» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde formát mov

Dobrý den, asi před týdnem jsemsi dával tovární nastavení windowsu 10, a zjistil jsem, že mi nejdou přehrávat videa ve formátu mov. Prosím o radu.

Odpovědi na otázku

Děkujeme za informaci, není zač.

V čem si to přehrával? Máš tam kodeky?

nainstaluj pořádný přehrávač jako VLC nebo SMPlayer a máš vyřešeno.

to je takovej problém napsat do googlu "čím přehrát mov" ?? I českej seznam na první stránce vypíše co s tímto "problémem".

Pokud si nechceš instalovat kodeky do počítače, pak je třeba stáhnout přehrávač, který má kodeky v sobě. Nejdoporučovanější jsou VLC, Media Player Classic – Home Cinema, SM Player. Jsou i v češtině a dokonce mají i verzi, která se nemusí instalovat=portable verze.

Každý geniální guru, včetně mě, si natahá do Windows základní balíček programů, ktere využije nejen WMP, ale i programy na úpravu zdroje při enkdování audia a videa.Tou první věcí je LAV (filtry a spliterry na všechno audio a video):https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/rel... který sám osobě ti vyřeší tvůj problém s mov a nejen s mov.Dál doporučuju i ffdshow (hlavně na audio) a vsfilter z mpc-hc (na titulky v WMP).