» Poradna » Notebooky

Nejde spustit operacni system

Dobry den, mam problem se spustenim ntb. Zpusobil jsem to tim, ze jsem v konfiguraci systemu podle nejakeho "super" navodu,ktery mel urychlit spusteni pocitace odklikl,aby se pri spusteni pouzivali obe jadra a maximalni pamet. Od ty doby, kdyz zapnu pc, vyskoci mi tam modra obrazovka a po chvili se pc restartuje a porad dokola...Nepomuze ani obnoveni do bodu pred tou zmenou. Nejde ani nouzovy rezim, opet tam skoci blue screen. Nekde jsem vycetl, ze mam v prikazovem radku zadat bcdedit /deletevalue, ale ani to nepomuze.. nebo bcdedit /set numproc 1... akci to provede, ale kdyz dam znovu bcdedit, tak tam jsou nastaveny porad ty procesory 2. Uz si nevim rady. Nemohl by nekdo poradit prosim? Mam Windows 7, dvoujadrovy procesor, pamet 4 GB.

Odpovědi na otázku

Proveďte opravu pomocí bootovacího média s Windows.

mel jsem tam nabootovanou fleshku a opravit to stejne nejde...

Pokud máte bitovou kopii systému, obnovte ji. V opačném případě proveďte přeinstalaci systému.

1. To nastavení které jsi provedl samo o sobě je neškodné - musel jsi tam spáchat ještě něco dalšího.2. Nabootuj instalační disk nebo opravný disk a zvol: Opravit tento počítač > opravit spouštění systému.3. Když to nepomůže, tak zvol Opravit tento počítač > Návrat k poslední funkční konfigurací

to jsem vsechno zkousel... A je to porad to same..

Tak to máš celkem smolíka....1. Nabootuj live linux, aby ses ujistil jestli neodešlo něco z HW a má další postup cenu.2. Pokud je HW v pořádku, proveď obnovu ze zdravé zálohy - pokud nemáš, tak reinstall...Celkem drahá zkušenost. Aspoň tě to naučí si pravidelně systém zálohovat!

Neškodné není.Může vyústit v Bad System Config Info (BSOD 0x074).https://www.youtube.com/watchJe to prostě jedna z těch optimalizačních "perel".Stejně jako tunítka, nepřidá nic, ale může rozesrat systém.

Hlavně, aby si vzali poučení z tohoto vlákna všichni Ti, co používají všelijaká tunítka a čistítka.

tohle vypada, ze je ono... ale zkousel jsem to podle toho videa a on jakmile da exit, tak se mu hned spusti windows...me akorat zmizne ta cerna tabulka a je tam dal ta nabidka co s tim chces delat...nic se nespusti (

Jaká černá tabulka?Nechceš sem hodit nějaké obrázky, ať víme, co tím myslíš?

myslel jsem tim, to co se otevre, kdyz pustis prikazovej radek... Koukni na to video..

Ne, tím se akorát uzavře příkazový řádek.Video může být sestříhané.Takže přes exit ukonči a následně vyber "restartovat".Pokud jsi měnil opravdu jen tyto dvě položky, pak by se měl systém spustit normálně.

zkousel jsem a znovu vyskoci blue screen...

Pokud to nechceš odnést někomu, kdo se v tom vyzná, tak pak už jen reinstal OS a poučení pro příště.1)Nehrabat do věcí, kterým nerozumím.2)Neaplikovat každou kravinu, kterou si někde přečtu (zvláště, pokud je splněn bod jedna)

hm, to je opravdu rada nad zlato...

Zkus ještě tohle - většinou to zabere...http://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/

No kdyby jsi se ji řídil, tak teď nemáš problém.PrasatkoPee

Lidi delal jsem to same, hral si s game boosterem, do toho jsem nastavil na start pocitace 4 jadra misto jednoho. Pote stale modra obrazovka a bad_system_config_info , a tohle video pres prikazovy radek funguje ;) uz jsem myslel ze budu muset minimalne do tovarniho nastaveni

Už to zde řešíte tři dny. Za tu dobu již byste měl přeinstalovaný systém a vytvořenu bitovou kopii Windows s bootovatelným záložním médiem. To by Vám umožnilo dělat další pokusy bez následných komplikací.

Ja sa tiež nestačím diviť, čo dokáže plebs sprzniť so systémom a HW.Moja rodina od OS Vista po súčasnosť W7 a W8.1, zásadne nepoužíva žiaden ochranný systém od tretích výrobcov, PC majú zapnuté nonstop, uspávajú systémy do RAM alebo Hibernácie, surfujú bežne po všemožných denníkoch, prijímajú emaily pritom sa im ešte nestalo, že by im škodlivý kód napadol alebo nakazil prehliadač prípadne OS. Automatické aktualizácie systému sú odpojené, sťahujú sa záplaty výhradne manuálne. Po úspešnej aktualizácii, otestovaní 100% funkčnosti, sa vykoná bitová záloha systému toho ktorého PC na disk D:\. Pritom HW zariadenia k tomuto účelu majú z roku nákupu 2007 - 2012, žiadne extra hráčske delá, kondenzátory nevysychajú, netečú, nabíjačky fachčia, baterky v noťasoch sú nastavené na 80% dobíjania len v prípade prenosu sa dobijú na 100%, každého polroka sa elektornicky dajú vybiť na doraz. Samozrejme PC sa nenosia do postele, pod duchny, deky a pod.