» Poradna » Notebooky

Nefunkční klavesnice

Dobrý den. Prosím o rychlou radu. Utřela jsem svoji klávesnici na notebooku vlhčeným ubrouskem a nejspíš jsem zmáčkla nějaké tlačítko a od té doby mi nefunguje ani jedna klávesa :/ po té co jsem to utřeli se mi zpustil nejaky program s hlasovým zadáváním ( mám Sony vaio ) prosím o radu :)

Odpovědi na otázku

Ak máte pripojenú druhú klávesnicu/zapnutú on screen klávesnicu, tak zapnite cez spustenie rstrui.exe (obnovenie systému). Inak cez štart -> systém -> upresniť nastavenia -> karta ochrana systému -> obnovenie systému. Potom už stačí len vybrať bod obnovy, keď ešte všetko fungovalo bez problému. Malo by to pomôcť :).

Najskôr si ju "dobre" utrela , na veky ! Podobne , ale poliali kávou aj mne a bolo treba vymeniť klávesnicu . Priprav si cca 50-60€ + práca.

Klavesnice Sony Vaio NR, NS series stoji kolem 500,-+-(18 euro) a vymenu zvladne kazdy trosku zrucnejsi clovek.

Ak to bola obyčajná vlhčená vreckovka, tak by jej to s klávesnicou nič neurobilo, ak to bola nejaká utierka máčaná vo vode a nedostatočne vyžmýkaná, to je už iná.