» Poradna » Počítačové sítě

Nat strikt

Koupil jsem si hru Ghost Recon wildland a když se chci připojit s kamarádem do cooperativního módu aby jsme hráli spolu, tak mi hra napíše že nejde spojit protože NAT je nastaven na striktní. Nevím kde změnit nastavení routeru aby to fungovalo... děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Jsi za několika NATy. Nat na tvém routeru - to jsi schopný vyřešit. Nat u tvého poskytovatele - to musíš řešit s ním.

Musel bys mít od poskytovatele veřejnou statickou IP adresu. Pak teprve řešit nastavení NATu

Dobře, jdu pořešit IP adresu a pak někde najít nastaveni NAT.

Pokuď, má kyslíky tak může mít veřejnou dynamicou IP ...

O2 dává buď veřejnou statickou nebo neveřejnou. Pokud je veřejná, tak sice negarantuje, že se nezmění, ale mě ji změnili za 5 let jen jednou :)

... takže není statická.Je to super zážitek, když takhle někdo vypráví, jak O2 dává statické adresy, protože je vlastně až tak moc často nemění. Vy to někomu nastavíte, jemu se to po třech letech restartuje, a přestane fungovat. A vždyť na poradně říkali.Vlastní zkušenost. Cítil jsem se fakt trapně, když jsem si kvůli takovému blbovi myslel, že mám od UPC statickou adresu, a ona se s restartem po roce najednou změnila. Ještě že mám už všechno pod VPN kvůli náhradní konektivitě.

Tak jasně, není to garantované a nedá se na to spoléhat. Ale pro účel hraní nějaké stupidní hry po síti, je to statické víc než dostatečně :) U UPC to mění častěji, než u O2. Tam mi to opravdu drželo stejnou IP 5 let, bez ohledu na to, kolikrát jsem mezi tím restartoval a dokonce vyměnil modem. Změnila se až v době, kdy měnili technologií a od té doby zase 2 roky drží :)

Nemám O2 internet je od STARNET

Budete potrebovat zmenit nastaveni vasich routeru tak aby urcite pakety prochazely primo na vase pocitace. V administraci routeru je treba hledat v menu polozky jako je Nat nebo Port forward - kazdy router to ma jinak takze dokud nenapisete jake routery mate tak vam nikdo neporadi. Seznam portu ktere je treba pak nastavit jsem nasel zde:https://portforward.com/ghost-recon-wildlands-nat...

Tak to je v dnesnej dobe uz celkom ulet, forwardovat porty kvoli multiplayer hre. To je nejaka starina, ked to chce komunikovat priamo PC vs PC, ze to nema nejaky ich Multiplayer server?

Ano, ten seznam portů jsem také našel, ale nebyl jsem si jist jestli to nastavovat a kde... nyní u modemu nejsem, takže popis routeru napíši později.

Musíš mít ale tu veřejnou IP od poskytovatele. Jinak můžeš nastavovat co chceš a fungovat to nebude.

Jasné, děkuji všem za rady a snad se mi to povede rozjet... ( pak mě jen nejde do hlavy) proč mě to v klidu bez problémů připojí ke komukoli na random hledání...

No rptoze ostatni maji verejnou IP a nastaven server. ona verejna IP neni zase taka tajna. ma to docela dost hodne lidi a hlavne vedi jak na ni. ty ocividne nikoli, kdyz se takto ptas.

Tak ono je lepší se někdy zeptat na něco co člověk neví, než se v něčem pak vrtat a dodělat to ještě víc....