Nejde tisknout černobíle

Dobrý den. Chci se zeptat jak nastavit tiskárnu Canon MP190 tak aby tiskla černobíle. Došla mi totiš barevná barva ale tu černobílou tam pořát mám. Když chci tisknout tak mě to ale furt nutí použít barevnou barvu kterou nemám.

Odpovědi na otázku

Při tisku si nastav v menu ovladače / OS si nastav (Upřesnit):Tisknout v odstínech šedé: Pouze černý inkoustnebo si kup taktovou řadu tiskáren, kde jsou náplně za hubičku:Epson L310 (bez skeneru, jelikož mám samostatný neřeším, gratis plná sada 70ml náplní!):https://www.alza.cz/epson-l310-d2430226.htmEpson L220 (multifunkce, gratis plná sada 70ml náplní!):https://www.alza.cz/epson-l220-d2430225.htmEpson L486 (pokročilejší, displej atd.)https://www.alza.cz/epson-l486-d4514532.htm

Zvolil jsem tisknout v odstínech šedé ale pouze černý inkoust nemůžu nikde najít.

U každé tiskárny je to jiné, co je v možnostech to tam je. U některé se taková možnost nastavuje i na displeji, typicky u multifunkce, protože ta má i možnost kopírování. Vlastně zatím všechny multifunkce co jsem kdy měl, měly možnost kopírovat v černé / barevně.> V případě, že není možné rozchodit samostatný Č/B tisk, bych já už žádné náplně do takové tiskárny nekupoval a koupil bych takovou, která mě v tomto nebude omezovat.

Například HP trojkombinaci

Já se přiznám, že k takovému množství tiskáren přístup nemám a ani nechci, snad by se dalo poradit správně níže, že pokud u HP zůstane barevná kazeta (v různých provedeních), měla by tiskárna dále tisknout v rámci možností. > Jelikož všichni víme, že ani odhady plnosti nejsou přesné, pak je jasné, že je počítáno primitivní formou soc. inženýrství, počítáním, průměry, takže tiskárna nemá jak poznat, že barevná je na 1/3, ale ve skutečnosti již netiskne. Problém může nastat jedině při kalibraci, kdy jsem si já nechával již vytisknutou předlohu, takže byl možný tisk pouze černou roky._ Přesedlal jsem k EPSONu a zatím mě baví.

pokud tiskneš text tak jej měj černý, mojí hp jsem nabídl nechtíc modrý text a vytento se na mě. Když jsem ho zčernal, vytiskla ho černě. Mrška pozná barvyObčas chce aktualizovat ale nedovolím, bez druhé ve vozíku by netiskla

To je fakt, kdysi jsem jednu měl a musela barevná (vypotřebovaná) zůstat v ní. Na druhou stranu staré HP photosmarty si vystačily klidně s 1 ze 3. Podle toho umožnili tisk, prostě zmizela možnost fototisku. Ještě ani žádné počítadla neměly, normálně jsi mohl plnit dokud nebyly cákance na fotce.

Už jsem nato přišel. Stačilo podržet reset tlačítko na 5 vteřin. Co jsem se dočetl tak to tak dělá výrobce aby se ta barva musela kupovat i když se nepoužívá ale ten reset to obejde (tiskárna předpokládá že množstvý inkoustu špatně odhadla což se u canonů skutečně děje a nechá mě tedy tisknout. Nevím jestly to bylo černobílým tonerem, nebo zbytkem toho barevného ale je vytisknuto tak to neřeším). Jinak doporučte laserovou tiskárnu s levným tonerem (chci hlavně na bcb - dps).ps. text i tabulku jsem v tom dokumentu měl černou. Žádná jiná barva v něm nebyla.

Pro tisk šedých odstínů používá řada tiskáren barevné inkousty.Někdy se to dá v nastavení změnit, někde to nejde obejít.

V nových HP mi řekli ve spolehlivém kameném krámku, že už jsou nastavované tak že barvy budou muset být a obě s obsahem.Výrobci jde i o vybabrávání inkoustu, i z tohio je živ. Levná tiskárna drahý tisk neobejde se ani kolem stodoly