvukovka být taky vadná, protože jestli třeba někdo zkanibalizoval dva notesy a udělal z nich jeden, tak otázka v jakém stavu vlastně byly. Jediná věc, co mne napadá, je stáhnout aktuální Kubuntu linux verze 16.10:http://www.kubuntu.org/getkubuntu/a nabootovat na tom PC buď z DVD (stažené ISO se vypálí na DVD jako obraz disku) nebo z USB - (použije se program Unetbootin, který z toho ISO a prázdné flashky vyrobí tzv. live flash).Nemusíš to instalovat, stačí tzv. live režim ("try Kubuntu"/"vyzkoušet Kubuntu") a chvíli si s tím hrát. Nějaký přehrávač zvuku a videa tam snad je už v základu, tak si pust hudbu a pár hodin si s tím hraj. Pokud bude zvuk vypadávat, není to ovladači. Pokud půjde normálně, je problém s ovladači/Windows. Bohužel může nastat i třetí varianta, kdy Kubuntu nedetekuje zvukovku správně a zvuk nepojede od začátku vůbec. Ale ta zkouška tě krom času nic nestojí.

Tak jsem to zkusila, dala jsem Kubuntu na flešku přes Unetbootin, ale když dám při startu boot menu a zvolím flešku, tak mi stejně vždycky najede Windows, to jsem z toho jelen, proč tu flešku nebere?V Biosu tam mám možnost bootovat přes HDD, DC/DVD a ethernet, ale když zmáčknu F10 při startu, tak tam tu flešku mám, jen jí to nepřečte, asi budu muset zkusit to vypálit...

Nooo, tak je to bohuzel ta 3 varianta, zvukovku to nenaslo, takze zvuk na Kubuntu vesele nejede, co to znamena ?

zkus se podívat do nastavení systému - je tam jednak nastavení zvuku (Multimedia) a v něm nastavení zvukového hardware - mrkni tam, zda tam něco je.

eště tedˇ jsem to zkoušela, když např. přehrávám video, zvuk přestane, a když se dostanu do ovládání zvuku a přepnu na vedlejší kartu nebo nastavím jinou frekvenci a dám použít, rozjede se zas zvuk a za minutku zas vypadne, to jsem jelen...