» Poradna » Počítačové sítě

Nastaveni WIFI routeru bez ethernetového kabelu

Dobrý den,potřeboval bych poradit s nastavením wifi routeru TP-Link TL-WR840N.Nastavení pomocí kabelu ethernet zvládám, avšak potřeboval bych poradit s nastavením nového routeru bez použití kabelu tedy jenom přes wifi. Jde mi o to jak se přihlásím přes prohlížeč do nastavení routeru.děkuji za ochotu

Odpovědi na otázku

naprosto stejne, v nicem se to nelisi

Pokud nemáš nakonfigurovanou = funkční wi-fi síť, těžko můžeš přes ni něco nastavovat. K tomu použij připojení káblíkem

Rozumím, ale ja bych prave potřeboval konfigurovat bez kabliku. Nemam ethernet port

Nedá se svítit, budeš to muset udělat na počítači.

"Rozumím, ale ja bych prave potřeboval konfigurovat bez kabliku."NO VIDITELNĚ N E R O Z U M Í Š !!!!! Jak a přes co se chceš připojit na wifi - KTERÁ NENÍ NAKONFIGUROVÁNA ????????

Jsi toho asi nikdy nic moc nekonfiguroval ... aneb vetsina routeru, ktera ma wifi ... tak v zaklade ji normalne bezi wifi bez sifrovani ... vetsinou s SSID default atd .... na kterou se da uplne normalne pripojit a vse nakonfigurovat. Takze neplacej kraviny, ze to nejde !

Uvedený router má zcela jistě v základu wifi zapnutou a bez šifrování, takže opravdu není žádný problém se na jeho wifi připojit a router nakonfigurovat.

Pripoj se cez ethernet a skontroluj default nastaveni, jestli je wifi v tovarnim nastaveni zapnute, jake ma heslo, jestli nejake, nebo jestli je zapnute WPS a pak v PC nastav pripojeni manualne, jako IP, gateway a pod, mozna to pude.http://www.tp-link.com/resources/document/TL-WR8...

Dělá se to úplně stejně, jako po kabelu. Wifi je v základu zapnutá a mám pocit, že šifrování je vypnuté a pokud ne, tak heslo by mělo být dole na štítku. Jak se připojíš k wifi, tak už je postup stejný jako přes kabel.

suhlas, uplne bez problemov sa da nastavit cez wifi, ak vyzaduje heslo bude to cislo na stitku zo spodnej strany PIN, po pripojeni si nastavis vsetko potrebne, ak vsak zmenis SSID budes si musiet pripojit notebook na uz na zmenenu SSID, je to o nieco komplikovanejsie ako cez kabel, tak isto aj ked zmenis heslo budes sa musiet nanovo prihlasit.

Pro většinu routers v jakémkoliv prohlížeči napsat:1. router 2. nebo 192.168.2.1a jsi na 'stránce ! routeru.Do nastavení se již musíš dostat dle dokumentace, zase buď:1. PIN2. nebo heslo (primární heslo zpravidla uvádí výrobci stejné pro všechny své produkty stejné a opakovaně se někdy nelze užít)

Jen dodávám. Pokud přes kabel, tak zpravidla PIN či heslo se nevyžaduje. F tom je ten rozdíl.

No, mám pocit, žes v tom udělal akorát zmatek, protože tvůj postup na většině běžných routerů rozhodně fungovat nebude

Nevím, proč neporadit jiný způsob. Zkusí a když OK, je to nejjednodušší způsob připojení bezdrátem. Co bylo před léty dogma, nově nemusí platit. Tento způsob mám ověřený u routerů BELKIN, SMC, a jiných a fungoval.Sám jsem v obdobných diskusích 'objevil' lepší způsoby práce, než co je 'školometské'. Vše se vyvíjí.

Když má většina routerů vlastní IP 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1, případně 192.168.0.254, tak tvoje doporučená 192.168.2.1 asi fungovat nebude. Stejně tak ti většina routerů nebude reagovat na adresu "router". Cos chtěl říct tím PIN, to už netuším vůbec. K přihlašování do administrace se obvykle používá uživatelské jméno a heslo nebo jen heslo. Každopádně způsob přístupu do administrace routeru není univerzální a pro naprostou většinu routerů ten tvůj způsob neplatí, pokud vůbec pro nějaký

Ked mas v TP-Link-u nakonfigurovane Wifi a povolene menezovat router cez Wifi, tak mozes menit nastavenia v routry, okrem nastavenia Wifi.Ked si pripojeny cez Wifi a zmenis sifrovanie, alebo heslo, tak je okamzite "stare" pripojenie neplatne a "padne" (je to logicke). P.S. nemam zrovna TL-WR840N, ale ine TP-Link-y poznam a ziadny nema "default" (od vyroby, alebo po tvrdom resete) nastavene Wifi ako "enabled".P.S.S. To nemas ziadneho kamarata s beznym notebookom, co ma RJ45 (sietovu kartu) a by Ti pomohol? Tak zober svoj ruter a navstiv kamarata, znameho co ma staticke PC a sietovu kartu (asi kazde). Na konfiguraciu nepotrebujes pripojenie na Internet.

To se pleteš, naopak všechny TP-LINKy mají wifi v defaultním nastavení zapnutou A stejně tak se pleteš, že nelze konfigurovat wifi přes wifi. Jistě že můžeš, jen při tom musíš trochu víc dávat pozor, co přesně děláš. Když změníš SSID nebo zabezpečení, tak se samozřejmě spojení přeruší, ale nic nebrání tomu, nastavit v počítači ty nové změněné přihlašovací údaje wifi, znovu se připojit a pokračovat v nastavování.

A ještě se pleteš v tom, že by v TP-LINKu musel mít povolené managování přes wifi. Nic takového tam totiž zakázat nelze.

zrejme myslel RMT cez WAN

Jj, dost lidí si plete WAN a WLAN

Jak jde nakonfigurovat wifi přes ethernet?