Nefunkční HDD

zdravím, pokusím se zestručnit můj dotaz. Rozhodl jsem se přeinstalovat Windowsi, ale během instalačky asi odešel HDD (vůbec nenaběhli Win, jen se dokola restartovatl NB). Aspoň mě to donutilo k nákupu SSD, čili jsem disk vyměnil, OS nainstalován, vše běží jako po másle. Ale chtěl jsem z toho starého disku vytáhnout data (u SSD byl rovnou ex. box, tak jsem ho chtěl využít) a ačkoliv se normálně připojí (vpravo na liště je vše ok, zařízení je připraveno k použití), tak se vůbec neobjeví v Tento počítač (ani Total cmd). V ovl. panelech normálně je, bez problému...vyzkoušeny všechny USB porty, vyzkoušen v druhém NB ale ten samý problém. Je nějaká šance ten disk ještě oživit nebo alespoň tip na program, který ho zkontroluje a řekne mi, že je KO? Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Správa disků > vytvořit svazek > naformátovat NTFS > přidělit písmeno. Pokud to nejde tak kontrola HDTune (HirensBoot CD)

Ve správci disků je zobrazen jako Dynamický a neplatný. Nelze aktivovat, převedením na běžný disk by se zformátoval a to nechci.

Ale chcete. Samozrejme rychly format. Pak pomoci Recuva data obnovite na JINY disk. Pokud ten postizeny disk jeste aspon trochu funguje..