» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení automatického vypínání wifi

Dobrý den,vlastníme optický modem Zte F660 a rádi bychom nastavili automatické vypínání wifi na noc. V záložce WIFI Restrictions máme správně nastavený čas a WIFI mód máme též nastaven na scheduled, přesto se WIFI síť na noc nevypíná. Zřejmě v modemu není nastavený čas, ovšem jak se nastavuje, to netuším. Hledal jsem na internetu, v návodu... Nikde nic. Nemáte někdo prosím s tímto modemem zkušenosti?Děkuji

Odpovědi na otázku

Zkus .. Záložka Application / SNTP. Nastav správnou Time zone a najdi si nějaký spolehlivé SNTP servery. Jejich adresy vlož do nastavení. ☺

Děkuji za rychlou odpověď.Bohužel v nastavení tuto volbu nemám. Model routeru nám provider zřejmě dal f660 ont a tam je nastavení trochu jiné.Zde je obrázek mého nastavení: https://drive.google.com/open

mobil kterej máš přímo u hlavy má max. výkon na nižších frekvencích až 2W.. wifi kde jsi od antény celkem daleko má max. výkon 200mW (10x míň)..Dále výkon podstatně klesá se vzrůstající vzdáleností od antény.Mělo by se tedy řešit uplně něco jinýho pokud se někdo bojí záření...

Jasně, ale mobil na mě působí při hovoru na pár chvilek, zatímco wifi mne ozařuje v podstatě celý den. Ono jde o to, že na sobě pozoruji pár věcí, které může wifi způsobovat. Chci zjistit, jestli se po vypínání na noc něco změní. A proč pro to nevyužít funkci, kterou modem údajně má...

Nic nezistis.. Musel by si byt extra-senzitivny na elektromagneticke ziarenie. To by ti ovsem vadil akykolvek mobilny vysielac v okoli. Taki ludia existuju a nieje ich malo. Vsetko co vyzaruje v mikrovlnnej oblasti je zo zdravotneho hladiska riziko aj v malych intenzitach, akurat normalny clovek to moze zdravotne zaregistrovat tak za 20 rokov kazdodennej expozicie.

Opravdu nechápu, jak může technicky vzdělaný člověk, jako ty, neustále opakovat tyto nesmysly. Nikdy nikde žádná skutečná vědecká studie nic takového nepotvrdila. Sorryjako ;)

Ty asi nie si vzdelany v oblasti zdravotnictva a poistovnictva vsakze? Nieje tak davno co WHO zaradila do tabulky ziarenie z MW zdrojov ako mozny karcinogen triedy 2B. https://cs.wikipedia.org/wiki/Karcinogen. Ono to tam nieje na paradu. Chystaju sa zaujimave veci v oblasti platenia si za poskodenie zdravia sposobenym vlastnym pricinenim a to z vlastnych zdrojov. Samozrejme to nebude platit len pre MW, ale aj pre vsetko co je zdraviu skodlive, napr.fajcenie, alkohol, drogy a ine veci. Vsetko so vsetkym suvisi, napr.aj system EET napomaha tejto veci. Budes mat problem s ladvinami, lekar sa pozrie do dokumentacie a povie ti, ze, za za cely zivot si vypil 38765 piv a budes doplacat 2/3 nakladov za liecenie.

Odkaz na studii, která dokazuje, že zrovna působení WiFi je škodlivé. Jinak se tady bavíme naprosto o ničem. WiFi není ionizující záření a na okamžité působení na větší vzdálenosti >1m nemá dostatečný výkon. Jakým způsobem tedy může působit na člověka a kde to je zdokumentováno? Opravdu mě nebaví neustále vyvracet ty imaginární pitomosti, které vymýšlí paranoici, aniž by k tomu měli sebemenší vysvětlení a podklady...

Vobec si si nedal namahu ten odkaz precitat. Nieje tam napisane ziadne wifi, ale "radiofrekfencne ziarenie". Az budes niekedy v blizkej buducnosti doplacat za liecenie nie celkom male ciastky mozes mi verit, ze ta bude viac zaujimat za co vlastne platis.

Ano, tak prosím odkaz na tu studií, kde je dokázána škodlivost elmag záření na frekvencích a výkonech odpovídajících WiFi. A vysvětlení mechanismu, jak tak malá expozice neionizujícím zářením může ovlivnit organismus. Jinak to jsou jen nekonkrétní bláboly, které nemají na poměrně odborném fóru co dělat, protože jen matou laiky.

Mam taky dojem, ze mas problem s chapanim co znamena "mozny karcinogen" a zaradenie do skupiny 2B. Uz len to, ze to tam bolo zaradene znamena nieco pre zdravotnictvo a nieco pre zdravotne poistenie, t.j. to co budu, alebo nebudu uhradzat poistovne. V pripade ziarenia z RF to bude zrejme na baze skupin podla zatazovych oblasti RF ziarenim. V mestach viac, na dedinach menej.

Dokud není popsán mechanismus působení tak nízké úrovně, jakou vydává WiFi na větší vzdálenosti, tak se tady není o čem bavit, je to prostě pitomost.

Myslim si, ze pitomost to nebude, pretoze WHO to nezaradila do tabulky len tak akoze. Musela mat na to dovod. Je dost pravdepodobne, ze ak by si preskumal stranku WHO, dostanes sa k materialu na akom zaklade to bolo zaradene do skupiny 2B. Som dost presvedceny, ze oblasti s vyskytom RF ziarenia budu dost podrobne popisane. To ude mat na satrosti ale skor odbor radiokomunikacii. Napriklad obvatelia v okoli TV vysielacov budu mat vyssi index zataze. V Prahe je napriklad TV vysielac velkeho vykonu priamo v meste.

Může to být jakási předběžná opatrnost, nicméně neexistuje žádná studie, která by to dokazovala a ani není znám žádný mechanismus, kterým by tak slabé neionizující záření mohlo poškodit organismus. Ostatně pokud by to tak bylo, tak musí být okamžitě zakázalány mobilní telefony, protože okamžitá expozice z mobilu u ucha vysílajícího naplno je o několik řádů vyšší, než z obyčejné WiFi ve vzdálenosti nekolika metrů. O jiných vysílačích s vyššími výkony, ale vzdáleností několika desítek metrů a víc, ani nemluvím. Ona ta druhá mocnina vzdálenosti je opravdu velmi silný tlumič. A jestli to WHO řadí do rizikových faktorů, tak se to 100% netýká expozice obyvatel běžným rádiovým pozadím ve městech, ale např. pracovníků v průmyslu, kteří se dostávají do blízkosti velmi silných zdrojů elmag. záření. Snažit se toto spojovat s WiFi, je opravdu pitomost pro paranoiky.

Zdr.poistovna si vyziada od radiokomunikacii mapku, alebo prislusnu tabulku a na zaklade toho bude spracovavany index, ktory bude sluzit ako koeficient znizenia poskytovania prislusnej casti uhrady za vykon prace (napr.liecenie rakoviny). A ze to tak bude je nad slnko jasne ked sledujes legislativu. V mapke budu zahrnete vsetky zdroje ziarenia aj vysielace mobilnych telefonov + koeficient inych ziaricov (napr.tych co ma kazda domacnost). Pokial nechceme aby sa tak stalo je potrebne vystupit proti zavadzaniu takych debilnych zakonov.

Pokud pojišťovna chce zdražovat pojištění nebo omezovat plnění na základě něčeho takového, tak je to napadnutelné, protože to je neopodstatněná diskriminace.

Ach bože... Kdybys trochu rozumněl fyzice, tak bys věděl, že to je nesmysl. Jak už tady někdo zmínil, tak úroveň elmag. vlnění klesá s druhou mocninou vzdálenosti. Výkon WiFi je velmi malý a už ve vzdálenosti 1m je možnost působení na okolí naprosto vyloučena. V podstatě se dá říct, že s mobilem u ucha, který má vysílací výkon až 2W, dostaneš za minutový hovor do hlavy tolik energie, kolik ti ho tam WiFi s 0,1W a vzdálenosti 1m nedá ani za rok nepřetržitého provozu. A to ještě pomíjím fakt, že elmag. signál na frekvencích používaných WiFi není ionizační záření, tudíž se jeho účinky na organizmus nesčítají, ale mohly by působit pouze okamžitě. Jenže to je vzhledem k omezenému výkonu a rychlému poklesu úrovně signálu se vzdáleností naprosto vyloučeno. Jinými slovy řečeno, pokud používáš mobil se2W u ucha, tak řešit nějaké účinky 0,1W WiFi na vzdálenost >1m, je totální pitomost. To ti zase něco nakukal nějaký šarlatán :D Jen doufám, že jsi za to neplatil ;)

A co tak wifi od susedov, tie tiez vipnes ?

Já Wifi vyřešil spínačem do zásuvky /mechanický, elektronický/ a nastavil časy zapnutí a vypnutí. Ne kvůli záření ale dětem.

Děkuji za smysluplnou odpověď. O spínači do zásuvky jsem taky přemýšlel, bohužel potřebujeme mít internet dostupný přes noc na LAN kvůli některým zařízením. Zatím budeme wifi na noc vypínat přes vypínač wifi na routeru, ale že by to bylo nějaké světoborné řešení...

Hlavně je to zbytečná hloupost...

Počítej s tím, že to router hodně brzy odejde. Tato zařízení nejsou konstruována na to, aby se jim denně natvrdo za provozu odpojovalo napájení.