» Poradna » Web a internet

Nefunkčnost Wi-Fi

Zdravím, z ničeho nic mi přestala fungovat na notebooku Wi-Fi a to tak, že jí notebook vůbec nenajde. Zapnu počítač a najdou se všechny Wi-Fi v okolí, ale jen ta moje ne. Zajímavé je, že mi jí nenajde jen můj primární noťas, ale můj starý noťas(z kterého teď píšu), nemá žádné problémy, stejně tak když se na ní přihlásim z mobilu.Zkoušel jsem resetovat modem, nepomohlo.Ještě před hodinou šlo vše jako vždy a prostě z ničeho nic, to přestalo danou Wi-Fi nacházet(nehrál jsem si se sítěma, ovladači atd.), prostě samo od sebe.Nějaké nápady? Díky všem za pomoc

Odpovědi na otázku

Tak vyřešeno, stačilo přepnout kanál v nastavení routeru. I když nerozumim, proč se sám od sebe změnil.

Sám od sebe se opravdu nemění. Ale velmi často se nedokáže srovnat s fungujícími kanály tvých sousedů.

S první větou souhlasím, s druhou né - co když si právě nějaký soused zapojil, nebo nakonfiguroval zrovna v té době svůj router na stejný kanál. A né že to šlape a zničeho nic to nejde - vše má svou příčinu.....

Samozřejmě, že se může kanál sám měnit.Stačí mít zapnuto Auto Channel Selection.