» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení vzdáleného přístupu k síti a seznam hesel uživatelů sítě

Zdravím,mám dva dotazy:jak lze nastavit vzdálené připojení k firemní síti. Mám heslo administrátora sítě. Co se musí u serveru povolit(MS Server 2003 Standart Edition )? Jak vyberu určité uživatele sítě, které lze připojit.Druhý dotaz: Je někde v síti seznam uživatelů s jejich hesly? V nějakém souboru?Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

a. VPN (hledat, najít, nastudovat ...)b. to je vtip???

a. VPN -díky to vím ale konkrétně? b. Víš to snad?

A. Konkrétně správným nakonfigurováním a puštěním služby na routeru.B. ano.PrasatkoPee

MS VPNOpenVPNCisco VPNa mnohe jine, zalezi jak mate celou sit postavenu, jake prvky pouzivate a co od toho ocekavate.A v neposledni rade jak to cele umite nastavit

1. bud pres VPN nebo pmoci NATovani MS RDP2. seznam uzivatelu je v Active Directory - seznam hesel

Pokud vím tak tam žádný seznam hesel není, nebo nejsou viditelná :) nebo snad jo?

Ano spraven, proc se tedy ptate ?

1) Připojení k síti je pomocí VPN. Nebo můžeš použít RDP přesměrovaný na konkrétní stroj v síti.2) Ano, protože všechno je soubor a tento je šifrovaný.3) S těmito znalostmi rychle heslo administrátora zapomeň, máme krásný zákon, který říká, že za průnik do sítě jde sedět admin. PrasatkoPee

Dobrý den,nevím jak to myslíte. Ale řeknu Vám jak to ve sktečnosti je... správce naší firemní sítě je v nemocnici.. a já, který jsem studoval informatiku 3 roky jsem teď momentální náhrada.... proto to neovládám...

Tak co vás na tý škole učej

No tak nejlepší metoda pro vzdálený přístup bude automobil. Rozhodně nesahej do bezpečnostního nastavení sítě, jinak si koleduješ o malér. A že něco nezvládneš, z toho si nic nedělej, to věc zaměstnavatele. Ne toho, kdo jen tři roky studoval obor.PrasatkoPee

Přesně, pokud je IT v nemocnici, měl by mít za sebe náhradu a měl by existovat nějaký "havarijní plán" ve kterém je popsáno co a jak. A pokud stávající IT má do firmi již nějaký vzdálený přístup povolen, tak by v tom plánu měl být uveden a měl by se dát použít. Pokud ne, tak bych na to radši nesahal