» Poradna » Počítačové sítě

NAS z windows tabletu

Lze vyrobit z nepoužívaného Windows tabletu NAS ? Popřípadě jak ? Děkuji

Odpovědi na otázku

Nedava to smysl, ale mozne to je. Pripojite tablet k siti a nasdilite data. Ve vysledku budete mit neco jako NAS.

Samozřejmě.Třeba sadou Tablet2NAS z Baumaxu.Proboha, to si fakt myslíte, že vám někdo bude popisovat přestavbu obecného tabletu na NAS, ať už tím myslíte cokoli? Škoda radit.

Prestavba je jednoducha - pripoji k tomu externi disk. Ale kdo by proboha takovou vec delal?!

No vida, když je to tak jednoduché, půjde to vyřešit izolepou. Pokud to nebude fungovat, použil jí tazatel málo.

No a co s tim jineho, kdyz ma tak iracionalni cil? ;o)

A co se vám na tom nezdá? Spousta starých laptopů nebo netbooků takhle slouží, tak proč ne nějaký nevhodně koupený tablet? Je to x86, nebo ARM? Má síťovou kartu, nebo jenom wifi? Má USB3 nebo USB2 porty? Kolik?

Dotaz se nám na tom nezdá. Nejsou v něm žádné informace, a je zřejmé, že tazatel nehledá nic tak komplikovaného, pro co by mělo smysl jakékoli informace psát.Je mi líto, že jste nepochopil, ale přesto děkuji za poučení.

Je to x86 atom z3735f ,má pouze wifi a jeden usb 2.0+ slot na micro SD. Jako systém tam je windows 10.Mám veřejnou ip adresu ,tak jsem si chtěl vytvořit takové úložiště, na které bych se mohl připojit odkudkoliv přes net. Vlastně takový vlastní cloud.Děkuji za ochotu

Jak dlouho vydrží tablet při provozu 24/7 ? Dlouho ne, viz. diskuze na root.cz , ale tomu nebudete rozumět, to je odborný portál ...