» Poradna » Mobily

Nefunguje HDMI kabel nebo Grafická karta ?

Zdravím rád bych se zeptal nedávno jsem si koupil HDMI kabel který mám připojený v notebooku do televize. Kabel se bezproblému připojí vše jede v normálu ale po cca 15 minutách se obraz vypne a znovu zapne ale obraz už je celý červený a více barevný zvuk ale jde a obraz jde také vidět jenom je celý červený ale pokud přepnu na jiné hdmi a novu na to na kterém je připojený Notebook tak vše zas jde jak má ale zase po cca 15 minutách zase vypne a zapne v tom červeném obrazu. Vím že asi první odpověd bude že je to v grafice ale mám Radeon R5 a Radeon R7 M340 s 2GB ale grafika je přepínatelná tak možná problém bude tam. Předem děkuji za všechny odpovědi a přeji hezký zbytek dne.

Odpovědi na otázku

Najskôr si skontroluj teploty. Je celkom možné, že tvoja grafika po 15-tich minútach má toho akurát dosť a buď začne "kolabovať", alebo prepne na integrovanú, ktorá to už nezvláda.

Teploty se zdají být v pořádky při vysoké zátěži (Hraní her, náročné programy) má GPU do 70C a při zapojeném HDMI má GPU do 55C podobné teploty se pohybují i u procesoru

Píšeš "... ale pokud přepnu na jiné hdmi a novu na to na kterém je připojený Notebook tak vše zas jde jak má ..." - předpokládám, že to HDMI přepínáš na televizi, pak bych možná hledal problém v TV, ne v notebooku. Kabelem by to určitě být nemělo. Pokud by byl vadný kabel, tak by dělal chyby buď stále nebo třeba při zahýbání kabelu v blízkosti konektoru apod., ale nejspíš ne pravidelně po 15-ti minutách. To bych tipoval na nějaké přehřívání.

Hmm problém v televizy říkáš :/ dříve jsem měl připojený tablet přes HDMI do té samé televize a vše bez problému ale mohlo by to být opravdu televizí ale jediný způsob jak to opravit mě napadá bud aktualizace televize a nebo nová televize :D

Vyzkoušej následující: vezmi svůj notebook, zajdi k nějakému známému, co má TV s HDMI, připoj notebook, pusť film a uvidíš, jestli se po 15-ti minutách (doporučuji vydržet pro jistotu déle) projeví stejná závada nebo ne. To je asi to nejjednodušší, co můžeš udělat pro to, abys zjistil, jestli je závada na notebooku nebo v TV.

Ještě jenom doplním, je nutné u známého dodržet stejné podmínky jako doma, tzn. pokud doma pouštíš notebook s napájecím adaptérem, tak to udělej i u známého, protože z baterky se nastaví jiný režim a pak by se to nemuselo projevit, případně si doma vyzkoušej, jestli se ta závada projevuje jak s adaptérem, tak i při chodu na baterii.

Problém je nejspíše vyřešen Počítač i u známého po 15 min udělal to samé tak jsem se zkusil pohrabat v nastavení AMD a v grafice zkoušel jsem různé možnosti ale asi už jsem to našel upravil jsem formáty bodů zapnul jsem změnu grafické karty na tu výkonější a vualá :D už to jede zatím hodinu a žádný problém nenastal tak doufám že nenastane i tak vám ale děkuju za to že jste mi pomohli a přeju hezký zbytek dne. :)