» Poradna » Mobily

Nefunkční repro Behringer MS40

Zdravím, potřeboval bych poradit, co s těmito poškozenymi repro (oprava, uprava na pasivni.....)http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/behri nger-ms-40/specifikace/#sectionPo zapnutí se ozývá hučení bez vlivu na hlasitost. Známý mi vyměnil "koncáky", které byly vypalené, ale závada bude asi ještě nekde jinde.Diky za vas nazor

Odpovědi na otázku

Opravit to není problém, ale musíš to dát někomu kdo tomu rozumí!!

Před úpravami bych ještě přeměřil usměrňovací můstek. Pokud odešly koncové stupně není nemožné, že by některá diod můstku byla vadná. Ale vůbec nejdřív bych zkontroloval zda po demontáži jsou zapojeny všechny země na svých místech. I zemní smyčka dokáže produkovat slušný brum.

Jednalo se o 2 soucastky TDA2050. Ja jsem v tomhle amater. Pred i po vymene huci stejne. Basovy reproduktor se vybouli smerem ven a hučí. Ovladaci prvky nemaji na huceni zadny vliv.....

Honem to vypni než to shoří!!

Ano, TDA 2050 jsou nízkofrekvenční koncové zesilovače. Ovšem pokud se reproduktor při zapnutí posune ať už ven nebo dovnitř znamená to, že na něm je stejnosměrné napětí. Což samozřejmě být nemá. Nepíšeš jestli reproduktory hrají (hrály) a při to hučí (hučely) nebo nehrají. Popisovaný stav s vysunutím reproduktorů napovídá buď na opět vadné koncové zesilovače nebo na vadný zdroj. V obou případech bude ta hlavní vada jinde než v zesilovačích, ale někde jinde. Tyto reproduktory neznám, ale v každém případě bych opravu svěřil někomu kdo tomu rozumí. Dá se předpokládat, že vymontované zesilovače vůbec nebyly vadné.

Taky bych předpokládal, že ty koncáky byly v pořádku. Ono už není moc pravděpodobné, že by oba jednokanálové koncáky odešly zárověň a stejným způsobem. Navíc to hučení v obou kanálech bez ohledu na hlasitost, spíš vadný zdroj, nejpravděpodobnější je vadný můstek->střídavé napětí na napájení těch koncáků->hučení (čili 50Hz, ne 100 jak jsem napsal dřív, omluva). Vadný koncák by nehučel, ale např. by trvale "přesunul" membránu repráku na tu jednu stranu.

Pokud se ozývá "hučení" z obou kanálů 100Hz, tak to těmi vyměněnými integrovanými zesilovači TDA2050 na 99% není, spíš vadný zdroj. Známý to měřil, nebo je vyměnil jen tak namátkou? Dej to někomu, kdo tomu rozumí a má možnosti jak to proměřit.

Problem vyresen. Pry chybny spoj prokov, ci co. Ze asi vada pri vyrobe.....