» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunkční klíč na win10 z win7

Ahoj,po dlouhé době sem dostal chuť si něco zapařit, chtěl jsem si tedy na svůj notes nainstalovat windows, kde licenční klíč mám přímo od výrobce. Říkal jsem si že rovnou zkusím win10 když je ten upgrade zdarma, jenže po nainstalování mě win10 klíč ze sedmiček neberou. To musím nejdříve obnovit sedmičky a pak projít upgradem? Nebo to lze řešit nějak jinak, dík za rady.

Odpovědi na otázku

Musíš pokusy zopakovať než platnú licenciu servery MS akceptujú. Ideálne je prejsť z nainštalovanej W7 priamo na W10 cestou Inovácie gwx, wuauclt.exe /updatenow.

Musíš mít především instalační image Windows 10 ver.1511 build 10586.xx, ta starší klíče z W7/8 nebere.

Čili by mělo stačit při instalaci přeskočit zadání klíče, aktualizovat a pak zadat klíč?Nebo fakt musím znova vypalovat...

Ano, tak by to také mělo jít, pokud máš starší verzi instalačky.Ale spíš bych doporučil stáhnout si rovnou novou verzi, nemusíš ji ani vypalovat, stačí udělat na USB flashdisk.http://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... dole > Stáhnout nástroj

Hlavně musíš dodržet verzi W7Home > W10Home X W7Pro > W10Pro

jj to me je jasny, dik moc kazdopadne...

Opisuješ klíč z COA štítku (je přilepený pravděpodobně pod baterkou), nebo sis ho vytáhl nějakým softwarem z výrobcem nainstalovaných Windows? Doporučuji zkusit ten ze štítku.