» Poradna » Mobily

Nehraje CD v autoradiu

Dobrý den, potřebuju poradit, vypalím si na CD pisničky ale v autě mi nehrajou, mam original radio škoda (auto rok vyroby 2004) dam CD do mechaniky a začne se načítat ale pak vyjede ven a napíše to CD ROM, přitom CD mi normálně hraje doma v radiu, děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

a napalujes to ako audio-cd, alebo datove a davas tam MP3?

Jako audio CD

Necpeš tam CD-RW? To běžné historické autorádio nepřehraje.Taky je možné, že po 12/13 letech provozu je čtecí laser už zapráskaný prachem či jinými nečistotami.

origo CD mi normalně hraje, dávám tam normalně CD-R

Tak potom to "autorádio" nie je schopné prehrávať napalené placky - ono totiž tie pity na originálnom a napálenom CD sú trochu rozdielné. Pri originálnych médiach je hĺbka pitu 0,83um a pri napálenom je okolo 0,6um (mikrometer)

Ještě by se dalo zkusit to hudební CD vypálit na "CD-R Audio". Tato média byla dělaná tak, aby se dala přehrát i v přehrávačích, které pálené média nečetly.https://www.tsbohemia.cz/cd-r-audio-mediarange-700... nebohttps://www.nej-ceny.cz/419357/mediarange-cd-r-au...