» Poradna » Web a internet

Nefunguje wifi na notebooku

Dobrý den, mám problém s připojením wifi na notebooku. Na PC i na mobilech se připojím normálně, ale na noťasu mi to hlásí, že k požadované síti se nelze připojit. Nevíte někdo, co s tím, kde může být chyba? Děkuji, Jana

Odpovědi na otázku

V zásadě je to vždy v ovladačích nebo nesprávné připojování k wifi síti, která je již vytvořena, ale byla třeba pozměněna(heslo, jiný název sítě) Začal bych třeba jednoduše tím, že bych vytvořenou wifi síť z notebooku odstranil nebo upravil a to následujícím způsobem: 1) Otevřít ovládací panely a klik na "Centrum síťových připojení a sdílení" 2) Dále v levé části otevřeného okna "Centrum síťových připojení a sdílení" klik na "Spravovat bezdrátové sítě" 3) V okně bezdrátových sítí bych dle např. mobilu, kde fuguje wifi zjistil, zdali je název sítě totožný a podíval bych do vlastností uložené bezdrátové sítě tak, že bych levým na myši označil onu bezdrátovou síť a pravýn klikem na myši bych zvolil vlastnosti - v tomto okně lze zkontrolovat, zdali je na záložce "Připojení" zaškrtnuto připojit automaticky, pokud je tato síť v dosahu a na záložce "Zabezpečení", po zaškrtnutí "zobrazit znaky, zkontrolovat, zdali je uložené heslo pro wifi správně.. případně jej změnit. Jestliže nesouhlasí název uložené bezdrátové sítě, tak ji správně přejmenovat .. nebo tuto síť označit a rovnou ji odebrat. Potom dole v liště klepnutím na ikonu sítě vybrat správnou síť k připojení a zadat správné heslo Pokud toto nepomůže, pak by bylo vhodné přeinstalovat síťové ovladačeMyslím, že jsem to napsal dost srozumitelně pro pochopení i naprostého analfabeta..

On problém bude asi někde úplně jinde... Notebook se po pár hodinách připojil, nyní funguje, ale za pár dní se bude tato situace opakovat, stejně jako několikrát předtím. Název sítě i heslo jsou správné, ikonka "připojit automaticky" je zaškrtnuta, tak nevím... Na nějaké to přeinstalování bych potřebovala konkrétnější pomoc, abych něco nepokonila...

To opravdu nenajdeš v tvé blízkosti nějakýho chlapíka, který by ti ty síťový ovladače přeinstaloval.. ??? Jsem dost línej na podrobný postup a nápovědu, kde ty ovladače stáhneš. Jestli ti padá internet, může to být problém i s routerem nebo s jeho nastavením..

Moze to byt problem s rusenim. Podobne ako na TV ak nefunguje, bo momentalne je spatne pocasie, tak netreba hned preinstalovat televizor.

Jaké jsou možnosti přeinstalace televizoru, jako takového zařízení..??? To by mě tedy vážně zajímalo, ty slovenská hrudko.. To bylo hodně blbý přirovnání, nemyslíš..???V PC jsou konkrétní zařízení(HW), které pracují na základě nainstalovaných ovladačů(SW)

Ty si to nepochopil, ale mne to nevadi.Rad urazas druhych, ktorych ani nepoznas?

Já jsem tě urazil..???..aha. tou hrudkou..???.. )Njn.. když já nemám nikoho rád.. Mám radši zvířátka.. kromě štěnic, vší, roztočů a klíšťat a dalších, které zrovna přítulné nejsou. Ale naprosto chápu, že i tyto zvířátka chtějí žít, jen je třeba se jim raději vyhnout.. V neděli budu mít volno, půjdu s přítelkyní krmit kachny a ryby, koupím dva pořádný chleby.. I my v Praze máme takové možnosti, jak být některým tvorům z říše fauny užiteční.. Užiteční spíše v uvozovkách, páč víme, že některé tvory zabíjíme jen proto, abychom přežili.. njn, je to hnus..

Ale ano, je mi jasné, že jsi to s tou televizí nemyslel tak vážně.. Měla to být jen vtipná narážka, proč hned vždycky přeinstalovávat ovladače..

Prosim vsimni si, ze som tvoj vstup nekomentoval, aj ked si myslim, ze to nieje ten problem.

V pohodě.. A jestli jsem tě vážně tak moc urazil, tak sorry..

To vypada na "bordel" v registrech: pouzij CCleaner

Ládíku,ten tvůj oblíbený CCleaner se ti nějak vryl do té tvojí šedé kůry mozkové, že..??? ..

Spíš ji dočista vyhladil.