Nejde spustit PC s druhym diskem

Ahoj, na druhem internim disku se objevily vadne sektory, spustila jsem primo ve win10 kontrolu a opravu...restart a disk se zacal strasne dlouho nacitat,ale nakonec system najel,ale po druhem restartu, system porad nabiha a nic, po odpojeni disku vse ok. Je nejaky zpusob jak treba najet do nejakeho manazeru pred win a zkusit pretahnout data?Bios mi disk najde. Diky

Odpovědi na otázku

HDD je v háji.. ale možná něco vytahneš. Načti nějaký live linux distro (klidně ubuntu či jestli chceš win styl tak ZorinOS).

jj diky, uz stahuju to ubuntu, no hlavne at se mi nic nepo.ere ve win;)

Ty Win obejdeš a ani nezapneš, budeš pak načítat z flashdisku. Kdyžtak unetbootin je na USB live vynikající (vytváření).

Pomůže ten vadný disk na chvíli vrazit do mrazáku (zabalený v nějakém sáčku, aby nenavlhnul).Ona se trošilinku zlepší čitelnost a použitelnost. Pak je třeba, ale jednat rychle s rostoucí teplotou čitelnost a použitelnost disku klesá. Mám osobně vyzkoušeno

Ne, pokud diagnostika určí vážně vadný disk nebo ten disk dokonce brání startu PC - vyhodit.

tak ja to radeji zkusim, az v utery, az mi prijde novej disk

diks mam rozdeleny na 3 oddily a v ubuntu mi je najde,ale pouze na jeden se da rozkliknout, ale ja prave potrebuju zachranit data z jineho oddilu:( kdyz za provozu win pripojim ten druhy disk, vsechny oddily najde a po chvilce pise ze na jednom oddilu jsou chyby a at restartuju a necham to opravit, jenze win loadujou a nic o:(...myslite ze to muze trvat i nekolik hodin?