» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunkční boot z USB + nastavení BIOS

Zdravím,potřebuji poradit s konkrétním BIOS a jeho nastavením pro boot. Dostal se ke mě starý PC (asi 10 let) s deskou Gigabyte P35C-DS3R a staré WIN XP přestaly šlapat, píše chybu root myslím. Udělal jsem na 2 USB disky bootováky nejdříve Linux Tails, jen abych se dostal na kontrolu HDD ale i Ubuntu. Podařilo se mi nastavit v Bios boot z USB (různé možnosti - USB-FDD, USB-CD ROM, USB-HDD, USB-ZIP) ale ani jedna mi nepomohla a bootování nezačalo. Podle mě, protože bios je starší a tím si moc neporadím, bych potřeboval poradit s nastavením bios. Vím, že při jednom z načítacích oken jsou USB detekovány (zkoušel jsem všechny porty, i port kde šlape klávesnice) a pořád nic.Potřebuji pomoc konkrétně od někoho kdo tomu rozumí, protože v jiných vláknech jsem nic nenašel co by mi pomohlo.díky, fotky přiložím níže

Odpovědi na otázku

V tom BIOSe nemáte možnosť boot z USB, len z externej mechaniky, to bude maximum pre tú dosku.

Aha. Ani když tam jsou pro boot možnosti USB?díky

Mě se tam nelíbí nastavený ten RAID. Nemělo by tam být AHCI nebo IDE compatible ? (za předpokladu, že v pc nejedou disku právě v RAIDu)

Zkusil jsem udělat v bios Load Optimized Defaults.Nyní to je takto:http://www.jpeg.cz/images/2017/01/19/2mz7.jpgMožnosti v SATA RAID/AHCI Mode jsou: Disabled, RAID, AHCIOnboard SATA/IDE Ctrl mode: IDE, AHCI, RAID/IDEMám pocit, že jakmile jsem vlezl poprvé do bios, tak tam bylo RAID ale to bych možná kecal.Tady je ještě boot menu:http://www.jpeg.cz/images/2017/01/19/MazQo.jpgA´t zkouším cokoliv, zlstanu viset na obrazovce buď prapůvodní chyby root nebo tady:http://www.jpeg.cz/images/2017/01/19/jXIaH.jpgdíky za pomocdíky za pomoc

Zkus dát SATA RAID/AHCI Mode : DisabledSATA/IDE Ctrl mode: IDEalespoň většina starších pc se takto instalovala

Takto to nyní mám a stále stejné potíže

Rozhodně IDE a bootovat z USB-FDD Bavíme se o XPéčkách, že..???Nástrojem WinSetupFromUSB dostaneš instalační soubory ISO Win XP na flešku

XP jsou ty poškozené na disku Jenže já tam chci z USB bottnout Linux abych mohl udělat kontrolu HDD a pak teprve tam chci nasypat Win7 například. Jenže musím vytáhnout nějaká data z hadru. Instalace Win XP by to smázla.

Tak si prostuduj a vyber nějakou starší distribuci Linuxu pro starší počítače.. Nikdy jsem ty starší verze nezkoušel.. hodíš si to na flešku a vytáhneš si ty data, no.. https://www.root.cz/clanky/pet-distribuci-pro...

Zkuste rozbalit při bootu nabídku HDD. Já mám USB disky tam.

Když rozbalím HDD tak tam mám totohttp://www.jpeg.cz/images/2017/01/19/p06P.jpgani jedno nejde.Pak mi naběhne Boot from CD/DVD a nic se neděje (mechaniky jsou dávno nefunkční) nebo opět ta původní chyba.

V boot menu vidíte požadovaný usb disk?GIGABYTE nejspíš klávesa f12.Pak jedině vyndat disk, požadovaný soubor stáhnout a nahradit, ale otázkou je ten RAID a v jaké je konfiguraci

Tak to možná vypadá nadějně. Jakmile jsem na USB disk udělal přes WinToFLash boot Win7 tak v boot menu po rozbalení HDD byl USB vidět a nyní mám modré pozadí Win7 s myší a čekám...tak uvdím jestli to půjde.Díky zatím za rady

tak hotovo, instalačku win7 z usb to našlo

Závěr - neumíš připravit (korektně) boot flash s linuxem.Příště použij Rufus nebo Yumi.