» Poradna » Ostatní

Nefunkční Micro SD karta

Zdravím, koupil jsem si Micro SD kartu SanDisk 128GB a podle mne je mrtvá, ale než ji pošlu prodejci zpátky tak bych chtěl vědět zda nemůže být chyba jinde? Kartu jsem vložil do vypnutého mobilu, zapl mobil a hned na mne vyskočila hláška, že SD karta je poškozená a zda ji chci opravit na formátováním tak jsem ji teda na formátoval a podařilo se na ni zapsat asi 160 MB dat poté se to přerušilo a již nešla ani znovu naformátovat, protože vyskakuje hláška, že data nelze smazat a při pokusu o přesunutí dat zase, že na kartě není dostatek místa. Dal jsem ji tedy znovu zformátovat, ale opět se to přerušilo a již není bez restartu ani vidět...

Odpovědi na otázku

zkus to na jiném zařízení - třeba v PC. Jestli to bude zlobit i tam a taky to nepůjde naformátovat, je to jasně kartou.

Díky , zkusím to tedy na PC a když nepůjde tak ji jdu reklamovat

"SD karta je poškozená"Tuhle hlášku Android vždycky vypustí, pokud je karta naformátovaná do jiného systému souborů, než je FAT32. Takže, strčit do počítače, Tento Počítač, karta, Formátovat, Systém souborů FAT32, bylo by dobré zrušit Rychlé formátování a OK. Pokud vyhodí hlášku, že nemohl dokončit formátování, tak ještě můžeš zkusit (tak, a teď mě zdejší kolegové zabijou) HP USB Disk Storage Format Tool, Spustit jako správce, vybrat kartu, File System FAT32, vypnout Quick format a OK - nějakou dobu to bude trvat v obou případech, budeš to muset vydržet, ale třeba to pomůže.

Kdyby byla naformátována do jiného systému souborů tak by se na ni po prvním formátování ovšem nezapsalo těch asi 160 MB dat ne? Protože je divné, aby to chvíli šlo a pak už ne

128 GB na FAT32 ???Tyto karty jsou běžně zformátovány na exFat.

Zřejmě jsi koupil fake

Kontrolní dotaz. Jakou velikost karty ten mobil maximálně podporuje?

Oficiálně 128GB

V PC naformátovat jde, ale jenom na 16MB https://ctrlv.cz/TcvL

Karta je odkud a za kolik?

Sandisk micro SDXC 128GB - a podporuje tvoj mobil microSD SDXC? Niektoré mobily zvládnu aj SDHC - a jen super mobily SDXC. Takže problém bude aj v tom - mobil nepodporuje túto kartu.A tm, že si ju v mobile formátoval, tak si to ešte "zlepšil".Zober kartu a v obchode len povedz, že na kartu tejto kapacity si dostal len 160MB a karta odmieta ukladať. Buď vymenia na novú - alebo si pýtaj SDHC kartu (SDXC má totiž rýchly prístup a je privátne určená pre kamery).

S týmto problémom sa potýkam už dlhšie. Micro SD karty na tabuľke exFat majú zdá sa problém. Karty do 32GB pracujú na tabuľke fat32, ale od 64GB-tových kariet už nie je možné tento formát použiť pi veľkokapacitných kartách. Ak teda nebol problém rýchleho kopírovania dát u kartách do 32GB tak od 64Gb to problém je. Ten čip to jednoducho nezvládne a po skopírovaní určitého množstva dát sa zablokuje. Veľkokapacitné karty, hoci majú modernejšiu zapisovaciu tabuľku, nemajú pri svojej miniaturite potrebný cache na veľkokapacitné rýchle zapisovanie. Pri lacných čínských kartách tieto zvladnu tak 120 megabajtov a skolabujú. Pri značkových ako sú Kingston, alebo Samsung tak do 15 gigabajtov a osud je rovnaký... tieto veľkokapacitné karty sú určené na zápis dát priamo v mobile, prebieha pomaly a systémovo. Jediná možnosť použitia týchto kariet je zápis v mobile fotením, alebo točením videa od novoty, teda prázdnej sformátovanej karty. Ak si na tieto karty chcete presunúť dáta zo starej, pretože už nemáte miesto, máte smolu... Jediná možnosť je kúpiť si 32 gigabájtovu "klasiku" a plnu kartu vybrať a odložiť, alebo zálohovať dáta do PC a tak svoju kartu uvolniť na ďalšie použite... Verím, že výrobcovia tento problém v dohľadnej dobe vyriešia...