» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nedostanu se do systému ani do nouzáku a disky jsou v pořádku

Zdravím,mám takový zvláštní a určitě netypický problém. Odinstalovávala jsem dohrané hry, konkrétně sérii Mass Effect. První a druhý díl šel bez problémů, ale když jsme odinstalovala díl třetí, který mám od kamaráda, všechny ikony najednou zbělaly a na nic nešlo kliknout. Snažila jsem se dostat aspoň složek, ale nešlo to, chtěla jsem to zkusit projet programem Advanced system care, ale jak jsem říkala, nefungoval žádný program, počítač hlásil, že program není nainstalovaný. Do toho mi vyskočil Eset upozorňující na nějaké problémy s google chrom (něco o šifrování), přitom jsem měla akorát puštěné písničky z youtube. Tak jsem si říkala, že to zkusím aspoň restartovat, třeba se to vrátí do normálu. Restartovala jsem PC, ale nechtěl mě tam pustit. Sice naběhl windows, ale místo "Vítejte...." mi to ukazovalo znaky, jako když otevřete soubor, co nemáte, v blocku. Zkusila jsem ještě nouzový režim, ale pořád to stejné, opět jsem se nedostala nikam. Napadla mě ještě poslední konfigurace, ale bez pokroku. Tak mě napadlo, že je problém v některém z disků (používám 3 disky, C pro windows, D pro zálohu OS a H pro hry + externí pro zálohy a soubory, které potřebuju mít u sebe, když přenáším práci ze stolního PC na notebook). Nainstalovala jsem na Flashku ubuntu, které jsem úspěšně nabootovala a vytáhla si z disků soubory, co jsem potřebovala. Pak jsem zkusila zkontrolovat stav disků a všechny jsou v naprostém pořádku, chyba nikde není. Tak mě napadlo, že by mohlo jít o chybu v registru windows, ke které mohlo dojít, když jsem odinstalovávala hru. (Hra byla sice na H, ale savy se ukládaly na C do dokumentů). Otázkou tedy zůstává- jak se mám podívat do registru windows, když se nedostanu do windowsu? (Vím, že je tu ještě možnost reinstall windowu, ale to beru jako poslední možnost, protože jej u sebe nemám a znamenalo by to pro mne být dlouho bez počítače, jelikož posledně nám z XP do W7 počítač předělával Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Advanced system care + Chrome => OS je zničený.Co s tím?Standardní postup:1) boot ze záchranného média, vytvořeného v dané verzi OS;2) vyčištění systémového disku podkle FAQ:---diskpart ...clean---3) připojení externího média se zálohou OS;4) obnova OS ze zálohy do čistého SSD.

Mohl byste to přeložit do jazyka neprogramátorů, prosím? Vážně tomuhle nerozumím.

Zoufalost nepomůže, OS vypadá řádně poničený. Takže - ten známý "programátor/IT" je vůl, který neudělal ani tu nejzákladnější věc, kterou je klon OS, pokud je ještě "zdravý" (ten OS). Náprava je pak záležitostí několika minut.Z toho plyne jedno - přeinstalace tě nemine.A pro tebe speciálně. Autoři her - zhusta docela chytří lidé - jsou na druhou stranu pěkní haj.zlíci. Pracují totiž stylem (podobným jednání politiků) "po nás potopa".Takže víš co máš dělat.

Jak víte, že je vůl a neudělal klon OS? Resp. jak poznám, že nějaký takový klon vůbec mám?

Nejspíš tak, že by ti o něm řekl a uložil ti ho na externí disk, flashku, DVD nebo nějaké jiné médium mimo PC.

Slušný elaborát.. To nejpodstatnější je to, že je nějak dosela slušně zabordelařený systém.Pokud máš na externím disku zálohu, pak není co řešit. Záleží jen na tom, jakým zálohovacím programem byla záloha vytvořena.. Tudíž je si zapotřebí jen uvědomit, jakým zavaděčem ji zavést z prostředí mimo systém. Čili nabootováním zavaděče zálohy současně i s připojeným externím diskem, ze kterého by se zavedla záloha. Nebo pokud máš vytvořenou bitovou kopii, pak ji jednoduše zavést pomocí instalačky Windows a proklepat se přes opravu systému k zavedení dříve vytvořené bitové kopie..

Zálohu systému na externím disku nemám, zálohuju tam jenom dokumenty a projekty. A bitovou kopii asi pravděpodobně taky nemám.

Pak nezbývá, než to celý přeinstalovat.. Jestli ses hrabala v registrech, něco tam pozměnila a k tomu jsi spustila Advanced System Care.. pak je to v háji..

Děkuji moc všem. :) Příště si to pohlídám a Advanced systemcare už do počítače nikdy nedám.

Takže reinstaluj, a příště si tu bitovku udělej - ve vlastním zájmu. Jinak budeš při každém problému reinstalovat, což je pěkný opruz...-----------------------Registry se dá editovat z live Windows (HBCD). Ale předpokládá to určité znalosti které určitě nemáš....

Můžeš se pokusit o obnovu systému výběrem bodu obnovy z některeho dřívějšího data, kdy byl systém v pořádku.. K tomu potřebuješ buď tedy nouzový režim a z něj pak zvolit obnovu systému.. nebo pokud se nedostaneš ani do toho nouzového režimu, pak nabootovat instalačkou Windows a proklepat se přes opravu k výběru obnovy systému.. Ovšem tohle je nespolehlivá metoda. Po obnově systému často chybějí některé programy.. Nebo některé ty programy jsou v programové nabídce, ale nefungují, jako kdyby tam nebyly.. Systém po obnově není tak čistý a plně funkční.. Takové řešení postrádá smysl.. Nejlepším řešením je zavedení funkční zdravé zálohy nebo přeinstalace systému.. V některých případech se povede i oprava systému pomocí instalačky Windows(automatické opravy). Ovšem nikoli v takových případech, kdy byly provedeny zásahy do registrů nebo v zavirovaném systému..