» Poradna » Programy

Nefunkční ActiveX tlačítka v Excel 2013

V Excel 2013 mi najednou (možná po aktualizaci) přestala fungovat ActiveX tlačítka, na kterých jsou pověšna makra. Ty ručně spustit jdou. Také obdobná tlačítka ve formulářích jsou funkční. Při pokusu o vložení nového tlačítka na list Excel vypíše hlášení "Objekt nelze vložit", bez dalšího vysvětlení. Tlačítka ze sekce Ovládací prvky formuláře vložit jdou. Poradí mi někdo jak to spravit?

Odpovědi na otázku

Také se mi dnes vyskytl úplně stejný problém, jen mám excel 2007

Deje se i po spusteni Excelu bez dopnku (pri jeho spousteni drz Ctrl)?MP

Ano, tlačítka nefungují ani v nouzovém režimu

U nás podobný problém, dohledali jsme, že je to kvůli MS Update a že opravit lze jednoduše smazáním soubor MSForms.exd z jakéhokoliv Temp podsložky v profilu uživatele. Například:C:\Users\[user.name]\AppData\Local\Temp\Excel8.0\MSForms.exdC:\Users\[user.name]\AppData\Local\Temp\VBE\MSForms.exdC:\Users\[user.name]\AppData\Local\Temp\Word8.0\MSForms.exd

Stáhnul jsem CCleaner a myslím, že problém vyřešil, zdá se, že vše funguje

Ahoj, to funguje, velmi děkuji. Je to děsný, jak si s námi ty MS aktualizace hrají.

Díky, funguje, vytrhlo mi to trn z paty!!!

Ahoj, Díky taky za radu. Nám to funguje jen částečně. Makra která jen něco "dělají" jedou. makra, která tahají data z webu a z DB2 nejdou spustit. Nemáte ještě nějaký nápad ?Důvěryhodné umístění mám nastavené správně.Povolit důvěryhodná umístění v síti taky (to je ale na soubory).Nevím jestli není něco na povolení načítání externích dat - to jsem zatím nenašel.Roman

Je.MP

Pokud nemáš na mysli přístupy do DB, což je jasné, tak co je podělané v Excelu, že tyto makra naprosto ignoruje ?

"Eterni obsah" v security center. Over.MP

To bylo povolené. Nakonec je problém nějaký aktualizační balíček, který je nutné odinstalovat a zakázat. Jinak se problém opakuje.I tak Ti velké díky a veselé vánoce. Roman

Jaky? Pomuze to ostatnim.MP

Díky

Dobrá rada nad zlato. Děkuju. Škoda jen, že nechápu, co se tp dělo